Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mennyire fontos a...

Nektek mennyire fontos a saját gyerek? Mit csinálnátok, ha a párotok kijelenti hogy nem szeretne többet, mert már van neki három?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vagyunk együtt, egyre komolyabb a kapcsolat. Nemrég kijelentette, hogy nem szeretne átverni, így tisztázzuk most, hogy komolyan gondol minket, de gyereket többet nem szeretne, mert sem energiája, sem pénze több gyerekre (nem tudom mennyire kifogás ez, majdnem 7 számjegyű a fizetése, jó apa, sokat van velük) Van egy 12 éves a feleségétől (meghalt) akit ő nevel. Nagyon jó fej kissrác, érzem hogy vele komoly lehet a kapcsolatom. A lányokat (4 éves ikerpár) is kedvelem, ők az anyukájuknál vannak, másfél éve mentek szét, de sokat vannak párommal. Szóval nem maradnék gyerek nélkül, a kicsik még kicsik is, szóval vár még velük elég élmény, csak a babás korszak marad ki. Ugyanakkor mégsem sajátok. Viszont úgy érzem ő az a férfi akivel összeillünk, szeretem.

32 vagyok egyébként


2013. máj. 18. 18:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
90%

Ha a párom akit szeretek meddő lenne, akkor vállalnám az örökbefogadást, mesterséges megtermékenyítést, bármit. De nekem fontos a gyerek ahhoz,hogy kereknek érezzem az életemet. Megértem azt, aki nem akar, de én meg igen.


A volt barátommal is ez volt, neki már volt 1 gyereke, nem akart többet. Szerintem ez korrekt, hogy nem áltat téged sem a párod.

Viszont engem nem elégített volna ki, hogy kéthetente 2 napot mosolygok egy aranyos gyereknek, akit amúgy kedvelek, de ennyi. Én tudtam, hogy mellette nem lennék így boldog, nem akartam átverni, bepalizni egy "ó szedtem a gyógyszer hogy lehet hogy terhes vagyok" mesével, leléptem, és kerestem egy olyan férfit, akivel közösek voltak a céljaink.

2013. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik kedves válaszoló írt a szülés élményéről meg az anyaság tomboló vágyáról, ugyanakkor nem tudjuk a kérdező miként vélekedik erről. Én pl. semmi ilyesmire nem vágyom, nálam ez nem okozna problémát. Fontos lenne tudni ebben az esetben, hogy a kérdező szeretne-e ilyen élményeket. Fontos a válaszadás szempontjából.
2013. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
90%

nekem nagyon fontos. mindig is imádtam a gyerekeket. sokat volt velem a bátyám kislánya, a barátnőm fiai, a család és baráti kör összes gyerekét pesztráltam már. de őket mindig hazavitték, mert nem én voltam az anyukájuk. most 36 évesen végre életemben először teherbe estem és nagyon boldog vagyok. a párom azon nevet, h néha csak úgy megszólalok a csendben, és azt mondom "nem sokára lesz saját gyerekem". pedig nem voltam az a görcsös próbálkozó, aki már nem vártak előtt tesztel, hőmérőzik, stb. úgy érzem, h nem veszítettem el az eszem és tök egészségesen álltam hozzá a dologhoz - még ahhoz a gondolathoz is, h talán sosem lehet. de most érzem teljesnek az életem, h végre én is anya lehetek, nem csak nagynéni, "anya jófej barátnője, akivel rengeteget lehet játszani", stb. és ettől még őket meg ugyanúgy szerethetem tovább :-)


a te helyzeted kicsit más, mert te együtt élsz egy kisgyerekkel, de én azóta jöttem rá, h mennyire hiányzott egy saját gyerek az életemből, mióta megkaptam...

2013. máj. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Mindig úgy gondoltam lesz gyerekem, szeretem őket. Per pillanat nincs meg bennem az a mindent elsöprő vágy, hogy szüljek, de a korom miatt most már lassan olyan férfit kellene találjak akivel ha szeretnénk akkor vállalunk gyereket. Eddig egy komoly 8 éves kapcsolatom volt, vele is terveztünk gyereket, ha hazaköltözünk (Kínában éltünk 6 évet), de szakítottunk.

Szóval mindig úgy terveztem lesz sajátom. Most viszont nem tudom. Tudom, hogy nekem kell dönteni, csak véleményekre, esetleg tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2013. máj. 18. 18:28
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon örülnék, mert soha nem akartam gyereket, és így 30 felett ez már nem fog változni.

Amúgy semmi bajom a gyerekekkel, szeretem őket, úgy hogy ha neki már van, az jó.

2013. máj. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Igen a nagyfiúval talán alakíthatnék ki bensőségesebb kapcsolatot mint egy sima mostohaanya-mostohagyerek. Bár nem tudom hogy alakul, mert azért még nincsenek évek a hátunk mögött.
2013. máj. 18. 18:30
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Miért van lepontozva a 6. válaszom, csak mert én nem akarok gyereket!?!?!

Úgy gondolom, hogy ez kizárólag az én döntésem, és senkinek nincsen joga ez alapján meg- vagy elítélni engem!

2013. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem fontos, de itt nem én vagyok a lényeg.

A párod nagyon korrekt és őszinte volt hozzád. Neked kell eldöntened, hogy ezek után mit választasz, milyen jövőt? Ha neked mindenképpen fontos a saját gyerek, ne hitegesd a párod, hogy így is elfogadod!

2013. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nem olyan fontos a gyerek, a fizetése feledtetné velem a hiányát:D

Egyébként én nem hinném, hogy az általad írott dolgok csak kifogások. 3 gyerekkel normális foglalkozni nagyon nehéz, szerinte 4gyel egyenesen lehetetlen. És nem csak etetni kell őket, hanem az életben is elindítani. Nem akartam eltérni a tárgytól, csak ne gondold, hogy ezek üres szavak.

2013. máj. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

17.

nem lehetsz valami vén róka a gyakorin. engem az győzött meg végleg, h a pontozással nem kell törődni, amikor ugyanitt arra a kérdésre, h ki hányadik héten szült adott párszavas, teljesen korrekt és informatív válaszok 20-30%-nál kötöttek ki


sz.rd le :)

2013. máj. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!