Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én reagálom túl ezt a...

Most én reagálom túl ezt a kialakult helyzetet vagy tényleg nem normális ez a felállás?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni, köszönöm előre is aki végigolvassa és válaszol rá.

Én 20/L, itthon lakom még (szüleim elváltak, anyummal lakom), tesómék külön laknak. Náluk van egy 1 éves gyerek, és most jön a következő. Ezzel idáig nincs is gond, csak azzal, hogy mindig mindenkor én segítsek, illetve hogy semmi magánéletünk nincsen. A helyzetet úgy kell elképzelni, hogy kitalálják, hogy most eljövünk ide (van kulcsuk ehhez a házhoz, maximum előtte szólnak ide), a ház a feje tetején áll, mi főzünk, hogy legyen mit enni, közben vigyázzunk a gyerekre. Ha nincs szerencsénk, még puskaporos is náluk a légkör, és olyan hangulatban jönnek ide. Egyszóval ez nem pihenés sehogyan sem.

Én egyetemre járok, de senki nem foglalkozik azzal, hogy hogyan készülök fel a vizsgámra, mellette dolgozom. Ha azt mondom, tanulnom kellene, rögtön le is csesznek, hogy nehogy már annyit kelljen tanulni (egyetemen?) Az összes szabadidőm elmegy arra, hogy vagy idejönnek és segítsek, vagy én menjek és segítsek. Persze ennek anyu is részese, de ő is éppen elég sokszor kiakad ezen a helyzeten, amikor persze rajtam csattan az ostor (akkor jön, hogy én még minek vagyok itthon, engem még etetni kell, stb)

Tesómékkal nem szeretnék összeveszni, de ez a helyzet nagyon gáz, hogy minden időm elmegy erre, az egészségem is ráment a helyzetre. Imádom unokaöcsémet, de egyszerűen nem megy már, hogy őt pesztráljam (foglaljam le, etessem meg, pelenkázzam) utána meg ha elmentek este, akkor álljak neki tanulni, általában ez úgy néz ki hogy este 9-től 11-ig kb.. Holnap is jönnek, pedig kedden-szerdán szigorlatom lesz, nem ártana rá készülni.. Persze tanultam év közben, de ez azért nagyobb horderejű, mint például egy zárthelyi. (az múlik rajta, hogy jövőre folytathatom-e az egyetemet, az egész éves anyagból lesz a vizsga)

Barátokra, párt találni pedig abszolút nincs időm, mert vagy tanulok, vagy a házimunkát csinálom itthon/náluk, vagy gyerekezek, vagy dolgozom (hétvégente).

Ti mit tudnátok tanácsolni ilyen helyzetben? Már nem tudom mitévő legyek, kb. egy éve ez megy, el sem tudom képzelni hogy mi lesz, ha meglesz a 2. gyerek..

Egyébként tényleg ne úgy jöjjön le, imádom a meglévőt is, meg a 2.at is szeretni fogom, csak úgy érzem ezt valahogy ki is használják, hogy úgysem mondok nemet. Meg persze ő tehet legkevésbé a helyzetről..


2013. máj. 19. 19:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nagyon összeszedetlenül írsz. Nem értem az egész helyzetet. Minek mész hozzájuk két előadás között, ha neked nincs ehhez kedves, erőd, türelmed? Menj haza, ne a testvéredhez. Amikor átmennek ne foglalkozz a gyerekkel, foglalkozz magaddal. A nővéred vár gyereket és Te aggódsz, hogy hogy fogod tudni ellátni, ez röhejes. Mindenkiből akkora hülyét lehet csinálni, amekkora. Állj a sarkadra, ez az egyetlen jó tanács, amit ebben a helyzetben adni lehet, fogadd meg.
2013. máj. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Na és most, hogy nem segít a férje bevállalta a következőt is.

Majd ha a kicsi is megszületik akkor mennyit fog elvárni, jobb lenne ezt tisztázni.

Én megmondanám, hogy ebben az időben eddig tudok segíteni ha jó akkor segítek ha nem akkor nem. Ehhez következetesen tartsd magad. Ő és a férje vállalta a gyereket nem te, az ő dolga a tiéd a tanulás.

2013. máj. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem már túlzásba viszed a segítést, inkább találj barátokat és párt, ne áldozd fel magad a szüleid és a testvéred hülyesége miatt
2013. máj. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az,hogy segítesz a tesódnak azzal nincsen gond,normális családban ez természetes,ha dolgod van tanulnod kell mond meg nem vagy csicska neked is van életed.Tanulok,gyereket nevelek dolgozom a párommal immár 2 éve,szóval én tudom mennyire nehéz,de neked nem a sajátod így nem vagy köteles folyton gyereket pesztrálni.Állj a sarkadra 20 éves vagy lassan ki kell repülni a családi fészekből,kezd el barátkozni,ismerkedni.Nem azt mondom ne segíts,mert oké néha besegítesz,de ne menjen már rá az életed.
2013. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%
szóval a nővéred nincs jóban a férjével, nem tudja ellátni egyedül a gyerekét, de már szülné a következőt. ez azért nem hagy téged tanulni, mert azt akarja, hogy csak ennyire vidd, mint ő.
2013. máj. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

épp olyankor kel tanulni mikor az ilyen kérdéseket kiirod nem akor mikor pár órát kéne vigyázni a gyerekre

röhejes ott ülsz munka nélkül és nincs pár órád hogy a családod segits

ki kéne rakni az ilyet az utcára ott rinyálj kias önző bal'asz

2016. jan. 7. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mondd hogy nem te szülted es nem a te dolgod vigyazni mas gyerekere ha meg ennyire etkeptelen vagy akkor hagyd, hogy tovabbra is cselednek nezzenek 20 eves vagy gondolkozz mar es cselekedj a valasz egyertelmu allj a sarkadra vegre egyszer az eletben!
2016. márc. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!