Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnád ezt a házastársadtól?

Elfogadnád ezt a házastársadtól?

Figyelt kérdés

Lakást fogunk venni. De ragaszkodik ahhoz, hogy az önerőt Ő fizesse teljesen. Én meg szeretném hogy ha minden felesbe menne. Viszont így még várnunk kellene legalább 1 évet.


Mit csináljak? Hiába mondom neki, hogy ne siessük el annyira. Ráadásul ezért neki el kell adnia, egy általa örökölt ingatlant...



2013. máj. 14. 10:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azért akarja, hogy megspóroljatok egy-két évnyi albérleti díjat? Mennyit fizettek most havonta albérletre? Ha csak 50-60 ezret, akkor is az bő egy év alatt egymillió forint. Ennyit buktok tisztán, ha még vártok. Ti tudjátok, hogy hogy álltok anyagilag, de a férjed helyében én is azt mondanám, hogy ha már megvesszük úgyis a lakást, akkor minél előbb, mert egymillió ide vagy oda bizony számít.
2013. máj. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy írtad valahol, de nem látom: a tulajdoni hányad hogy alakulna, arról beszéltetek? Lehet, hogy azt hiszi, hogy ezzel az ő nevére kerül, és akkor csak az ő tulajdona lesz (esetleges válás esetén). Ami öröksége, a különvagyon is marad, de amit már együtt fizettek a házasság fennállta alatt, az közös, mindegy, kinek a nevén lesz (ingatlannyilvántartáson kívüli tulajdonszerzés) Azért nyugodtan kérdezd ki, hogy miért olyan fontos, hogy az örökségét most beleölje. Lehet, hogy tényleg csak hamarabb szeretne megszabadulni az albérlettől, de az ördög sose alszik.
2013. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nagyon minimális bérleti díjat fizetünk, ez szerencsére nem mérvadó. Inkább az zavar minket, hogy nagyon kicsi a lakás.
2013. máj. 14. 11:55
 24/28 A kérdező kommentje:
Illetve az is, hogy 30 felé már tényleg szeretnénk kezdeni az életünkkel valamit. Ebbe a lakásba még gyereket sem lehet vállalni. A tulajdoni hányadok nem tudom hogy lennének hiszen nem vettünk még semmit. Azért akartam várni 1 max 2 évet, hogy én is félre tudjak tenni még. De Ő nem akar várni, azonnal akarja a vásárlást.
2013. máj. 14. 11:57
 25/28 anonim ***** válasza:

Rendben, tehát a férjed öröksége mindigis különvagyon marad. Te miből teszel félre? A havi fizetésedből? Vagy neked is van valamilyen különvagyonod? Mert ha a fizetésedből, annál már nem él a különvagyon, az már házasság alatti közösnek számít, mint ahogyan a férjed jövedelme is. Erről is szól a házasság...


Amúgy szomorú látni azt a sok kommentet, ami mind arról szól, hogy a férjed valamit titkol és biztos ki akar téged zárni/forgatni valamiből. Te meg el is hiszed ezeket idegeneknek. Szép házasságotok lehet...

2013. máj. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
25ös nem mondta senki,h ki akarja zárni a férje valamiből. DE! Ha a férje az örökségével száll be az ingatlanba,akkor válásnál az ingalan azon tulajdoni hányada csak az övé,és a fennmaradó lesz felesben. Pl.az örökség értéke az ingatlan 1/2 értékét fedezi,közös vagyon csak a másik 1/2-e lesz,ezt fogják felezni. Így a feleség a vagyonmegosztásnál csak 1/4részt vagy annak értékét kapja. Ezért lenne jó tudni,milyen arányban lesztek tulajdonosok.
2013. máj. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok naiv,de egyből arra gondoltam hogy a férj nem számitásból akar rögtön költözni hanem azért hogy hamarabb meglegyen a lakás.Ha lenne lehetőségem elindulni valahova én sem szeretnék várni 1-2évet.
2013. máj. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Nem is értem...

A házasságkötéskor van egy fogadalom. Jóban-rosszban... stb Ha anyagiakban ennyire külön kasszán vagytok, akkor vagy a fogadalommal, vagy a házassággal nem stimmel valami.

Egy jó érv: amennyiben az ingatlant illetékmentesen örökölte, akkor várjátok ki az öt évet, hogy ne kelljen adózni!

2013. máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!