Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állíthatnám le a volt...

Hogyan állíthatnám le a volt férjem névmániás menyasszonyát?

Figyelt kérdés

Az én leánykori vezetéknevem kötőjeles. Ezek közül az egyik egy igen gyakori vezetéknév és a véletlen úgy hozta, hogy a volt férjem vezetékneve is ez. Én az esküvőnk után nem vettem fel a férjem nevét, a gyerekek viszont csak az ő nevét kapták. Később elváltunk és már mindkettőnknek van új párja. Én most sem vettem fel a férjem nevét. A volt férjem menyasszonya viszont nem hagy békén, mert őt zavarja, hogy még mindig "közös" a vezetéknevünk a volt férjemmel és már-már követeli, hogy hagyjam el azt az én nevemből.

A volt férjem is kérte a menyasszonyát, hogy felejtse el végre ezt a névmániát, de az nem hajlandó leszállni róla. A hölgy már napi rendszerességgel hívogat, ír e-mailt, mert közeledik az esküvőjük és most élete legnagyobb problémájává vált az én nevem.

Mit tegyek? Tehetek egyáltalán valamit vagy csak hagyjam rá és majd előbb-utóbb megunja?


2013. máj. 13. 09:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
94%

Még akkor is túlzásnak érezném a hisztijét, ha valóban a volt férjedtől felvett nevet viselnéd, de hát erről szó sincs, hisz a születési nevedet viseled. Hogy képzeli, hogy te majd az ő kedvéért elhagyod a nevet, amit a szüleidtől kaptál? Ez a nő nem százas!!!

Ha mondjuk mindketten Aniták lennétek, akkor is követelné, hogy hagyd el, és legyél mondjuk Petra? :D

2013. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csak az eljegyzés és az esküvői szervezkedés elkezdése óta lett ilyen. Ezért még remélem, hogy az esküvővel ez le is zárul nála. Egy kicsit számomra is ijesztő, hogy ez vált élete legfőbb problémájává.

Pontosan tudja, hogy ez az én leánykori nevem, ennek ellenére azt akarja, hogy hagyjam el, mert elég lenne egy név is.

2013. máj. 13. 09:37
 13/31 anonim ***** válasza:
98%

"Pontosan tudja, hogy ez az én leánykori nevem, ennek ellenére azt akarja, hogy hagyjam el, mert elég lenne egy név is."


Hát ezen már nem tudom, sírjak-e vagy nevessek! :D Hogy jön ő ehhez, hogy megmondja, neked hány név elég? Te jó ég!

2013. máj. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%
Legközelebb mondd meg neki, hogy még egy email vagy telefon, és feljelented zaklatásért. És ha van ügyvéd ismerősöd, küldess vele egy felszólítást is levélben. Ettől hidd el, hogy maga alá piszkít.
2013. máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
6%
És te is mész a esküvóre vagy miért vagy vele kapcsolatba? Amúgy n simán megtartottam a nevem nem érdekelet ki mit mondd
2013. máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem normális a menyasszonyka.

Mi lenne, ha beadnátok neki, hogy a volt férjed fogja megváltoztatni a nevét, mert hát ez tényleg botrány, hogy ugyanúgy hívnak benneteket. Esetleg fel lehetne ajánlani neki, hogy a gyerekek nevét is megváltoztatjátok, nehogymár ugyanazon a néven legyenek mint az apjuk.

Hátha így észbe kapna az asszonyka.

Bár szerintem sanszos, hogy az esküvő után még gázabb lesz.

2013. máj. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
90%
:D szegény nagyon dilis.Én is csak azt mondom neked,mint az elöttem szólók,hogy fenyítsd be,hogy feljelented zaklatásért ha nem hagy békén.Változtassanak ők nevet ha ennyire nem tetszik neki,te megvagy vele elégedve mondd meg neki :)
2013. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
94%
mutasd meg neki a születési anyakönyvi kivonatod,hátha valóban csak nem hiszi el,h ez a lanykori neved...
2013. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
95%

Hihetetlen, hogy a mai napig képes vagyok meglepődni azon, hogy mekkora méreteket is tud ölteni az emberi butaság... :)


Az arának igazán lehetne inkább az élete legnagyobb problémája, hogy mennyire sötét szegény.

Én a helyedben letiltanám a telefonszámát és az e-mail címét is, csak megunja előbb-utóbb.

2013. máj. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
78%
Valaki mégis leszavazgatott embereket, vajon ő lenne az említett menyasszony, vagy hasonló gondolkodású ara? :D
2013. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!