Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az normális hogy...

Szerintetek az normális hogy a szüleim szerint alkoholista vagyok, mert megiszok hetente pár sört, nagyrészt meló után?

Figyelt kérdés
Fater cigizik mint állat.. de azzal természetesen semmi gond nincs szerintünk..ellenben a heti pár doboz sör az masszív alkoholizmus

2013. máj. 31. 12:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Csak akkor alkoholizmus ha rendszeres. A napi egy pohár bor is az a doktrina szerint, mert pont a rendszeres alkoholfogyasztáson van a lényeg. Egyébként ha néha megiszol egy-egy sört bort az nem az. Ma pl. megittam egy deci bort főzés közben mert a kajába is kellett bor és megkívántam. Ettől még nem leszek alkoholista, mint ahogy te sem az 1-2 sörtől.
2013. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Akkor alkoholizmus, ha függsz tőle. A többi hülyeség.
2013. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

mi van, hogy csak lemegyünk a közeli (kulturált, egyetemi) kiskocsmába délután tanulás közben egy sörre, mert egy kis pezsgésre vágyunk, vagy csak meleg van, és jól esik. meg ha jönnek ismerősök esténként, akkor is sokszor lemegyünk. van, hogy kb. minden nap megiszunk egy-két sört egy héten. aztán hetekig nincs affinitás, nincs alkalom, idő, stb. akkor meg egyet sem. és aki azt mondja, hogy lehet helyette kólát is inni, annak fura lesz, de én pl. imádom a sör ízét (lány létemre) :)

szóval szerintem nem gáz heti pár sör:):)

gyertek, huncutkák, pontozzatok leee! :D

2013. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én például ha tehetném minden nap meginnék a kedvenc boromból a vacsorához vagy két pohárral, ha anyagilag megengedhetném magamnak. :D Aztán letojnám, hogy a doktrina szerint akkor most mi vagyok. :D De sajnos így csak kéthetente szoktam beütemezni.... De az rendszeres... A doktrina szerint alkoholista vagyok. :D
2013. máj. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Azt hiszik sokan, a bor valami csodaszer vagy kivétel. Hát nem, az is alkohol, és ahhoz, hogy egészségvédő hatása legyen, napi több litert kell meginni belőle.
2013. máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Emlékszem, apám hetente 1-2x lement a krimóba...2-3 év múlva napi 2 deci fehérbor....halála előtt 4 (!!!!) liter fehérbor naponta!!!!

Gondold meg, hogyan és meddig akarsz élni....én is majdnem beleestem ebbe, miután apam meghalt, nem volt hova mennem, minden összedőlt én is ittam, cigiztem...

Most 23 vagyok, nem dohányzom, az alkohol nálam max 2 korty sör (több nem fer le), meg van egy nyitott üveg pezsi, abbol is alig ittam, ott áll egymagába:) nem leszek alkesz, eleget láttam...

2013. máj. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Tatám húsz éves korától szinte minden nap 2 feles pálinkát megivott, ha tehette. Halála előtt (jóval túl a 90-en) IS ugyanennyit ivott. Szóval ennyit erről, hogy kicsiben kezdődik, nagyban folytatódik.

Egy dolog, ha valaki szereti valamelyik alkoholos italt, egy másik, ha alkoholista.

Ez egyébként örök vita a puritánokkal, de vannak emberek, akik pl. szeretik a bort és ha tehetik isznak is belőle néhány pohárral, esetleg rendszeresen is. Viszont ha nincs otthon bor, nem nyúlnak a sörhöz, vagy a töményhez, még ha az orruk előtt is van, szóval nem fanyalodnak rá más italra, mert nem függenek az alkoholtól és nem tudnának meglenni a napi adagjuk nélkül. Csupán szeretik a bort. Vagy a sört, tetszés szerint.

2013. máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Esetleg lehetett masszív alkoholista a szüleid családjában, akiknek az ilyenek lelki sérülést okoznak, azok szoktak ennyire túlérzékenyen reagálni és a bolhából elefántot csinálni. Valamennyire érthető okokból.
2013. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én meg arra emlékszem, hogy apám a barátaival mindig megivott egy üvegbort ha összeültek, és elment egy héten egyszer sörözni foci után. 55 éves még mindig megvan a "banda" Ugyanúgy járnak heti egyszer focizni is, sörözni is, néha boroznak is, mi is borozunk. Egyáltalán nem változott semmit az arány. Anyukám ugyanúgy borozik néha, láttam már koktélozni is a "csajokkal":) és sört is a kezében szalonnasütések alkalmával, ami nyáron heti kettő. Utáni nem inna meg sört, de akkor "kell" a kenyér után. Mértékkel lehet alkoholt fogyasztani.
2013. máj. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz úton haladsz. Néha ki kell rúgni a hámból, tehát nem halálos bűn az alkohol, de az a baj a magyarok nagy részével, hogy szinte a kultúra részévé vált a pia, tök természetes egy héten többször is inni. Alkohol nélkül már lassan nem is érzi jól magát senki, mindig az kell a társasági kikapcsolódáshoz. Mintha nem lenne jobb szórakozás. És természetesen ebben az országban van a legtöbb alkoholista. Én egyáltalán nem iszok és alig van barátom, akivel tudunk pia nélkül is koncertre menni és szórakozni. Néha belefér a pia, de nagyon ritka. Zavaró, hogy mindenhol ez megy.
2013. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!