Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnád ezt a házastársadtól?

Elfogadnád ezt a házastársadtól?

Figyelt kérdés

Lakást fogunk venni. De ragaszkodik ahhoz, hogy az önerőt Ő fizesse teljesen. Én meg szeretném hogy ha minden felesbe menne. Viszont így még várnunk kellene legalább 1 évet.


Mit csináljak? Hiába mondom neki, hogy ne siessük el annyira. Ráadásul ezért neki el kell adnia, egy általa örökölt ingatlant...



2013. máj. 14. 10:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadnám. Jót akar... ha engem zavarna az anyagiak eloszlása, ezt meg elmondanám neki, bár lehet, hogy neki viszont kicsit rosszul esne, hogy nem akarod elfogadni amit ő ajánl neked, vagy egyszerűen csak nem akar várni... .szóval tisztázni kell a dolgokat.

Ha neked később lesz majd pénzed, úgyis belefeccolhatod a közösbe, pl szép bútorokat veszel vagy akármi más módon hozzájárulhatsz a közös vagyonhoz.

2013. máj. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ez az ember nem akar veled közösködni, és most az egyetlen indokát használja fel, hogy ne legyen feltűnő. Azonnal ez ugrott be, amint olvastam a kérdésed, és ez mindig jelent valamit.


Sajnálom.

2013. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
házastársról van szó, akkor igen. ha ennyire zavar, akkor papírozzatok le mindent, ki mennyit adott a lakásba.
2013. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
35%

Ha neki el kell adnia az örökölt ingatlanát a lakás vásárláshoz, akkor NEM mehet felesbe a tulajdonjog. Neked semmi közöd annak az árához. Ne akarj hasznot húzni belőle.

A befektetett pénz arányában kell a tulajdonjognak is lenni!

Miért nem költöztök abba az ingatlanba?

2013. máj. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
84%

"Elfogadnád ezt a házastársadtól?"

Mióta a párommal együtt vagyunk, nincs olyan, hogy "Tiéd" vagy "Enyém"! Csak olyan van, hogy MIÉNK! Akár kisebb dologról vagy nagyobb kiadásról van szó, azt együtt vesszük meg és tök mindegy, hogy éppen most konkrétan melyikünk fizetéséből fizetjük ki!

És még csak nem is vagyunk házasok... jegyesek már igen! :-)

2013. máj. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
4. Én nem akarok az Ő ingatlanából hasznot húzni. Pont ez az, hogy szeretném ha megtartaná. Egyébként az egy szántó, ezért nem költözünk oda! :)
2013. máj. 14. 10:30
 7/28 anonim ***** válasza:
50%
Házastárs esetében már azt sem értem, hogy ő fizeti az önerőt...nálunk minden közös, nem neki van pénze meg nekem van pénzem, hanem nekünk van pénzünk...Szóval ebben az esetben igen, "elfogadnám".
2013. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk a férjem letett 3 milliót az asztalra, mikor kérdezte az ingatlanos, hogy akkor hogy legyen a tulajdonjog, mondta, hogy fele-fele. Ez házasságban annyira elvetemült dolog? Később az én szüleim gyakorlatilag berendezték a lakást, igaz, évek alatt, de kb. az én részemről is van ugyanennyi a lakásban, onnan tudom, hogy felírtam! Soha nem volt ebből semmilyen vita, felhánytorgatás. Ha én öröklöm a házat a szüleimtől (egyedüli gyerek vagyok), nem lesz kérdés, hogy rögtön kifizetjük belőle a hitelt. Nálunk közös kassza van.

Ahol az enyém-tiéd van, ott vagy nem működik jól a házasság, vagy szigorúan papírozni kell.

2013. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
100%

"de kb. az én részemről is van ugyanennyi a lakásban, onnan tudom, hogy felírtam!" Felírtad?! :-) Ez jó...

„Ahol az enyém-tiéd van, ott vagy nem működik jól a házasság, vagy szigorúan papírozni kell.” Na most akkor te hova is tartozol?

Na jó, nem kekeckedni akarok, mert semmi közöm hozzá, csak érdekes volt olvasni a hozzászólásod...

2013. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
hát nálunk nincs ilyen enyém-tiéd... a fizu is egy számlára jön, ha van valamink, az közös...
2013. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!