Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kilátástalan a helyzetünk,...

Kilátástalan a helyzetünk, mit javasoltok ha nem bírunk még elköltözni?

Figyelt kérdés

Tavaly tavasszal el kellett költöznünk a családi házunkból,mert bedőltünk a hitellel,Mindketten munkanélküliek lettünk a Párommal.

Először az Ő Anyukájához költöztünk az emeletre.De a Nagymamámnál van egy külön bejáratú lakásrész és jobbnak láttam ide költözni,ez tavaly nyáron történt meg.

Én ötletem volt és a Párom nehezen is ment bele,de a Nagymamám annyira kedves és megértő volt,tényleg így láttam a legjobbnak.Azóta bánom.


Meg lett beszélve,hogy azért jövünk ide,hogy élhessük nyugodtan a külön életünket, addig amíg talpra nem állunk újra (természetesen a rezsi-kaja részünket Mi rendezzük),de a Mamám teljesen más lett,mióta "az Ő portáján élünk". Totálisan másképp adta elő magát,csakhogy ide jöjjünk.


Aki volt már ilyen helyzetbe,hogy rokonnál volt kénytelen élni,az tudja miről beszélek.Nem eget rengető rossz dolgokat csinál a Mamám,de mára már idegileg eljutottam oda,hogy attól is a plafonon vagyok (belülről),ha beszól,mikor hátra megy a kertbe.Mert minek zavar Engem ilyennel? Teljesen kizökkent,amikor bekiabál....


Próbáltam párszor elmondani Neki,hogy kezeljen csak úgy,mintha szomszédok lennénk.Ezen megsértődik és csak ideig-óráig tartja.Most,hogy itt a jó idő,egyre többet van kint az udvaron és egyre több a kontakt és így a konfliktus(helyzet) is.


Próbálok megértő lenni,76 éves változni már tudom,hogy nem fog.Ja és nem akarom azt sem kihagyni,hogy Ő egyébként egy segítőkész Nagymama,mert tényleg mindent szívesen ad és segít,de nem képes tiszteletben tartani a nála fiatalabbakat.Ő elvárja nyilván,viszont sajnos ezt visszafele nem teljesíti.


Kérek szépen javaslatokat a probléma megoldására vagy kezelésére, enyhítésére. Köszönöm!:)


2013. máj. 18. 12:32
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Az én nagymamám is ilyen. Minden álma, hogy együtt éljen az egész család, és ezt minden alkalommal elmondja. Azt szeretné, hogy egymás melletti lakásokban lakjunk, és MINDIG EGYÜTT LEGYÜNK!

Érted, nem csak egymás mellett lakást, mint idegenek, hanem együtt lenni. Folyton.


Hála Istennek eszünkben sincs így összeköltözni, de mondja, hogy ez a nagy álma.


Szerintem a te nagymamád is így képzelte ezt, annyira nem önzetlenül segített nektek a lakrésszel.

2013. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjátok el, hogy ez van, vagy akkor költözzetek el. Ti mentetek oda, nektek kell jobban idomulni
2013. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

"Párom fogja a két kezével építeni a házunkat,"csak" anyagköltség és egyebek lesz"


MIBŐL???


Munkanélküliek vagytok. Hitelt nem valószínű, hogy kaptok mert az előző miatt "listára" kerültetek. Néhány milliót összeszedni meg nem egy-két nap. Főleg, hogy még albit sem tudtok fizetni.


Kicsit reálisabban kellene gongolkodni. Lejjebb kéne adni, mert végül is Ti költöztetek az ő házába.


Egyáltalán miből éltek meg most?

2013. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
71%
nagyon rezeg a léc nálad, hogy majdan a szomszédaiddal sem lesz ideális a kapcsolatotok. ha ennyire nyugiban akarsz élni, neked egy tanya kellene, ahol a madár sem jár.
2013. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsônak, teljesen. Meg amùgy se èrtem, az a bajod hogy nem úgy kezel mint egy idegent ès beszèlget ha meglát vagy az a beszólàs tènyleg gonisz megjegyzèsi? Mit csináltatok volna ha anyóssal vagytok egy házban, szerinted az èdes álom lett volna? Gondolkozz el egy kicsit.
2013. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Mostmár utolsó elötti, de az utolsônak is.
2013. máj. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Azért annyit még hozzátennék az utolsó kommentemhez,hogy a Mamával való "együttélés" nem csak számomra nehéz,tehát nem túlzom el a dolgokat.Édesanyám,aki építtette ide ezt a lakásrészt is lehúzott itt pár évet és az Ő életét teljesen megkeserítette, annyira belemászott és Vele csúnya dolgokat is megcsinált,ha hagynám,itt is elfajult volna a helyzet.


Szóval bevallom,nagy hiba volt részemről ide tervezni pár évünket,dehát mostmár mit csináljak?


14-esnek még igaza is lehet:) egyébként tényleg szélesek a határaim.De ezt a saját Nagymamámnak tiszteletben kéne tartania,nem?


13-as meg nem tudom,hogy honnan veszed,hogy jelenleg sincs munkánk,akkor tényleg miből tartanánk el magunkat.Az a történet eleje volt,hogy hogyan veszítettük el a házunkat.És nem azt mondtam,hogy nem tudnánk albérletet fizetni,hanem pont azt,hogy azért nem szeretnénk,mert az építkezésre gyűjtünk.Nagyon nem figyeltél.

2013. máj. 18. 13:37
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit sopánkodsz? Húzzatok el albérletbe, inkább örülnétek, hogy befogadott titeket és tudtok gyűjteni. Nem egy idegenhez mentél, tényleg az a bajod, hogy hozzád szól? Ha komolyan ennyi bajod van ezzel, akkor szépen elköltözöl és azt az embert szidod, aki segített rajtatok. Hálátlan vagy.
2013. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

"13-as meg nem tudom,hogy honnan veszed,hogy jelenleg sincs munkánk,"



Te írtad: "Mindketten munkanélküliek lettünk"


Egyébként a hitel "bedölése" nem egy -két nap.


De még midig nem válaszoltál, hogy miből éltek meg!!!


Mert ha dolgoztok akkor elég keveset lehettek olyan helyzetbe, hogy találkozzatok.


Másik:


"Édesanyám,aki építtette ide ezt a lakásrészt is lehúzott itt pár évet és az Ő életét teljesen megkeserítette, annyira belemászott és Vele csúnya dolgokat is megcsinált,ha hagynám,itt is elfajult volna a helyzet. "


Akkor minek költöztetek oda? Hm?

2013. máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

15-ös válaszából kiindulva szeretném leszögezni,hogy nem úgy értem ezt a "kezeljen úgy,mintha szomszédok lennénk" dolgot,hogy kezeljen idegenként.Hanem magát azt a területet ahol élünk.Nemtudom,így érthető-e....

És 15-ös leírtam,hogy 2szer is laktunk már Pároméknál és ott jobb is volt,legalábbis magánszféra ügyében biztos.

2013. máj. 18. 13:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!