Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolati szempontból -...

Párkapcsolati szempontból - milyen lakásfajta "jön" be a lányoknak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 30 vagyok és eddig albérletben éltem a belvárosban, most viszont összespóroltam egy kisebb garzonlakás árát (7.5M Ft).


Több lehetőségem van, én az elsőre hajlok:

-40nm nem panel garzon kevésbé jó helyen, viszont belülről szép (nem 8.ker azért, nem külváros)

-kisebb garzon belvárosban, belülről jóval lepukkantabb, mint az első, még a lépcsőház is, viszont belváros.

-külvárosi panellakás (35nm, közepesen lepukkant)


Szerintetek melyiket válasszam? Úgy vettem észre, mondjuk nem volt nehéz, hogy a lányok többsége eléggé megnézi, hogy hol és milyen körülmények között lakik a "jelölt". Jelenleg egy belvárosi albérletben élek, amiért 80ezret fizetek havonta plusz rezsi, viszont meguntam ezt a kvázi pénznyelőt.


Tehát ilyen esetben kicsit lejjebb kell adnom az eddigi lakás-színvonalból.


Párkapcsolati szempontból érdekel a kérdés, főleg lányoktól várnék választ, hogy melyik "tetszene" jobban?


Nem akarok jelzáloghitelt felvenni, viszont dobbantani akarok az albérletből, úgyhogy kvázi ezek a lehetőségeim.



2013. máj. 23. 10:15
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
51%
Én őszintén válaszolok neked. Egyik sem. Én is egy 1,5 szobásra szavazok, mert ha tényleg komoly barátnőt akarsz, 2-3-4 év múlva (a fenéket fél év után :D) már családalapításra gondol, és akkor már nem lesz elég a garzon. A nők pedig NAGYON szeretnek a jövőre gondolni :D Legalábbis én tuti.
2013. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
83%

7.5-ből, vagy egész picivel többől már lehet 1.5 szobásat venni, így én is arra szavaznék.


Őszintén szólva engem nőként hidegen hagy, hogy panel vagy éppen hogy kívülről lepukkant a ház - belülről legyen szépen felújítva, ha van rá lehetőség. Magyarán ne 50 éves gáztűzhely legyen, pvc padló meg nagymamatapéta - mert nekem ez mondja el inkább az illetőről, hogy mennyire igényes a saját környezetére.


Nem is a gyerekvállalás miatt mondok 1.5 szobát, mert azért ekkora helyre nem sok nő szülne, hanem ha komolyra fordulna a kapcsolatod valakivel és összeköltöznétek, akkor 1 db garzonszobában nyomorogni nem nevezhető életnek sajnos. Olyankor már mindenkinek igénye van egy kis térre, néha arra, hogy a másik szobában üldögéljen egy kicsit. Ha hívtok barátokat, rokonokat elférnek, stb.

2013. máj. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
77%
7,5M-ért nem is túl külvárosban (pl. XIX./X. határa) már 3 szobás jó állapotú panelt is adnak, u.h. a 35nm lepukkant garzon ennyiért felejtős. Azt vedd amelyik neked tetszik és neked élhető környék, nekem még pl. nem volt barátnőm aki tulajdoni lapot meg alaprajzot kért volna ismerkedéskor.
2013. máj. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt, olyat vegyél ahol te szívesen laknál. Javaslom, hogy ne túl lepukkantat, ha nincs pénzed a felújításra. Ha lenne rá, akkor nyugodtan vehetsz olyat is.


Másrészt, hogy saját példát mondjak. Most együtt élek a párommal egy egyszobás 30nm2-es diáklakásban, és egy 50nm2-es 1+2fél vagy 2+1fél szobás lakásba szeretnénk költözni a közeljövőben, gondolva arra, hogy még egy jó darabig Pesten kell maradnunk, nem lesz lehetőségünk kertesházba költözni, viszont a gyerekkel nem szeretnénk addig várni. Szóval egy olyan helyet szeretnénk, ahol egy babának van hely.

2013. máj. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
93%
Nem olvastam végig az összeset, maximálisan egyetértek azzal, aki szerint lakást MAGADNAK veszel. Ami neked tetszik, azt vedd meg, ne gondolkodj azon, hogy más majd mit fog gondolni rólad. Ha te elégedett vagy a lakással és magaddal is, akkor hidd el a partnerednek sem lesz belőle problémája:)
2013. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
80%

Azért azt se felejtsük el, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a csaj oda akar majd költözni. Nekem ha lenne egy lakásom, tuti nem költöznék oda a pasimhoz, költözzön ő hozzám. Ha meg megházasodunk, adjuk el mindkettőt és az árukból vegyünk egy nagyot a gyerekeknek.

Nem minden csaj csóró :)

2013. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
90%

Ha vki szeret, akkor neki mindegy, hogy a három panellakásból/garzonból melyikben laksz. Itt még nem is családi ház kontra egy szobás albérlet ellentétről van szó. Azt válaszd, amelyik neked a legszimpatikusabb/amelyiket te szeretnéd. Én ezek közül, ha nem nagyon undorítóan lepukkant, akkor bármelyikkel ki lennék békülve.


23/l

2013. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

Igaza van ugyan a többieknek, de ez úgymond egy elvont kérdés. Nyilván (vagyis remélem) nem ez alapján fogsz lakást venni, de jogos, hogy ez is eszedbe jutott.


Személy szerint én a 40 nm-es elsőt választanám.


27/N

2013. máj. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
44%
Nekem tök mindegy mekkora, milyen a ház (azért élhető legyen), de kert nélkül én nem vagyok hajlandó élni, vagy panelban. Én nem bírom elviselni, hogy vadidegenek mászkálnak a fal másik oldalán, vagy hogy nem tudok kimenni a kertbe amikor csak akarok.
2013. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
57%

A lányok nem azt nézik, milyen a lakásfajta meg ilyenek, hanem hogy mennyire tartod tisztán. Szóval ne legyen a szennyes ruha a padlón meg a budikefe az asztalon, mert senkinek nem vonzó egy olyan férfi, akit neki kell kivakarni a koszból.

Ezenkívül ne az olyan lányt keresd, amilyent fent írtak, aki azt nézi, hogy a másfél szobásba már be tud pottyantani egy gyereket, hanem az olyat, mint aki azt írta fentebb, hogy összeköltözéskor mindketten eladjátok a lakásotokat és együtt vesztek nagyobbat. Kerüld az olyat, aki azt hiszi, kegyet gyakorol a hozzád költözéssel és nem tesz hozzá ő is valamennyit.

Panelba meg csak akkor, ha bírod a zajt...

2013. máj. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!