Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnád ezt a házastársadtól?

Elfogadnád ezt a házastársadtól?

Figyelt kérdés

Lakást fogunk venni. De ragaszkodik ahhoz, hogy az önerőt Ő fizesse teljesen. Én meg szeretném hogy ha minden felesbe menne. Viszont így még várnunk kellene legalább 1 évet.


Mit csináljak? Hiába mondom neki, hogy ne siessük el annyira. Ráadásul ezért neki el kell adnia, egy általa örökölt ingatlant...



2013. máj. 14. 10:19
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Mi eddig sem írtunk fel soha semmit. A jelenlegi albérletet is együtt rendeztük be, de már fogalmunk sincs pontosan ki mit vett. Nem ezen van a hangsúly. Pusztán azt szeretném elérni, hogy ekkora mértékű kiadásnál osztódjanak fel az anyagiak egyenlő arányban. Ne viseljen Ő nagyobb terhet és főleg ne adja el az ingatlanát, mert az később még jól lehet.
2013. máj. 14. 10:57
 12/28 anonim ***** válasza:

ha ő az örökölt ingatlanából teszi le az önerőt, az ő külön vagyona lesz >>> ergo neked ehhez a részhez még házastársként sem lesz közöd, mert az öröklés címén szerzett vagyon különvagyon, és a különvagyon értékén szerzett vagyon is különvagyon

Kivéve, ha szerződésben másként állapodtok meg.

2013. máj. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Ha belefizeti az ingatlan vételárába akkor is külön vagyon?
2013. máj. 14. 11:03
 14/28 anonim ***** válasza:
Igen!
2013. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Lehet hogy akkor ez a célja? :( Nem értem miért, erre nem is gondoltam idáig!
2013. máj. 14. 11:05
 16/28 anonim ***** válasza:
Mindenesetre elgondolkodtató, ha ennyire ragaszkodik ahhoz, hogy az örökölt ingatlanból, ő egyedül fizesse az önrészt!
2013. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Hát most ettől lefagytam. Mert jóhiszemű voltam idáig. Úgy látszik ezt jobban körbe kell járnom még és abba biztosan nem fogok belemenni, hogy a saját ingatlanát befektesse.
2013. máj. 14. 11:09
 18/28 anonim ***** válasza:
semmi hivatalos, csak kis papírkára írtam fel és nem is mutattam meg senkinek, csak anyámnak, aki adta a pénzt. Ő mondogatta, hogy ők nem tudtak egyben annyi pénzt adni, mint anyós, aki elvárta volna, hogyha ő is ad, akkor anyu is adjon. Mikor megmutattam, hogy mennyit szánt nekünk, redőny, kád, asztal stb. akkor megnyugodott, hogy nem kell rosszul éreznie magát anyóssal szemben.
2013. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

ŐŐőőő, a házasságban minden közös (hacsak nincs szerződés), tehát gyakorlatilag lényegtelen, ki fizeti az önrészt.


A te félretett pénzedből vegyetek új bútorokat, stb. akkor, ennyi. Nekem nem lenne fenntartásom, ilyen esetben más módon fektetném be a házba a pénzt.

2013. máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Szerintem azért akarja ő fizetni,mert akkor az a pénz amit betesz,az már tuti hogy az övé,átlátható az egész.Sántít nekem hogy miért ragaszkodik ehhez annyira.
2013. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!