Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kilátástalan a helyzetünk,...

Kilátástalan a helyzetünk, mit javasoltok ha nem bírunk még elköltözni?

Figyelt kérdés

Tavaly tavasszal el kellett költöznünk a családi házunkból,mert bedőltünk a hitellel,Mindketten munkanélküliek lettünk a Párommal.

Először az Ő Anyukájához költöztünk az emeletre.De a Nagymamámnál van egy külön bejáratú lakásrész és jobbnak láttam ide költözni,ez tavaly nyáron történt meg.

Én ötletem volt és a Párom nehezen is ment bele,de a Nagymamám annyira kedves és megértő volt,tényleg így láttam a legjobbnak.Azóta bánom.


Meg lett beszélve,hogy azért jövünk ide,hogy élhessük nyugodtan a külön életünket, addig amíg talpra nem állunk újra (természetesen a rezsi-kaja részünket Mi rendezzük),de a Mamám teljesen más lett,mióta "az Ő portáján élünk". Totálisan másképp adta elő magát,csakhogy ide jöjjünk.


Aki volt már ilyen helyzetbe,hogy rokonnál volt kénytelen élni,az tudja miről beszélek.Nem eget rengető rossz dolgokat csinál a Mamám,de mára már idegileg eljutottam oda,hogy attól is a plafonon vagyok (belülről),ha beszól,mikor hátra megy a kertbe.Mert minek zavar Engem ilyennel? Teljesen kizökkent,amikor bekiabál....


Próbáltam párszor elmondani Neki,hogy kezeljen csak úgy,mintha szomszédok lennénk.Ezen megsértődik és csak ideig-óráig tartja.Most,hogy itt a jó idő,egyre többet van kint az udvaron és egyre több a kontakt és így a konfliktus(helyzet) is.


Próbálok megértő lenni,76 éves változni már tudom,hogy nem fog.Ja és nem akarom azt sem kihagyni,hogy Ő egyébként egy segítőkész Nagymama,mert tényleg mindent szívesen ad és segít,de nem képes tiszteletben tartani a nála fiatalabbakat.Ő elvárja nyilván,viszont sajnos ezt visszafele nem teljesíti.


Kérek szépen javaslatokat a probléma megoldására vagy kezelésére, enyhítésére. Köszönöm!:)


2013. máj. 18. 12:32
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Arra, hogy ő bemegy kopogás nélkül: zárd az ajtót, és magyarázd el neki, hogy te már egy más világban nőttél fel, ahol mindenkinek több magántér kell, és nem szeretnéd, ha meglátna alsóneműben rohangálva, vagy hogy épp rendetlenség van a lakásban. Az utóbbit biztos megérti. Tedd hozzá, hogy mindig szívesen látod, csak jó lenne, ha kopogna, hogy tudd, hogy jön valaki, ennyi.


Az öregek máshogy nőttek fel, nekik más szokások a normálisak. Szépen nyugodtan észérvekkel meg kell nekik magyarázni, hogy ti x 10 éve máshogy éltek, és meg kell kérni, hogy erre az apróságra figyeljen oda. Az öregekkel türelmesnek kell lenni, mert sokszor nem értik mit miért.

2013. máj. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom most már egyre több kérdés van amiben a fiatal pár mindent elvár a szülőktől nagyszülőktől de ezért ha meg kell mozdítani a kis újukat már háborognak, hogy ők felnőttek külön család meg stb. Kérdező egy kicsit magadba nézhetnél.

( A fél karomat adnám ha a mamámmal még csak 5. percet beszélhetnék, csak sajnos én már nem tehetem meg)

2013. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
60%
Én csak azt nem értem, hogy miből fogtok építkezni? Ha már egyszer bedőlt a hiteletek, akkor hitelt nem fogtok kapni, a férjed dolgozik egyedül, nem gondolnám, hogy olyan nagyon jól keresne, hogy össze tudja rakni belátható időn belül a házra valót. Az, meg hogy be van adva az életrajzod ezer helyre nem jelent semmit.
2013. máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

mindkét felet meg tudom érteni.

a nagyid idős, egyedül van, szüksége van neki egy kis beszélgetésre, emberi szóra, társaságra.

ti meg fiatalok vagytok, jöttök-mentek, gondolom a szex is gyakran előfordul ;) (és ezért sem szereted, ha a nagyid folyton érezteti a jelenlétét), illetve kell egy kis nyugi az egész napos meló után.


bocs, de sztem neked sem esne jól, ha a majdani unokád benyögne egy ilyet, h kezeld szomszédként. hát drága szívem, születésed óta ismer, szeret téged, még ha tolakodónak is érzed ennek manifesztációját.


nekem lenne egy olyan ötletem, hogy jelöljetek ki naponta 1 olyan órát, amikor mami-time van :) menjetek le hozzá, kicsit dumáljatok, segítsetek takarítani, főzz vele együtt, tanulj tőle olyan dolgokat, ami neki a kisujjában van, neked viszont teljesen új.


becsüld meg, h él a nagymamád, aki ráadásul még jószívű és segítőkész is.

gondolj arra, h millió és egy ember van, aki a fél karját odaadná, ha csak 1 napot még együtt tölthetne a nagyijával... :(


fordítsd át egy kicsit a gondolkodásod, hidd el, neked lesz jobb. úgy tűnik ő a lehető legjobb indulattal közeledik feléd, te pedig gyakran eltaszítod. hogy esne ez fordítva?

2013. máj. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!