Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feljelenthetem apámat?

Feljelenthetem apámat?

Figyelt kérdés
Tehát.A szüleim 3 éve elváltak,mert apám elég sokmindent csinált...De azóta apám minden hétvégén meglátogat minket.2 héttel ezelőtt az asztalomon maradt 3000 forint,és hopp-eltűnt.Biztos voltam benne,hogy apám lopta el!De nem tudtam bizonyítani.Így utána kiraktam az asztalomra az összes megtakarított pénzemet:54000 forintot.Reggelre eltűnt.Viszont mostmár okosabb okosabb voltam ,és kiraktam a kamerát.Felvette.Apám volt az.Gondoltam megfenyegetem,hogy vagy visszaadja a kétszeresét,vagy följelentjük.Szerintetek lehetséges?

2013. máj. 17. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Menj be a rendőrségre és jelentsd fel,ha nem adja vissza a pénzt amit el lopott tőled.A videót vidd magaddal mert döntő bizonyíték,és ne szólj róla apádnak.
2013. máj. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

vagy akkor megzsarolod ugy ahogy mondtad.

a videóból csinálj több példányt is, mert lehet mikor megmutadot elveszi azt.

2013. máj. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg okosabb,okosabb voltál,hogy az összes pénzed kiraktad:-))
2013. máj. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem semmi, milyen agyafúrt vagy! +++ :D
2013. máj. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

Persze, nyugodtan zsarold meg. Csak készülj fel rá, hogy ha feljelent zsarolásért, akkor oltári nagyot fogsz szívni, még le is csukhatnak.

Ha feljelented lopásért és egyértelműen azonosítható a videón (tehát felismerhető az arca), akkor megbüntetik lopásért. DE! ettől még te nem kapod vissza a pénzt. Azt legfeljebb külön polgári peres eljárásban perelheted ki belőle.

Szóval vagy bevállalsz két pert, amiből egyik sem 100%-os a mai bírói gyakorlatban, vagy beszélsz vele és visszakéred a pénzt. Ez utóbbi a jobb, hidd el.

2013. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
azért raktam ki,hogy felvegyem ahogyan lop.Amúgy meg anyámtól is többször lopott már...úgyhogy ő is mellém állna.Ja és emellett nem fizet gyerektartást sem,úgyhogy +1 pont nekünk...
2013. máj. 17. 21:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérd vissza és mondd neki ha vissza adja nem jelented fel. Hid el bíroságra meg tárgyalásra járni nem olyan kellemes.
2013. máj. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Először beszélj vele, hogy adja vissza, de ne zsarold meg.

Aztán feljelentheted, ha nem akarja visszaadni.

A több másolat jó ötlet!

2013. máj. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
Színvonalas egy család vagytok.
2013. máj. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!