Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak a férjemmel?

Most mit csináljak a férjemmel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy meg fogom kapni, hogy jó dolgomban nem tudok mit csinálni, meg más örülne az én helyemben, de nem érdekel.

Van már két - elég jó és márkás - autónk. Mindegyik jó állapotban van, tehát nem szükséges újat venni. De pár hónapja a férjem kitalálta, hogy vegyünk egy xy kabriot, mert csak. Semmi szükségünk rá, úgysem használnánk, lehet, hogy még el is lopnák, azon kívül nem két forint, anyagi helyzet ide vagy oda, a pénzt akkor sem kell ilyen szinten szórni. Mondtam, hogy ha majd szükség lesz új kocsira, akkor vegyünk, de nem, ő hajthatatlan, mindenáron új kocsit akar venni - a régieket persze nem adnánk el. Mit csináljak?Egyszerűen meggyőzhetetlen, annyira akarja azt a kocsit. Komolyan, mint egy kisgyerek.

36N



2013. máj. 16. 19:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha a te pénzed is, és te nem akarod, akkor állj a sarkadra.


Egyébként pedig döntsd el, hogy dicsekedni akarsz, vagy panaszkodni.


Én szívből sajnállak ilyen férj mellett - bármennyi autód és pénzed van is -, mert a jelek szerint úgy bánik veled, mint egy akaratnélküli bábbal. Ki is a gyerek ebben a kapcsolatban?

2013. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem kell engem sajnálni, a házasságom 14 éve jól működik, szeretjük egymást. Se dicskedni, se panaszkodni nem szeretnék, csupán tanácsot kérni jöttem ide.

Egyszerűen arról van szó, hogy a férjem sznob, amit én bizonyos helyzetekben nehezen tolerálok. Ő keresi a pénzt, de közösen osztjuk be - az ilyen nagy költségeknél mindig együtt szoktunk dönteni. De a mostani helyzetben annyira akarja a kocsit, hogy hónapok óta győzköd, ma pedig mondta, hogy MUSZÁJ megvenni. De minek? Ez nem két fillér, a pénzre bármikor szükség lehet, ez olyan autóra, amit nem is használnánk, pedig felesleges vagyonokat költeni.

2013. máj. 16. 20:23
 13/18 anonim ***** válasza:
53%
Hát ne haragudj, ha ő keresi a pénzt, és nem vág ez benneteket földhöz, akkor igazából nekem nem lenne pofám "megtiltani" neki.
2013. máj. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem a sógorom ilyen, annyi különbséggel, hogy nekik pénzük sincs rá, és hiába tombol a felesége, amire a foga fáj, azt megveszi - hitelből, kölcsönből. Szerintem, ha nagyon akarja, szó nélkül meg fogja venni, és majd vigyorog, hogy "van egy meglepim..."
2013. máj. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%

Én nem értem, miért ne vehetné meg a cabriot? Telik rá, és jobban érezné magát tőle. Szerintem ennyi bőven elég indok.

Persze ha nem lenne rá pénz, ha a gyerektől kellene elvenni, ha hitelt kellene felvenni, az más kérdés. De pusztán azért, mert valamire nincs _feltétlen_ szükség, még meg lehet venni. Nézz körül, mennyi mindenetek van, ami nem létszükséglet. Egyszerűen csak kényelmesebbé teszik az életet, vagy jobban érzitek magatokat tőle. Az új autó ugyanez a kategória. Hadd vegye meg :)

2013. máj. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Csináljatok még pár gyereket, se perc alatt eltüntetik a kabriot árát:D
2013. szept. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha te keresel a férjedre, akkor megtilthatod. Ha nem, akkor sajna nem sok közöd van hozzá.
2013. okt. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

No mi lett az ugy vége? Lett új autó?

Egyébként: kell egy bizonyos szintű érettség hogy az ember belássa: nem kell mindent megvenni amire telik és amitől jobban érezné magát.

2014. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!