Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mennyire fontos a...

Nektek mennyire fontos a saját gyerek? Mit csinálnátok, ha a párotok kijelenti hogy nem szeretne többet, mert már van neki három?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vagyunk együtt, egyre komolyabb a kapcsolat. Nemrég kijelentette, hogy nem szeretne átverni, így tisztázzuk most, hogy komolyan gondol minket, de gyereket többet nem szeretne, mert sem energiája, sem pénze több gyerekre (nem tudom mennyire kifogás ez, majdnem 7 számjegyű a fizetése, jó apa, sokat van velük) Van egy 12 éves a feleségétől (meghalt) akit ő nevel. Nagyon jó fej kissrác, érzem hogy vele komoly lehet a kapcsolatom. A lányokat (4 éves ikerpár) is kedvelem, ők az anyukájuknál vannak, másfél éve mentek szét, de sokat vannak párommal. Szóval nem maradnék gyerek nélkül, a kicsik még kicsik is, szóval vár még velük elég élmény, csak a babás korszak marad ki. Ugyanakkor mégsem sajátok. Viszont úgy érzem ő az a férfi akivel összeillünk, szeretem.

32 vagyok egyébként


2013. máj. 18. 18:05
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
89%

Ne idegeskedj, felpontoztam. Természetesen mindenki saját döntése, hogy hogyan szeretné élni az életét, senkinek nincs joga beleszólni, vagy elítélni.


Viszont számomra az egy kicsit furcsán hangzik, hogy együtt élek valakivel, akiről úgy érzem, Ő az igazi, és aki elejétől fogja nem rejtegeti, hogy nem szeretne közös gyereket, majd egy idő után kitalálom, hogy én igen és otthagyom Őt emiatt, keresek" másikat", akivel közösek a célok. Bocsi, de nekem nem jó a másik. Ha tényleg szeretem, elfogadom úgy amilyen.

Gyereket akárkivel lehet csináltatni, a " másikkal" is, de olyat, akivel minden jó, nem biztos, hogy találok még egyet. Nekem ez felfoghatatlan.

2013. máj. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Njééé, engem is lepontoztak, mert elfogadnám a három "készterméket":))))

Vagy amiatt, hogy nem vagyok anyatípus, mint ők. Mindegy. :)

2013. máj. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező még csak pár hónapja van együtt a párjával, most komolyodik a kapcsolat. Annak az eldöntése, hogy egy nő szeretne-e valaha gyereket, nem egy délután történik.

Ha x év múlva tenné fel ezt a kérdést, még akkor sem lehetne a szemére vetni, hogy meggondolta magát, és mégis szeretne.

Én nem szeretnék, de maximálisan meg tudom érteni azt, aki szeretne, és ez az érzés bármikor előjöhet egy nőnél.

2013. máj. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
74%

"Ha tényleg szeretem, elfogadom úgy amilyen."


Igen, de hosszabb távon nem tudod a vágyaidat megerőszakolni. Na meg folyamatosan változunk, van olyan, hogy aki korábban nem akart gyereket egy idő után vágyni fog rá. Nekem mindig azt mondta a férjem, hogy 4 gyereket akar, mert neki is 3 tesója van. Én csak annyit mondtam, hogy nekem 2 az ideális, max. 3. Ehhez képest ő a 2. után azt mondta ennyi elég, én esetleg egyet bevállaltam volna még, de nem ragaszkodom hozzá.



"Gyereket akárkivel lehet csináltatni, a " másikkal" is, de olyat, akivel minden jó, nem biztos, hogy találok még egyet."


Ha valakivel nem azonosak a céljaink, akkor az már azt jelenti, hogy vele nem minden jó. A gyerekvállalás pedig nagyon komoly töréspont, gyerek az vagy van, vagy nincs, ez nem olyan, hogy a két fél összeegyezteti, hogy csak havonta egyszer kirándulnak, pedig apuci gyakrabban menne, anyuci meg ritkábban. Csak egy kicsit nem lehet gyereket csinálni, ebben nincs középút.

2013. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig is vágytál gyerekre, akkor talán jobb tovább lépni. Jól gondold át, nehogy később megbánd!
2013. máj. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Értem. De ettől függetlenül nem keresnék másikat. A másik nem az, akit szeretek. Nem kell másik:-)
2013. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
71%

Én szerettem volna saját gyereket,ezért ez a kapcsolat nekem nem lenne "pálya". Szuper,hogy jól kijössz a gyerekeivel,de ők nem a sajátjaid,és te az ők szemükben mindig csak "második" leszel.Már a kisebbek is nagyobbak,a 12 éves meg pár év és kirepül.Lehet most nem érzed az anyaság iránti vágyat,de mint mondod mindig is szerettél volna anyuka lenni,ha 40 éves korodban döbbensz rá,hogy neked ez így nem jó,már késő.Tehát neked kell eldöntened.Élsz egy kapcsolatban,ahol van 3 gyerek,akik nem a tieid,szerelmes vagy,de az idővel elmúlik,vagy továbblépsz,ha majd meglesznek a feltételek,szülsz egy gyereket,aki ott van veled történjen bármi.

Én nem akarlak "rátukmálni" semmire,csináld úgy ahogy szeretnéd,sok sikert kívánok a jó döntéshez,de ne feledd ez egy igen nagy horderejű döntés,ami kihat talán az egész életedre!

2013. máj. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Bence_ ***** válasza:

Lehet, hogy pár év után meggondolja magát.

De nézd min ment keresztül.

Meghalt a párja, ott marad egy gyerekkel.

Lett új nő, ikrek. Válás.

Érte elég csalódás. Frissek is lehetnek a sebek. Érthető ha nem akar több terhet a nyakába.

De ez még változhat. Ha rájön, hogy te nem teher, hanem segítő társ vagy.

2013. máj. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

28.

nem hiszem, h ,eggondolná magát. a férfi valószínűleg közeledik a 40-hez vagy már el is hagyta. érthető, ha nem szeretne már egy negyedik gyereket. én a kérdező helyében komolyan venném, amit mond. már van 3 gyereke és még ők is bőven abban a korban vannak, amikor még 10.05-20 év, mire kirepülnek és önálló életet kezdenek. gondolj bele. 5 év múlva sem vbiztos, h akar majd másik gyereket a 9 éves ikrei és a 17 éves nagyfia mellé, teszem azt, 45 évesen..

2013. máj. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nehéz döntés. Ha most szakítok és nem találok senki olyat akivel azt mondanám hogy gyereket vállalok az elkövetkezendő 5-7 évben max, akkor ott állok egymagam. Egyedül, vagy egy nemműködő párkapcsolatban nem fogok gyereket vállalni. Nem akarok valamit eldobni, majd visszasírni. Viszont lehet 5 év múlva tényleg előjön bennem, hogy nincs gyerekem. Van még mit átrágni..

Arra nem akarok apellálni, hogy meggondolja magát. Tudom hogy változhat a véleménye akár, de ez koránt sem biztos. Az hogy nem jött össze a kapcsolata az ikrei anyjával tudom hogy megviselte. Bár azt mondja már túl van az érzelmi részén, csak azt sajnálja, hogy így kell felnőnie a lányoknak is. Velem elvileg tényleg komolyan gondolja. Vagyis ezt mondja, nincs okom kételkedni benne. De még csak 5 hónapja vagyunk együtt. Tervezzük az összeköltözést (nagyjából így is mindig ott vagyok)

2013. máj. 18. 21:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!