Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem miért nem képes...

A férjem miért nem képes megérteni, hogy segítenünk kell a nővéremnek?

Figyelt kérdés

A nővéremet elhagyta a férje, van egy 5 éves gyerekük és most félidős terhes a másodikkal. Mivel a férje már beköltöztette a barátnőjét a közös házukba és a nővéremnek nem volt hová mennie a gyerekkel, én felajánlottam, hogy költözzenek hozzánk. A házat amiben élünk a nagyszüleimtől örököltük 50-50%-ban, de mivel neki már volt egy a férjével közös háza, hagyta, hogy mi használjuk teljesen, sőt még abba is belement , hogy az ő 50%-ának a haszonélvezője legyek.

A férjem most dühöng, hogy ő nem fog egy idegent kerülgetni a házban és bőven elég neki a saját gyerekeink sírása, nem fogja a másét is hallgatni. Próbáltam vele nyugodtan megbeszélni a történteket, de ő csak dühöng vagy sértődötten elvonul duzzogni, mint egy kisgyerek. Mit csináljak? Várjak amíg lenyugszik?


2013. máj. 27. 08:57
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
56%

felesleges azzal dobálózni, hogy a férjednek semmi köze a házhoz, csak vitát szülne a későbbiekben.

Inkább győzd meg azzal, hogy hasonló helyzetben az ő családtagját is befogadnátok.

2013. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Sok konfliktust szül majd, ha odaköltözik a nővéred, az tény. Viszont arról nem szól a fáma, hogy miért akarja ilyen könnyen ott hagyni a mostani házat? Nincs benne tulajdonrésze? Csak a férjéé? Ezt mindenképpen érdemes lenne tudni, hiszen alapvetően befolyásolja a későbbi helyzetet. Elvégre, ha nincs hova mennie, és abból a házból semmi sem az övé, akkor szükségképpen ott akar majd lakni az örökségben (annak ellenére, hogy kitehetnéd, hiszen rád íratta a haszonélvezetet, ezt viszont nyilván erkölcsi okból nem fogod megtenni), hiszen gyedből sem lenne pénze albérletre, gyesből meg pláne nem. El tudja egyáltalán tartani magát ? Megindította már a válópert, gyermekelhelyezést, hogy mihamarabb kapjon gyerektartást? Talpraesett nő vagy egy gyámolításra szoruló balfék? Sok minden kérdést kellene még tisztázni, mert így nem lehet korrekt tanácsot adni sem, hiszen hiába dobálózunk esetleg azzal, hogy menjen albérletbe, meg majd a férje kifizeti, ha pl. nincs miből kifizetni, vagy köze sincs ahhoz az ingatlanhoz...

Az biztos, hogy ha ne íratta volna rád a haszonélvezetet, akkor ugyanolyan joga lenne "nálatok" laknia a gyerekeivel, mint nektek, és a férjed ezellen semmit se tehetne. Így, hogy rád íratta, csak a te tisztességeden múlik, hogy befogadod-e és meddig. De a körülmények ismeretében (hogy ő íratta rád a haszonélvezetet) szerintem akkor se lenne okotok dohogni, ha örökre ott ragadna. Szerintem az lenne a legtisztább, ha kifizetnétek a házból, hogy had kezdjen új életet.

2013. máj. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

abba egyikőtök sem gondol bele, h lehet csak lélekben közös a nővérkéék háza, jogilag meg akár 100%ban az exférjé? mert ha 50-50ben lenne a kégli, akkor normális ember nem oldalog el mintha még ő lenne a kötsög, hanem ott maradna teljes nyugalommal és minimum kikészítené az új szerzeményt :D


befogadnám a nővéremet, de nem a végtelenségig.

a férjemmel nyugiban megbeszélném hogy milyen feltételek mellett nem húzza a száját a beköltözés után.

2013. máj. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
88%
Azért kisgyerekkel, terhesen lehet, hogy tennék rá, kinek a nevén van a lakás, a nyugalmam meg a gyerekemé többet érne annál, mint hogy csakazértis a lakásban maradjak a férjemmel meg az új nővel.
2013. máj. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Azért lett az enyém a haszonélvezeti jog, mert én ápoltam a nagyszüleinket és akkor azt mondta, hogy neki nem kell a házrész én viszont abba nem mentem bele, hogy teljesen lemondjon róla.

Már átköltözött hozzánk, még aznap összepakolt, mikor a barátnő becuccolt a házukba.

Náluk kicsit bonyolult a ház tulajdoni helyzete, mert 2 generációs házról van szó, így a teljes ház fele a férje szüleié, 25% a férj tulajdona, 25% a nővéremé.

Most táppénzen van, ami arra nem lenne elég, hogy + lakbért is fizessen, tehát az albérlet nem megoldás.

2013. máj. 27. 12:35
 26/36 anonim ***** válasza:
4%

Tett valamit annak érdekében, hogy megkapja a 25%-át?

Miért van táppénzen?

2013. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
90%

Már nem azért,de a férjed mit pattog?


A saját testvéredről van szó,mi az hogy nem akarja kerülgetni?

Mi a húgomat fogadtuk be 2 éve,de őt más okokból,vidéken,falun lakott,és nem volt semmi lehetősége,az élettársa verte,terrorizálta,

mivel mi meg elég nagy családi házban lakunk,megbeszéltem párommal,hogy had lakjunk velünk.

Mindenben segít,azóta állandó munkahelye van,mióta dolgozik mindenbe belead,és a páromé a lakás,de egy rossz szót nem szólt soha..........


Milyen emberrel élsz te együtt,már bocs?

2013. máj. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
72%

Hát ne haragudj,de a férjed nagyon bunkó.

Nálunk férjemé a lakás,de egy éven keresztül el kellett viselnem,hogy velünk lakott az öccse,aki nem dolgozott,a mi pénzünkből élt,és egész nap a gép előtt ült,egy fűszálat nem volt hajlandó keresztbe tenni,én takarítottam,mostam rá, de a férjem miatt tűrtem......

2013. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
8%

"Náluk kicsit bonyolult a ház tulajdoni helyzete, mert 2 generációs házról van szó, így a teljes ház fele a férje szüleié, 25% a férj tulajdona, 25% a nővéremé. "


Akkor is elkell intézni a válást és a vagyonmegosztást, melyben ki fogják mondani, hogy a férjnek ki kell fizetnie a 25%-át.


Addig pedig a nővéred kérhet lakáshasználatit a férjétől.


Ne már hogy ennyire gyámoltalan meg szerencsétlen legyen.


U.i.: a férje szülei egyébként nem szóltak semmit, hogy a fiacskájuk csak úgy félrekúr, kirúgja a terhes menyüket a kisunokájukkal együtt és odaköltöztet egy szajhát?

2013. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
82%

"Addig pedig a nővéred kérhet lakáshasználatit a férjétől."


Nem azért,de te szívesen laknál együtt a férjeddel,aki terhesen megcsalt,meg a nőjével?


Bírom az ilyen okoskodó embereket,hogy "Nem vagyok ebben a helyzetben,de ezt,és azt csinálnám....."


Én segítenék a saját testvéremnek,ott ahol tudok,persze ha megérdemli.....

2013. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!