Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok ha ilyeneke...

Hogyan reagálnátok ha ilyeneket mondanának neked?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtak de rajtam kívül van 2 saját gyerek. Mind a kettővel jó a kapcsolatom de az egyikkel összevesztem és már egy ideje nem vagyunk jóba és a múltkor engem hibáztatott mindenért, hogy mióta itt vagyok minden más lett és nem olyan a családja mint amilyen eddig volt. Egyáltalán nem kivételeznek velem, szóval nem értem mire gondolt. Nem tehetek róla nem én akartam, hogy örökbe fogadjanak. Idő volt mire megszoktam és elfogadtam a helyzetet (nem kiskoromban vettek magukhoz) nem akartam semmilyen kapcsolatot teremteni velük sőt sokáig haragudtam is rájuk. Már megszerettem őket de amiket mondott eléggé rosszul esett és megint kezd minden olyan lenni mint régen.
2013. máj. 26. 13:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Add el a cuccaikat
2013. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%

Először is válaszd szét azt, hogy nem az örökbefogadó szüleid és a másik testvér sértett meg, tehát rájuk ne haragudj, a kapcsolatod ne romoljon el velük.


Utána pedig próbáld rendbe hozni azzal a kapcsolatod, akivel összevesztél. Dühében mondhat mindenki hülyeséget, amit nem is gondol valójában, még saját édestestvérnek is.

2013. máj. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Bármiről tudok beszélgetni velük de erről nem, vagyis nem szoktam. Nem szeretek erről beszélni velük, szeretném nélkülük elintézni. 12 voltam.
2013. máj. 26. 14:21
 14/17 anonim válasza:
72%

"...mióta itt vagyok minden más lett és nem olyan a családja mint amilyen eddig volt"


Sajnálom, hogy ezt át kellett élned.

Az idézetből az is látszik, hogy a testvéred valószínűleg nem érzi jól magát a családban, esetleg magányos, vagy úgy érzi a szüleitek elhanyagolják őt.

Lehetséges, hogy akkor mikor beléptél az életükbe, a családon belüli szerepek megbomlottak és a testvéred úgy érzi, hogy ez méltánytalan vele szemben. Kérdés, hogy mielőtt odakerültél hozzájuk, a szüleid hogyan kommunikálták le ezt a két testvéreddel.

Lehet, hogy nem tisztázták eléggé a dolgokat és azóta a testvéredben fájdalom, lelki sérelem lehet, mely lehet valós vagy vélt is.

Az is elképzelhető, hogy mikor ez történt még kisebb volt és nem értette, hogy ha a szüleiteknek van két gyermeke, akkor miért van szükség egy újabbra. Egy gyerekben felmerülhet a kérdés: "én nem vagyok elég?", "engem akkor nem is szeretnek igazán?" stb. Lehet, hogy az akkori énje nem látta át a felnőttek döntésének okait. Csak annak következményeit "észlelte" maga körül.

Valószínűleg nem is rád haragszik, hanem a szüleitekre, mert azt is érezheti, hogy ezzel a döntéssel "elárulták őt" és az ő irányukba érzett düh és sértettség, fájdalom az, amit rajtad vezet le, mert ebben nincs felelősség, míg ha szüleit állítaná pellengére, akkor neki is meg kéne nyílnia. Az meg már rizikós ugye...


Szóval vagy azóta lelkileg sérült, mióta ott vagy, vagy egyszerűen nagyon alacsony az érzelmi intelligenciája és csak úgy hozzád vágta, mert ahhoz volt kedve. De inkább tartom valószínűbbnek, hogy az előző + sértettség.


Azt hiszem a helyedben elhívnám egy semleges helyre (parkba) beszélgetni, amihez nagy bátorság kell, tudom. :)

Megkérdezném tőle, hogy miért érzi úgy, hogy minden más lett? Milyen volt előtte? Miben változott? Nem érzi jól magát a családban? Megkérdezném, hogy mik történtek, mielőtt odamentél és hogy a szülők miket mondtak? stb.


Ha vele nem megy, akkor, ha van rá lehetőség, akkor a másik testvéremet kérdezném meg. Hátha tőle többet tudhatok meg.


Harmadik lépésként odamennék a szüleimhez és velük is elbeszélgetnék.


Ha hagyod, hogy ilyen jellegű megjegyzéseket tegyen, annak súlyos következményei lehetnek. Ha egyszer megtette és nem volt semmi, akkor legközelebb is megteszi, így vagy más formában érzékeltetni fogja, hogy nem "várt" személy vagy, "megtűrt vagy", nem vagy a család "teljes értékű" tagja, és ezt nem engedheted. Ki kell állnod önmagadért, mert a család egyenrangú tagja vagy, ha tetszik neki, ha nem! Minden kötelezettség és jog ugyanúgy megillet, mint őt. Ezt jó, ha tudatosítod benne! :)

2013. máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%
Ne menj messzire tőlük!!! Ők szeretnek téged! És akárhogy is nézed nemes volt tőlük az örökbefogadásod, főleg hogy a legtöbb ember újszülöttet akart! ÉS örülj hogy ilyen jó kapcsolatba kerültél a tesóiddal, hogy úgy veszekedtek, mint két édestestvér ;) (Az én szüleim is örökbe fogadták az öcsémet, viszont mi semmi különbséget nem teszünk közöttünk )
2013. máj. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
66%
ha a "tesod" megint felteszi a lemezt, hogy jobb volt mikor te nem voltal ott, akkor nyugodtan megmondhatod, amit itt leirtal. o valoszinuleg nem gondol bele milyen ez neked, mert nem lep ki a magara szukult latokorebol, csak a sajat vesztesegere koncentral. ha elmondod neki, hogy te nem kerted, hogy fogadjanak orokbe, nem tehetsz az egeszrol, akkor talan meg fogja erteni a te allaspontodat is, a megertes pedig fontos az elfogadashoz, anelkul nem fog menni.
2013. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
63%
Tudod, még édes testvérek közt is előfordul a féltékenység és a rivalizálás. Ha megkérdeznéd a bátyámat, ő is azt mondaná, hogy sokkal jobb volt az élete, amíg én nem voltam, mert addig anya csak vele foglalkozott, ő volt a szeme fénye, a család büszkesége, az első szülött. Aztán megszülettem én, a bömbölő kisbaba, s hirtelen én lettem a fontosabb, hisz egy csecsemővel csak többet foglalkozik az ember (és a rokonság is). Nálunk anyám nem kezelte le a testvérem féltékenységét, nem tudott mit kezdeni a helyzettel, szó szerint öltük egymást azért, hogy kit szeretnek jobban anyáék. Ez egészen addig tartott, amíg el nem költöztünk otthonról. Valahogy most már nem fontos, hogy kit szeretnek jobban, most már tudunk normálisan beszélgetni, ha kell, segítünk egymásnak, stb. Valószínűleg ebben az is benne van, hogy benőtt a fejünk lágya. 26 N (bátyám 31F)
2013. máj. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!