Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti átvállalnátok a szüleitek...

Ti átvállalnátok a szüleitek összes hitelét, ha jobban kerestek, mint ők? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ez egy elég hosszú sztori. A történet úgy indult, hogy anyósom összeházasodott egy nyugdíjassal, akinek kiderült, hogy hiteltartozása van (eltitkolta).

Anyósom is jócskán úszik a hitelben, lakáshitel, személyi kölcsön, pont annyit keresnek, hogy a hó végéig tudjanak enni. Anyósom évek óta nem látta már a fizetését.

A férjével az a baj van, hogy van 5 gyereke, ebből mindegyiknek van családja és 2 gyereke jól is él a többi a hülyeségei miatt úszik az adósságban, naplopó.

Anyósomnak 2 gyereke van, a párom és az öccse. Viszonylag ők is jól keresnek, de csak ők ketten adnak haza pénzt nekik, segítenek télen a fa beszerzésében, stb. ,a férj részéről egyik gyerek sem segít be, de rendesen kihasználják anyósomékat (csak akkor járnak haza ha nincs pénzük, meg lusták főzni otthon). Volt olyan eset is amikor titokban kivett a számlájukról 70 ezer forint megtakarított pénzt a férj az anyós tudta nélkül, és odaadta az eladósodott kölkének, mert nincs pénzük, de online játékokra meg nem sajnálják a pénzt egyáltalán.

A lényeg az, hogy anyósom utálja a pasit, mert részeges és beleköt, szidja a páromat ok nélkül, holott ő segít nekik meg az öccse mindenben, de elválni nem akar, mert akkor nem tudja fizetni a törlesztőket és a házat elviszi a bank. Nekem semmi bajom nincs az anyósommal, de amikor minden beszélgetéskor szidja az öreget nekünk, egyébként meg nem szól neki vissza az több mint bosszantó... de mi nem beszélhetünk a pasival mert akkor lecseszi anyóst, hogy miért mondta el nekünk...


A helyzet az, hogy most kezdtük el az életet. Közös kasszán vagyunk, együtt élünk, a páromnak is van hitele ami egy hónapban kb. 80-100 ezer forint, de a jó kereset mellett ez néhány év múlva ki tudjuk fizetni (külföldön élünk). A párom bejelentette, hogy ha kifizetjük a hitelt, akkor lehet át fogja vállalni az anyja milliós lakáshitelét.

Csak én vagyok önző, vagy tényleg az lesz, hogy soha nem lesz arra pénz, hogy haladjunk előre, hanem vegetálunk az anyja adóssága miatt??

A páromat a jó szíve viszi a sírba, ráadásul nagyon anyás, de engem az zavar, hogy mi nem tudunk egyről a kettőre jutni az anyja miatt. Egy szinten természetes, hogy segítjük a szülőket, na de a törlesztőket átvállalni már szerintem is túlzás!


A segítségeteket szeretném kérni, hogy ti mit gondoltok erről, mi lenne a legésszerűbb, amit tenni tudok?

Finoman már utaltam arra, hogy ez abszurd, de én voltam az önző, de az én pénzemről is van szó.



2013. máj. 25. 14:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%

Tudtad mikor összejöttetek hogy anyám asszony katonája...akkor ne csodálkozz ha ilyen butaságra készül.

Én sem venném át a hitelt semmi pénzért, sőt én elis hagynám érte a páromat az tuti...

2013. máj. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, szia, akkor érthető..:) Gyűjtsetek szerintem saját lakásra, én is ezt teszem most, mert én is szeretnék később saját anyagi biztonságot. De szerintem sokkal előremutatóbb, ha külön kasszán vagytok, én nem tudnám elképzelni ezt a közös kassza dolgot. Mármint ha ajándékot akarok venni neki, akkor olyan, mintha az ő pénzéből vennék, ha pedig én akarok magamnak valami több 10 ezres dolgot venni, akkor meg zavarna, hogy az ő pénzéhez nyúltam hozzá. A hiteldologra még annyit, hogy szerintem párodnak valami kompromisszumot kéne kötni anyjával, ti már külön vagytok, ő meg egy részegessel él, szóval keressen valami normális fazont, vagy olyat, aki mellett beszarna az öreg, és nem merne neki szólni. A másik megoldás, hogy anyósod ott hagy csapot-papot, és albérletbe költözik, ha ilyen családi dolgok kapcsolódnak ahhoz a házhoz, akkor lehet hogy jobb, ha viszi a bank, és egy új helyen új életet kezd. Persze ez bonyolult, de ha párod annyira segíteni akar anyján, akkor vesz neki pár milláért majd egy kis lakást, és nem a hiteleket fizeti vissza, ahol még ott van az öreg is, meg a családja.
2013. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, külön család külön kassza mindenki oldja meg az életét.
2013. máj. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki véleményét az ügyet illetően. Igyekszem lépni, nem akarok megőrülni, ahhoz még fiatal vagyok.
2013. máj. 29. 12:05
 15/21 anonim ***** válasza:

Fizethettek a hitelbe, de ne vállaljátok át, ne papírozzátok le, mert bármi történhet veletek is, aztán meg rosszul jártok, a nyakatokon marad a hitel.

Vagy, átveszitek a hitelt, de azzal a feltétellel, hogy a házat is átíratjátok a nevetekre. Aztán később a házzal úgyis azt kezdtek amit akartok.

2013. jún. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem.


A szüleid felelős és felnőtt emberek. Tán te vonnád meg magadtól és a családodtól a pénzt, csak mert a szülőd nem képes felnőtt ember módjára élni és gondolkodni, gyerekebb akar lenni a gyereknél (a gyerekről gondoskodik a szülője, ergo az ő szemében megfordult a sor: te vagy a szülője, aki gondoskodik róla, ő pedig a kicsi, gyámoltalan gyerek.)


Mindezt csak azért, mert az önző szülőd nem hajlandó felnőtt ember lenni, és nem hajlandó a beteges birtoklási vágyából engedni: azaz hagyni téged önálló felnőtt emberként élni.

2013. jún. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%
Hát, most lehet, hogy szemétségen tűnik, amit gondolok, de, én futnék egy kört az örökséget illetően. Kié lesz a ház? Nem, nem azért, mert faszarági vagyok, csak piszkosul nem mindegy, hogy én fizetem a hitelüket, az öreg gyerekei meg örökölnek? vagy fizetem a hitelt, cserébe lesz egy házam örökségként. Vagy a gyerekemé, ha majd úgy hozza a sors. Szóval, bármibe is vágtok, biztosítsátok be magatokat, mert az, hogy sajnáltuk a mamát, az nem elég. Attól még az öreg fiai tartják majd a markukat.
2013. jún. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Aha, most olvasom, a 15-ös is megemlíti ezt a tulajdonjogi vonalat. :) Ja, az utolsó voltam.


Mérlegeljetek!

2013. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

Nem, még ezt nem firtattuk. Idő közben megint kaptak pénz, a párom öccse is haza ad folyamatosan, de már neki is a töke kivan az egésszel, mert csak ilyenkor vagyunk jók, amikor pénz kell. Tehát, azt a pénzt kevésnek találták, sőt még szó is érte a ház elejét, hogy nem vagyunk képesek támogatni. (nagyjából olyan 30 ezer forint + kajautalványok) páromnak az volt a szokása, hogy a magyarországi munkahelyén járó kajautalványokat mindig hazaadta anno, mi meg majd élünk..... kössz. mivel én tanultam maximum az ösztöndíjam volt 40 ezer. egy szót nem szóltam, csak az ő keresete volt anno, de mi sem álltunk anyagilag úgy, hogy az utalványokat csak úgy átadjuk.

További fejlemény, hogy az anyós férje nyugdíjas és még mellette dolgozik is, de most a jogszabály alapján a főnöke egy nyugdíjast sem akar látni a cégnél, ami lényeges kiesés lenne a kasszájukból, de közben letelt egy hitele is, de még mindig kérik a jussukat.... a pasi fiának a családja meg görögországban nyaralnak (a semmiből persze :))


ja és a lényeget kihagytam, hogy annyira felidegelt minket a mostohapapa, hogy nem vállalunk át semmit, de arra adhatunk pénzt, de csakis úgy ha visszaadogatják nekünk havonta... én szívem szerint még szerződést is íratnék róla, de a párom azt mondja ne eröltessem, mert az milyen már.....

2013. júl. 10. 15:42
 20/21 anonim ***** válasza:

Hát ha a ti hiteletek kiegyenlítése után kezdené csak az anyja párjáét, az oké abban az esetben, ha papírt írtok arról, hogy azt a lakást a haláluk után ti illetve a ti gyerekeitek öröklik majd! Vagy pedig ha azt is kiegyenlítették, akkor az anyja és a párja szép lassan idővel visszafizeti nektek... de az öröklés a korrektebb...

Nehogy már az legyen, hogy a párod kifizeti helyettük, erről semmi papír, aztán véletlen végrendelet nélkül meghalnak, és a vén pasi gyerekei vagy pedig a férjed testvére örököl... Az nagy szívás lenne.

2013. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!