Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok hozzá, ha a...

Ti mit szólnátok hozzá, ha a párotok így viselkedne?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk együtt, másfél éve együtt is élünk. Ő általában reggel 6-tól délután 2-ig dolgozik, nekem jelenleg nincs munkám. Általában, mikor kettőkor végez, nem haza jön, hanem a pár háznyira lévő kocsmába, és ott megissza a napi 2-3 sör adagját. AZ még belefér? Vagy egyenes út az alkoholizmus felé, ha nem tudja megállni, hogy egy napig ne igyon sört?
2013. máj. 17. 13:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nem az az alkoholista, aki minden nap részeg, hanem az, aki már nem tud meglenni alkohol nélkül. Sajnos tapasztalatból mondom, öcsém is ilyen, huszonévesen kezdte, egy-két sör, majd három-négy, aztán már mindegy volt, csak alkohol legyen. Most 36 éves, alkoholista, többször volt elvonón, de mindig visszaesik. Családja van, két kis gyereke, mindenki mellette áll, de már nem tudjuk hogyan segítsünk neki. Sajnos egyenes út az alkoholizmus felé, amit a párod csinál, próbáld megállítani!
2013. máj. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
39%

Akárki akármit mond, nem normális! A napi alkoholfogyasztás már igenis alkoholizmus, mert az illető nem tud meglenni nélküle.

Heti 1-2 alkalommal oké, na de minden egyes munkanap? Gondolom, a hétvége sem kivétel.

2013. máj. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
69%

Azért ez a 6-os válaszoló egy elég diktatórikus feleség lehet, a legrosszabb fajtából. Van, aki elvesz egy ilyent?

Hát, ő tudja...

2013. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Minden nap kocsma-az alkoholizmus,meg komoly problémák a kapcsolattal. akár 1, akár 100 sör is.
2013. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
23%
Valamikor régen dolgoztam gyárban. Életem első munkahelye volt, férfi vagyok. Teljesen természetes volt, hogy mosakodás, átöltözés, és mindenki ment ki a sarokra a gyár mellé sörözni. Senki sem volt alkoholista, én sem lettem az, másnap megint mentünk robotolni, és ment az élet tovább. De arra sem emlékszem, hogy bárkinek a felesége ott tombolt volna ezért sodrófával. Ilyen (szerintem) a karikatúrákon van.
2013. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
15 értékelem a humorod, de szerintem senki nem gondolt sodrófára, csak mint beszélgetés irtam:DDD
2013. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Én sem gondoltam sordófára, csak mint lehetőséget írtam. Arra emlékszem, hogy az embereknek ez egy természetes utócselekvés volt a munka után. Én sem gondolkodtam akkor azon, hogy ez helyes, vagy sem. Nem volt ezzel semmi baj, a kollegiális közösségi lét egyik velejárója volt. Nem volt ott részeg senki, úgy emlékszem. Később, vagy egy évtized múlva egy másik helyzetben, egy másik munkahelyről hazafelé menvén szintén megtettem (néha) ezt. Kollégámmal beültünk sörözni. Feleségem idióta módon reagált. Visitozott, tépte a haját, meg milyen ember az ilyen, aki nem haza siet, hanem inni, meg menj oda, ahol eddig voltál, stb. Az illető természetesen már nem a feleségem és a hátam közepére sem kívánom. Sem alkoholista nem vagyok, sem kényszeres ivó. Átlagos családapa vagyok.
2013. máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha nem tudja megállni, hogy egy napig ne igyon, akkor az nem egyenes út az alkoholizmus felé, hanem alkoholizmus. Akkor is, ha csak 2-3 sörröl van szó, de az minden nap kell.
2013. máj. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Érdekes volt olvasni a véleményeteket, köszönöm :)

Igazából nem is a 2-3 sörrel van bajom, mert berugni nem szokott, rövidet nem iszik mellé, csak az zavar, hogy muszáj ezt minden nap megtennie.

Ráadásul albérletre gyűjtünk -az ő családjával lakunk jelenleg-, és az idegesít, hogy én meg tudom azt állni, hogy nem vásárolok fölösleges dolgot, ő nem bírja megállni sör nélkül :S Ha itthon inná, az se tetszene, de másabb lenne, mint ami most is van: én itthon ülök, takarítok, ő még kocsmában van..

2013. máj. 17. 14:53
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jól teszi. Én is meló után elszoktam menni kollégákkal meginni pár doboz sört. Sőt még amikor hazamegyek,akkor is iszok 1 üveg konyakot. Amúgy meg amíg munkanélküli vagy, addig semmi beleszólásod nincs, hogy ő mire költi a fizetését, inkább örüljél neki, hogy eltart téged. Mert én lehet a helyében elgondolkodnék, hogy most akkor miért nem is dolgozol. Meg úgy jött le kicsit tőled, hogy féltékeny vagy rá, hogy ő elmegy a kollégákkal inni és jól érezi magát, te meg egész nap nem tudsz magaddal mit kezdeni.
2013. máj. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!