Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom most 28 éves, de 8...

Barátom most 28 éves, de 8 évig depresszióban szenvedett. Kigyógyult. De mikor beszél, figyel, egyfolytában tördeli a kezét és az enyémet is! Miért?

Figyelt kérdés
Depressziója abban merült ki ,hogy szorongott társaságban ,feszült volt és tényleg egyetlen egy szót sem tudott szólni főleg! lányokhoz. Azt mondta 3 éve kigyógyult egyszercsak. Nagyon helyes, 3 hete ismerem de most kezdenek feltűnni egy-két dolgai...soha! nem húzza ki magát, mindig izeg-mozog és nemcsak a saját de az én kezemet is mániákusan tördeli a találkozásunk minden egyes percében.Mondtam,hogy ez engem idegesít, azt válaszolta,hogy muszáj valamit csinálnia mindig a kezével...Mit tegyek?Ez még a depressziója? Ez elfog múlni?

2013. máj. 21. 22:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fog elmúlni ha már teljesen megbízik benned, tehát érzi hogy te elfogadod úgy ahogy van. Ne mondd neki hogy ezek zavarnak benne, ne hozd kellemetlen helyzetbe és a viselkedéseddel se sugározd azt. Ha az ismerőseid között van nagyszájú aki beszól mindenkinek akkor őt kerüljétek.
2013. máj. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Akkor fog elmúlni ha már teljesen megbízik benned, tehát érzi hogy te elfogadod úgy ahogy van."


Pontos, ment a zöldkéz neked.

2013. máj. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
24%
10 Depiből ki lehet gyógyulni.
2013. máj. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha zavar, akkor szerintem most hagyd a kapcsolatot. Mondjuk nem is értem, három hete ismeritek egymást, de már jártok? Nem gyors ez egy kicsit?
2013. máj. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Még valami (én vagyok a másik szorongós): SENKINEK nem vagyok a terhére és baromi rosszul esne, ha bárki is elfordulna tőlem csak azért, mert tördelem a kezemet. Egyébként, ha 3 hete ismered, akkor valójában még egyáltalán nem ismered. De az biztos, hogy ő sokkal jobban járna egy olyan lánnyal, akinek kicsit több esze meg lelke van, mint neked...
2013. máj. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


Én sem hiszem, hogy a depresszióból ki lehet gyógyulni. Kb. 8 éve vannak gondjaim, depresszió és hát ha nem is szorongás, de nagyon félek közösségekben. Nálam is max. tünetmentes időszakok vannak, de ha rám tör a "roham" akkor nagyon nehéz elviselni. Én nagyon elszomorítottam a volt páromat, majd megszakadt a szíve amikor nem tudott mit kezdeni a "kilengéseimmel". Én inkább szakítottam vele, mert ez így nekem is rossz volt.


Ez az én esetem. De szerintem mindenképpen adj még neki időt, ne éreztesd vele, hogy sajnálod meg zavar. Saját példámból tudom mennyire rossz, ha a másik még hangsúlyozza is, hogy gond van velem.


Tényleg elképzelhető, hogy megnyugszik, ha már el kezd bízni benned és érzi, hogy biztonságban van. De ha ez téged zavar akkor még most szakíts, mert ebből szerintem nem lehet kigyógyulni.


23/N

2013. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

10 Depiből ki lehet gyógyulni.


A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.

# 13/16 ma 08:27


"Depiből" igen, depresszióból nem..

2013. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Aranyhíd válasza:
Depresszióból természetesen meg lehet gyógyulni, sokaknak teljesen sikerült! De nem úgy, mint az influenzából, hanem csak akkor, ha a valódi ok feltárása sikerült. Tehát NEM a gyógyszerekkel, bár sokszor erre is szükség van. Alternatív, holisztikus, szelíd módszerekkel és KITARTÁSSAL!Súlyos esetben egyedül nem érdemes várni. A kéztördelés megfelelő növényi szer alkalmazásával megszűnhet.
2013. máj. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!