Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolati szempontból -...

Párkapcsolati szempontból - milyen lakásfajta "jön" be a lányoknak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 30 vagyok és eddig albérletben éltem a belvárosban, most viszont összespóroltam egy kisebb garzonlakás árát (7.5M Ft).


Több lehetőségem van, én az elsőre hajlok:

-40nm nem panel garzon kevésbé jó helyen, viszont belülről szép (nem 8.ker azért, nem külváros)

-kisebb garzon belvárosban, belülről jóval lepukkantabb, mint az első, még a lépcsőház is, viszont belváros.

-külvárosi panellakás (35nm, közepesen lepukkant)


Szerintetek melyiket válasszam? Úgy vettem észre, mondjuk nem volt nehéz, hogy a lányok többsége eléggé megnézi, hogy hol és milyen körülmények között lakik a "jelölt". Jelenleg egy belvárosi albérletben élek, amiért 80ezret fizetek havonta plusz rezsi, viszont meguntam ezt a kvázi pénznyelőt.


Tehát ilyen esetben kicsit lejjebb kell adnom az eddigi lakás-színvonalból.


Párkapcsolati szempontból érdekel a kérdés, főleg lányoktól várnék választ, hogy melyik "tetszene" jobban?


Nem akarok jelzáloghitelt felvenni, viszont dobbantani akarok az albérletből, úgyhogy kvázi ezek a lehetőségeim.



2013. máj. 23. 10:15
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
64%

Hé utolsó! Én legalább őszinte voltam! Én írtam, hogy 1,5 szobásat vegyen, és nem azért mert egy hozzám hasonló lány kegyet gyakorolna, mert oda "pottyant" egy gyereket. Nem tudsz te rólam semmit! A párommal (akinek mikor megismertem nem volt semmije) albérletben élünk, nem azért vagyok vele mert lakása van (nincs is, mégis imádom, sose hagynám el egy lakásosért). De a kérdező azt kérdezte, hogy milyen lakást vegyen a felsoroltak közül. Én ajánlottam egy alternatívát, ami a jövőre nézve hasznos lehet. A kérdés ez volt: "Párkapcsolati szempontból - milyen lakásfajta "jön" be a lányoknak?" Én erre válaszoltam!


Tehát tegyük fel a csaj eddig albérletben élt, összejött a kérdezővel, fél év után felajánlja, hogy költözzenek össze. A csaj belemegy, mert minden rendben. Ha már így alakult szerintetek mikor tényleg esetleges családalapításra kerül a sor, mit csinálnak a 7.5 millióért vett garzonlakással? Nem csak a csaj akarhat gyereket, hanem közösen.


Illetve írta még valaki, hogy nem jó ketten nyomorogni egy garzonban, na ez sem egy utolsó szempont.


Amúgy meg, mivel a kérdésre válaszoltam, hogy nekem mint nőnek ez tetszene, illetve nem írtam semmi rosszat, csak hogy gondoljon a jövőre, SZERINTEM nincs mit leértékelni a válaszomon. Na jöhet a következő adag lepontozás.

2013. máj. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, ezért csak a saját véleményemre támaszkodom. Ha ez a 3 lehetőség van, leginkább az elsőt választanám, ha nincs is a belvárosban, legalább szép és nem panel. Csak Budapestben gondolkozol, más szóba sem jöhet? Egy kisebb városban 5-6M-ért akár 60-70nm-es,nem panel lakásokat is kapsz! :)

21/L

2013. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Az is egy szempont hogy ha meggondolod magad egy eladható lakást veszel e vagy egy eladhatatlan lakás meggondolatlan balek vevője lettél.


Ne csak arra gondolj h magadnak kell e hanem hogy másnak mennyire kellene.

2013. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Nálam a külvárosi panellakás teljesen kilőve.


A másik kettőnek ugyanannyi esélyt adnék és meglátogatnám a kínálatot mindkettőben.


Ott már a benyomás és,hogy hogy érzem magam mind a lakásban,mind a környéken számítana.

2013. aug. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Amúgy pedig egyszerűen nem értem meg a válaszokat.


A kérdező feltett egy kérdést,megadott határozott opciókat neki ez számít,miért nem lehet arra válaszolni.


Azt nem kérdezte,hogy ki nem költözne ilyenbe.

2013. aug. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, mi van, ha olyan lányt találsz, akinek van saját lakása, és nem akar elköltözni, akkor el tudd adni?


Én legalábbis nem mennék a lakásomból.

26/L

2013. aug. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
majd viszlek!
2013. aug. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Ne úgy nézd, hogy mi jönne be a lányoknak, hanem hogy gazdasági, üzleti szempontból mi a legmegfelelőbb. Hogy a kérdésre is válaszoljak, legyen a lakásod tiszta, a felújítást pedig a majdani pároddal együtt is meg tudod csinálni. Több ötlet, több lehetőség, de egyedül is élvezetes lehet egyedit alkotni.


A panelt én az utolsó helyre tenném. Zajos, a rezsi viszi a pénzt.

Legyen jó közlekedés, infrastruktúra, nem baj ha a kégli lepukkadt, a környék ne legyen az, szóval legyen biztonságos.

Ha megteheted, inkább másfeleset vegyél, néha jó elvonulni a másik szobába és ha mondjuk ismerős, barát ott akar aludni, nem okoz gondot. Vagy legalább legyen galériázható.


Én a belvárosi lepukkadtra szavaznék, megpróbálnék keresni másfeleset, ha készpénzed van, nem annyira lehetetlen. Ha azt szép lassan felújítod, sokat fog később érni, ha nagyobba, vagy másikba akarsz menni.

2013. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
15%

Csak én sokallom ilyen pici lakásért ennyi pénzt? Főleg hogy nem is valami jó állapotban, jó helyen vannak. Falun már lehet venni 1 millióért hatalmas kerttel és kb 4 millióból fel is lehet újítani úgy hogy teljesen rendben legyen. Persze neked ez nem opció, akarsz maradni városon, de mindig is ledöbbenek, hogy mekkora árkülönbségek vannak.


Ha úgy akarsz vásárolni, hogy abban később is élhess és akkor családot is alapíts, akkor valami külvárosi kertes házat céloznék meg. Nem lehet rossz a fizetésed, ha 80at tudsz költeni csak a bérlésre és még nem ettél, közlekedtél, szórakoztál. Én úgy csinálnám, hogy egy időre beköltöznék vmi sokkal olcsóbb helyre, megfognék minden forintot és amint megvan egy értelmesebb házra valóm, akkor megvenném.

2013. aug. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
93%

"Falun már lehet venni 1 millióért hatalmas kerttel"


Ennyiért falun is csak olyan faluban veszel, ahol SEMMI nincs de még a környéken sem, esetleg csak cigányok és/vagy a ház egy felújíthatatlan romhalmaz. Különben is sokra megy vele, ha elmegy falura, utána meg a fél élete, meg az Isten pénze is rámegy a bejárásra, ha egyáltalán be tud járni, mert ugye, ahonnan elérhető egy nagyváros, vagy egyáltalán BÁRMI ott már árak vannak.


Én viszont egyik lehetőséget sem választanám, amit a kérdező mondott. Ha van 7.5 milla készpénzem, amit úgy spóroltam, hogy mellette 80 ezer albérlet + rezsit bírtam fizetni, akkor egy jó hitellel vennék egy normális lakást, addig ameddig nyomottak az ingatlan árak, egy olyat, ami nem csak addig jó, míg se kutyám, se macskám.

2013. okt. 7. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!