Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti átvállalnátok a szüleitek...

Ti átvállalnátok a szüleitek összes hitelét, ha jobban kerestek, mint ők? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ez egy elég hosszú sztori. A történet úgy indult, hogy anyósom összeházasodott egy nyugdíjassal, akinek kiderült, hogy hiteltartozása van (eltitkolta).

Anyósom is jócskán úszik a hitelben, lakáshitel, személyi kölcsön, pont annyit keresnek, hogy a hó végéig tudjanak enni. Anyósom évek óta nem látta már a fizetését.

A férjével az a baj van, hogy van 5 gyereke, ebből mindegyiknek van családja és 2 gyereke jól is él a többi a hülyeségei miatt úszik az adósságban, naplopó.

Anyósomnak 2 gyereke van, a párom és az öccse. Viszonylag ők is jól keresnek, de csak ők ketten adnak haza pénzt nekik, segítenek télen a fa beszerzésében, stb. ,a férj részéről egyik gyerek sem segít be, de rendesen kihasználják anyósomékat (csak akkor járnak haza ha nincs pénzük, meg lusták főzni otthon). Volt olyan eset is amikor titokban kivett a számlájukról 70 ezer forint megtakarított pénzt a férj az anyós tudta nélkül, és odaadta az eladósodott kölkének, mert nincs pénzük, de online játékokra meg nem sajnálják a pénzt egyáltalán.

A lényeg az, hogy anyósom utálja a pasit, mert részeges és beleköt, szidja a páromat ok nélkül, holott ő segít nekik meg az öccse mindenben, de elválni nem akar, mert akkor nem tudja fizetni a törlesztőket és a házat elviszi a bank. Nekem semmi bajom nincs az anyósommal, de amikor minden beszélgetéskor szidja az öreget nekünk, egyébként meg nem szól neki vissza az több mint bosszantó... de mi nem beszélhetünk a pasival mert akkor lecseszi anyóst, hogy miért mondta el nekünk...


A helyzet az, hogy most kezdtük el az életet. Közös kasszán vagyunk, együtt élünk, a páromnak is van hitele ami egy hónapban kb. 80-100 ezer forint, de a jó kereset mellett ez néhány év múlva ki tudjuk fizetni (külföldön élünk). A párom bejelentette, hogy ha kifizetjük a hitelt, akkor lehet át fogja vállalni az anyja milliós lakáshitelét.

Csak én vagyok önző, vagy tényleg az lesz, hogy soha nem lesz arra pénz, hogy haladjunk előre, hanem vegetálunk az anyja adóssága miatt??

A páromat a jó szíve viszi a sírba, ráadásul nagyon anyás, de engem az zavar, hogy mi nem tudunk egyről a kettőre jutni az anyja miatt. Egy szinten természetes, hogy segítjük a szülőket, na de a törlesztőket átvállalni már szerintem is túlzás!


A segítségeteket szeretném kérni, hogy ti mit gondoltok erről, mi lenne a legésszerűbb, amit tenni tudok?

Finoman már utaltam arra, hogy ez abszurd, de én voltam az önző, de az én pénzemről is van szó.



2013. máj. 25. 14:56
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Bár mondjuk még azért itt van az a dolog is, hogy a párod fizeti, a saját pénzéből... Azért csak óvatosan, nehogy az legyen, hogy te dirigálsz, mire költsön.

A közös háztartásotokba illő egyenlő összeggel beszállni, kivéve a gyerekszülés idején... Tehát ha ő keres többet és a saját többletéből költene csak a szüleinek, addig még nem nagyon lenne képem beleszólni a helyedben, ha nem küzdötök napi megélhetési gondokkal...

2013. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!