Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogadnátok annak az "apának"...

Fogadnátok annak az "apának" a közeledését aki 20 alatt rátok sem nézett egyszer sem?

Figyelt kérdés

Házas volt, de már elvált 15 éve, szóval ez sem indok. És nem is lett volna soha. Azt tagadta, hogy tőle vagyok, csak miután bebizonyosodott fizetett gyerektartást, de soha nem látogatott meg. Most hirtelen eszébe jutottam. Nincs másik gyerek talán ezért.

20/L


2013. máj. 14. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Igen, találkoznék vele, csak hogy őszintén megkérdezzem, miért nem keresett eddig és most mit vár ettől. Már ha tényleg érdekelne a válasz, ha fontos lenne önmagam szempontjából... ha nem, akkor inkább hárítanám a közeledését.

De én azt mondom, egy próbát megérhet a dolog. Ezer oka lehet annak, hogy most mégis rászánta magát a kapcsolatfelvételre, és azt biztosan te is tudod ,hogy ez neki is kutya nehéz.

szóval én meghallgatnám miért döntött úgy ahogy

2013. máj. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Egyetlen egy okból gondolkoznék el rajta: hogy a gyerekeimnek legyen nagypapája. Ha még pár évig nem tervezel babát, akkor az elég idő, hogy bizonyítsa,h komolyan gondolja. És akkor biztosra mehetsz, h a gyerekeidnek nem fog hirtelen eltűnni az életéből.
2013. máj. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Érdekelne mit mond, milyen egyáltalán, csak valahol megalázónak érzem az egészet.
2013. máj. 14. 10:37
 4/12 anonim ***** válasza:
igen, fogadnám. Talán ő nem akart gyereket, de fizetett tisztességgel. Csak próbálkozzon, tegyen a viszonyért. Valszeg az apa-lánya viszony nem lesz az igazi, de lehet még jó nagypapa, ahogy írták, lehet jó "rokon", plusz fő, akire később számíthatsz.
2013. máj. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nalunk ugyanez volt a helyzet.

A gyerekem apja 20 ev utan belatta megis hibazott mikor hatat forditott nekunk es eszebe jutottunk.

A gyerekem igaz szobaallt vele mert erezte bio apja belatta hogy akkor rosszul dontott.

Megbocsajtott neki de nem ugrottak egymas nyakabaa a kapcsolatuk inkabb barati.

2013. máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hidd el, neki sem lesz könnyű. Neki most szólalt meg a lelkiismerete. Nyitott feléd. Fogadd el.A múlton kár rágódni. Inkább gondolj arra, hogy egy új kezdet indulhat ezzel a találkozással.

A férjem majdnem hasonló cipőben járt mint te. Még kicsi volt amikor elváltak a szülei. A szülőknek nagyon csúnya válásuk volt. A férjem felnőtt koráig nem hallott az apjáról, egyszer csak megjelent. A férjem megbocsájtott neki. Nem volt egy minta nagypapa, de a maga módján szerette a férjemet is és az unokáit is.

2013. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

El nem küldeném, meghallgatnám valószínűleg.

(Sok esetben, ha az apa valamiért eltűnik pici gyerekkorban az család életéből, akkor a gyereknek fogalma sincs miért. Az anya pedig bármit mondhat, a gyerek el fogja hinni. És nem olyan biztos, hogy mindig az apa a hibás. Hát persze sokszor ő az, és tényleg nem akarta a gyereket.. De ugyanennyi esetben meg az anya a bűnös, hogy igazából csak gyereket akart, férjet nem, és olyan szinten vált sárkánnyá, hogy nem volt más választása az apának. Ahány eset, annyi lehetőség.. Szóval meghallgatnám azért.)


Aztán lehet, hogy mégse annyira rossz ember, megértem, vagy rossz volt, de én meg túllépek rajta megbocsájtok, hát ki hogyan... Gondolom ha nem zavar, akkor belemennék, hogy találkozzunk néha.

De valószínűleg azt már nem vállalnám, hogy öregkorában én gondoskodjak róla... Ez persze megint mindenkinél más, van aki ezt is vállalná, szép dolog. Én azért szigorúbb maradnék. Ha 20 évig nem gondoskodott rólam a jelenlétével és a cselekedeteivel, akkor öregkorában ő se várja el ezt tőlem. Max. ha én öröklök tőle, akkor fizetem neki az ápolónőt és a bejárónőt, ha szüksége lenne rá idős korában.

2013. máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6 Minden jót Nektek:)
2013. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Velem az anyám próbálta 25 év után eljátszani ugyanezt, én elhajtottam, mert azt éreztem helyesnek. Ha van benned bármi kíváncsiság v. nyitottság felé, akkor beszélj vele, ha csak tehernek éreznéd, akkor hagyd. (Én annak éreztem, kisiskolás voltam amikor lelépett, mire újra eszébe jutottam már családos felnőtt ember u.h. azért kicsit más tészta).
2013. máj. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én valószinüleg ezt nem tudnám megbocsájtani és nem fogadnám el a közeledését.
2013. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!