Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segítsek kiszakadni...

Hogy segítsek kiszakadni nővéremnek ebből a közegből? Kérlek olvassátok el, lehet picit hosszú, de szükségem van kívülálló tanácsokra

Figyelt kérdés

Megpróbálom nagyon tömören leírni a helyzetet. Kicsit több, mint egy éve összejött egy sráccal. Nővérem 24, a fiú 27.

Minden jól kezdődött, örültem a kapcsolatuknak, mert tesóm egy 5 éves, a végére eléggé rossz és bonyolult kapcsolat volt túl. De aztán fokozatosan kezdődtek a gondok.. Nekünk már sajna nincsenek szüleink, csak ketten vagyunk egymásnak. A párja anyja elkezdte szekálni, láthatóan versengeni a tesómmal, mert a legnagyobb fiát "csábította" el -szerinte- és ezt ő nem tudja feldolgozni. Hozzá tenném, hogy ez a nő jelenleg külföldön "tartózkodik" a többi 3 gyermekét itthon hagyva a rokonokra, mert ha itthon lenne, akkor már börtönben kéne ülnie. Mindegy is, csak érzékeltetni szerettem volna, hogy milyen tipusú nőről beszélek. Amíg itthon volt folyamatos drog és eltünedezési problémák miatt gyakorlatilag hónapokig tesómék nevelték a 2 kiskorú testvért...Ennek ellenére, mikor tesóm ellent mondott ennek a nőnek, azonnal le lett hordva mindenféle "jött ment k-nak" de még meg is lett fenyegetve, hogy meg lesz veretve, azért mert nővérem nem volt hajlandó egy bizonyos dologban az "anyósa" érdekei mellett hazudni. Ebből persze akkor voltak problémák, a fiú is kiállt tesóm mellett, de szépen elcsendesedtek a dolgok. (már akinek, mert tesómnak ez mai napig borzasztó tüske)Nagyon húzós hónapok voltak ezek, gyakorlatilag 24 évesen főzött, mosott, takarított 2 "idegen" gyerekre,ami neki természetes volt, mert szerette és sajnálta őket. Én már akkor kifogásoltam az egészet, mert ez abszurd, ez egyszerűen nem az ő dolga és figyelmeztettem, hogy tönkre fog menni ebben, tönkre is ment. Kis idő múlva kezdődött, hogy a barátja folyamatosan ellenőrizgette őt. Telefonba kutakodás, mindennapos számonkérés, percre - helyre pontosan. Nővérem egy iszonyatosan empatikus ember, ő meg is tette a barátja szerint "kötelességnek" számító beszámolásokat, de tudom, hogy lassan ebbe is kezd beleroppanni. Egyébként munkán kívül minden egyes pillanatukat együtt töltik, ezért tökéletesen fölösleges ez a rögeszmés felkérdezgetés.. Legutóbbi és talán legnagyobb trauma.. Nővérem 5 hónappal ezelőtt teherbe esett, oké aláírom, hogy nem tervezték (gyógyszer mellett történt a dolog) de -együtt- nincs rossz anyagi helyzetük, meg tudták volna tartani a gyereket, amit tesóm nagyon szeretett is volna.. Azonban a barátja...majdnem hogy az utolsó pillanatban "meggondolta" magát és konkrétan rá akarta kényszeríteni az abortuszra, miszerint, ő még nem vállal fel egy gyereket és nem kell neki tesóm, csak "koloc" az ő szavaival élve - nélkül. Mint már említettem, nekünk már nincs ki segítsen- egyedül képtelenség lett volna felnevelnie egy gyereket, amiért végül is sor került az abortuszra. Teljesen belerokkant, azóta sem tudta túltenni magát rajta, mert már majdnem 3 hónapos kismama volt. A barátjának arra van idegrendszere, hogy számon kérje minden pillanatát, de arra már nem volt, hogy foglalkozzon a dolog lelki oldalával, a műtét napjának időpontját sem tudta volna, ha nem hívom fel telefonon és küldöm el melegebb éghajlatra, hogy a tesóm éppen a kórházban fekszik, ő pedig annyit nem kérdez, hogy szüksége van-e valamire. Nem ment be hozzá, nem ment el érte utána, nem segített neki. Egyetlen abortuszhoz kapcsolódó megmozdulása az volt, mikor tesóm telefonjában kutakodott éppen és talált egy számára ismeretlen vezetékes számot. Amit persze előtte, kihangosítva kellett felhívnia nővéremnek, mert a pasija már csapkodott idegében, hogy "miféle számokat hívogatsz te k.." A klinika száma volt az. Nagyon elhidegült a műtét után a barátjától, már nem bújt hozzá, nem éreztette vele azt a törődést,amit előtte. Amire persze a reakciók mindig a hisztizés, üvöltözés, még erősebb számonkéregetések követtek. Tesóm már teljesen úgy viselkedik, mint egy emberi roncs. Akármi vitát generál a barátja már csak annyit mond rá, hogy "igen", vagy "oké", miközben ő szidalmazza, fennhangon beszél vele. Le is fogyott teljesen egy amúgy sem teltebb nő, ezért nagyon látszik rajta a belső feszültség. Párszor próbált már elszakadni, és hazajönni hozzám, de ilyenkor mindig jön a lelki terror, hogy "soha nem is szerettél, ha csak így képes vagy itthagyni, büdös k. vagy, biztosan van már új kiszemelted..." és a legjobb, hogy -és ezt nekem mondta egyszer, mikor összevesztem a barátjával- hiába történt sok minden bántás az ő családja részéről nővérem ellen, ez nem ok arra, hogy otthagyja őt, hiszen ha a mi szüleink élnének és ezt csinálnák vele, ő akkor is kiállni tesómért. ( Gondolom, mikor a saját gyerekét elvetette vele és egyetlen egyszer nem kérdezte meg, hogy jól van - e.. ) Másrészt a mi szüleink az életben soha nem viselkednének és lennének olyan emberek, mint az ő anyja. Tudom, hogy nem dönthetek felnőtt ember helyett, de mit kéne tennem, hogy végre összepakoljon és eljöjjön attól az embertől? Hagyja magát teljes mértékben kihasználni és manipulálni, pedig egy okos nő.. fogalmam sincs, mi történhetett vele, nagyon aggódom ...


2013. ápr. 28. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld rá a szakításra.Ez az ember sosem szerette,ha ilyeneket megenged vele szemben.Inkább költözzön hozzád,amíg kiheveri.
2013. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Odamész érte, összepakolod a cuccait és elhozod. Ennél minden jobb.
2013. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nagyjából elolvastam, végül is mi a kérdés lényege?

Ha nem jó neki, hagyja ott! Én biztos nem kínlódnék...

2013. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy újabb "okos nő", aki egy ilyen görényért van oda. Már meg se tudok lepődni rajta... Nem csodálkoznék azon sem, ha veled veszne össze, amiért megpróbálod elszakítani a párjától.
2013. ápr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 dani900 ***** válasza:

Sajnos jól látod, felnőtt nő, amég ő nem akar változtatni, addig te fejen is állhatsz, akkor sem érsz el semmit.

Tudod, amikor kórházban van, el kéne mennie pszichiátriára, ezt tudod neki ajánlani, ezzel tudsz segíteni, mert nem tudja a konfliktusokat kezelni, és nincs tisztában még önmagával sem.

Először is, mindenképp pszichológiai segítségre van szüksége, valószínűleg még nagyon sok mindent nem tudott feldolgozni a múltjából, és ez is hátráltatja.

Abba kapaszkodik, ami nincs is, úgy érzi, hogy csak a barátja van, akármilyen is, jobbnak látja, mint amilyen.

2013. ápr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva. Nagyon sajnálom a testvéredet...

Ha jól értem megpróbálta már otthagyni a pasit. Nem cserélhetné le a telefonját, hogy ne zaklassa a pasi? Minden kapcsolatot meg kellene vele szakítani minél hamarabb, a saját érdekében. Erre a pasira egyetlen percet sem lenne szabad áldoznia. Nem kéne hagyni zsarolni magát, ő ebbe a kapcsolatba sokkal több energiát fektetett, és cserébe mit kapott? Semmit... Ennél aljasabb dolgot el se tudok képzelni, hogy el kellett vetetnie a gyereket. Szerintem iszonyú lelkiismeretfurdalása lehet. Nem tudom, hogy túl fogja-e tudni tenni magát ezen.:-(

Nem tudom, hogy te mit tehetnél. Meg kell várnod, hogy úgy döntsön, hogy elég volt, és akkor támogasd mindenben.

2013. ápr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon jóban vagyok a nővéremmel, és tudom, hogy ott akarja hagyni, de valami miatt mégsem.. Nem boldog, szerelmes meg végképp nem.. Egyébként sajnos járt már pszichiáternél, mert amikor anyu nagyon beteg volt, akkor tesóm ápolta, végig. A halálos ágyánál is ott volt. A pszichiáter ezzel a dologgal kapcsolatba hozta a mostani elszakadni nem tudását.. Valami hasonló magyarázattal, miszerint a barátja lelkileg zsarolja "nem hagyhatsz csak így el, nem hagyhatsz cserben, akkor nem is jelentettem semmit" és sokáig sorolhatnám még...állítólag ezzel azt az érzetet kelti tesómban, hogy nem szabad meghátrálni, nem hagyhatja magára, mint annak idején anyut :(

Tudom, hogy egyszer vége lesz valamilyen úton-módon ennek, de nem akarom megvárni..

2013. ápr. 28. 23:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld meg rávenni, hogy szemlélje magát kívülről. Mit tett bele ő a kapcsolatba, és mit tett a pasi? Mit tett érte a pasi? Mert ő mindent megtett érte és a családjáért. Nem lenne szabad azt éreznie, hogy meghátrál, és nem próbált meg mindent. Az a pasi még csak meg sem látogatta a kórházban. A nővéred semmiben nem számíthat rá, akkor meg mire kell még a pasinak? Már eleget használta lábtörlőnek. Ha a nővéred nem lép ki ebből a helyzetből, akkor csak még sokkal-sokkal durvább lesz.

Én nem vagyok pszichiáter, és ennyire durva helyzetben nem voltam, remélem nem is leszek, de nekem anno sokat segített Csernus könyve (A nő). Szerintem olvastasd el vele, ő ír az ilyen érzelmi zsarolásról is, és a beteg kapcsolatokról. Talán ez segít más megvilágításba helyezni a dolgokat.

2013. ápr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dani900 ***** válasza:
8-assal teljesen egyet értek, és akár te is elolvashatod, neked is szükséged lehet rá.
2013. ápr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám, hogy bemennék, összepakolnék és fognám a testvéremet és eljönnék. Sőt, még a rendőröket is kihívnám, hogy legyenek szívesek vigyázni nehogy a pasas ránk támadjon és erőszakkal akarja visszatartani a testvéred.
2013. ápr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!