Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem miért nem képes...

A férjem miért nem képes megérteni, hogy segítenünk kell a nővéremnek?

Figyelt kérdés

A nővéremet elhagyta a férje, van egy 5 éves gyerekük és most félidős terhes a másodikkal. Mivel a férje már beköltöztette a barátnőjét a közös házukba és a nővéremnek nem volt hová mennie a gyerekkel, én felajánlottam, hogy költözzenek hozzánk. A házat amiben élünk a nagyszüleimtől örököltük 50-50%-ban, de mivel neki már volt egy a férjével közös háza, hagyta, hogy mi használjuk teljesen, sőt még abba is belement , hogy az ő 50%-ának a haszonélvezője legyek.

A férjem most dühöng, hogy ő nem fog egy idegent kerülgetni a házban és bőven elég neki a saját gyerekeink sírása, nem fogja a másét is hallgatni. Próbáltam vele nyugodtan megbeszélni a történteket, de ő csak dühöng vagy sértődötten elvonul duzzogni, mint egy kisgyerek. Mit csináljak? Várjak amíg lenyugszik?


2013. máj. 27. 08:57
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
51%

""Addig pedig a nővéred kérhet lakáshasználatit a férjétől."


Nem azért,de te szívesen laknál együtt a férjeddel,aki terhesen megcsalt,meg a nőjével? "


Most akkor minden rosszindulat nélkül feltételezem, hogy te általános iskolában nem tanultál meg olvasni - ugye?


A nővére, amennyiben elköltözött, a SAJÁT 25%-ÁNAK A FÉRJ ÁLTALI HASZNÁLATÁRA kérhet lakáshasználatit. Magyarán pénzt kaphatna azért, hogy ő nagylelkűen elköltözött, a saját negyed lakrészét is a férjére hagyván, aminek fejében ő anyagi ellenszolgáltatásra jogosult.


Érted: van 25%-a. Elköltözik. A férj használja nem csak a saját, de a másik 25%-ot is. Ez olyan, mint az albérlet (durva hasonlat, de így talán felfogod), így a férjnek kötelessége ezért fizetnie a 25% tulajdonosának. Érthető végre?

2013. máj. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
25%

ma 13:07


Értem :)


Csak hogy az a bökkenő,hogy te tisztában vagy vele,hogy ez mekkora nagy procedúra?

A másik meg,amíg ezt el nem bírálják,addig mihez kezdjen?


Igen,tanultam olvasni "tisztelt ügyvédnő!" :)

2013. máj. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

ma 13:07


Már nem azért, látszik hogy csak hallottál a lakáshasználati segélyről

Külföldön lehet másképp működik,de itt Magyarországon egész

más a helyzet!

Én megigényeltem,majd' egy évig tartott,mire pénzt kaptam a kezembe,és havi 25 ezer forintot ......

2013. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Egyszer sem említettem, hogy ez egy sima ügy lenne, csak azt, hogy lehetne annyi esze, hogy megigényli! Itt a folyamat hosszúságáról szó sem volt, nem tudom, hogy jön ez ide. Ráadásul ha megítélik, visszamenőlegesen is köteles lenne kifizetni a tartozását, és ezt be is hajtják rajta, ha nem teszi.


Már 3x leírtam legalább, hogy itt azzal van a baj, hogy a nővér vagy abszolút teszetosza, vagy nincs tisztában a jogaival, így szerintem nem árt, hogy többen is leírjuk, hátha eljut hozzá.


Lehet, hogy egy évig tart, mire megkapja azt a pénzt, de nem jobb, ha legalább akkor kap valamit, mintha soha?!


U.i.: közhiedelemmel ellentétben a külföldi ügyintézés sem gyorsabb fényévekkel a magyarnál sajnos.

2013. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

"Addig pedig a nővéred kérhet lakáshasználatit a férjétől."


Nem azért,de te szívesen laknál együtt a férjeddel,aki terhesen megcsalt,meg a nőjével? "


30!

Kevered a szezont a fazonnal. A lakás használati díj azt jelenti, hogy a férjnek fizetnie kellene a feleségnek, ha az asszony nem lakik ott, nem pedig azt, hogy együtt kellene lakniuk....

2013. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
44%
A férjed egy tuskó és nem számít neki a család.
2013. máj. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!