Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mi lehet a helyes...

Kávétejszín kérdése:

Mit tegyek? Mi lehet a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Édesapám mostanában (az elmúlt 0,5-1 évben) nagyon elkezdett inni. Már minden nap bepiál, és anyuba beleköt. Mindenért. Baj, ha megszólalunk (nem csak ő, én is, tesóm is), baj, ha nem látunk bele a fejébe, és nem úgy cselekszünk, ahogy ő gondolja. Anyu minden este sír már, hogy nem bírja, elege van, de mégsem mer lépni, mert apu öngyilkossággal fenyegetőzik.

Én páromnál lakok, babát várok, néhány házzal vagyok csak arrébb. Tesóm még a szüleimmel lakik. Nem bírjuk már mi sem elviselni.

Apu nagyon jó ember volt, iszonyatosan művelt és intelligens. Mérnökként végzett. Soha nem volt ilyen problémánk, alkalmanként megivott 1 sört, de nem piált be. Az utóbbi időben nem lehet ráismerni, elszökik a kocsmába, és megsértődik mindenen pl. ha tesóm anyut előbb kínálja meg valamiből, mint őt). De soha nem mondja nekünk, hogy mi bántja, hanem kihívja anyut, és elkezdi őt furkálni. Nem bízik anyuban, állandóan azt nézi, hogy mit csinál a gépnél, holott anyunak kéne ezt tennie, mert ő elkezdett mostanában valami nővel beszélgetni (személyesen is ismerik egymást, minden nap találkoznak).

Anyu nem lép, hiába mondom, hogy váljon el. Azt mondja, nincs hová mennie (ez igaz is, a szülei már nem élnek). Fél attól is, hogy apám valamit csinál magával, ha itthagyja. Valahol anyu is ragaszkodik hozzá, de attól tartok, hamarosan valamelyik szülőmet el fogom veszíteni - vagy aput a pia miatt, vagy anyut, mert tönkremegy.

Már próbáltuk fogni a kezét, hogy vele vagyunk, hagyja abba. Próbáltuk csúnyán is, azt is mondtam már, hogy ha megszületik a baba, nem fogom ebbe a házba hozni, mert nem akarom ilyesminek kitenni, de semmi nem hat rá. Első unokája lesz, abban reménykedtem, ha a terhesség kiderül, ez talán ad neki majd elég erőt, de semmi. Mit tegyünk? Hogyan tovább? (TEsóm és én huszonévesek vagyunk.)


2013. máj. 24. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha Anyukád ezt választja ahelyett, hogy új életbe kezdjen, akkor biztosan meg van rá az oka. Ennyi idősen nem kifogás, hogy azért nem megy el valaki, mert nincs hova. Főleg nem azért, mert a szülei nem élnek. Ez a mai fiataloknál "divat", hogy visszamenni a szülőkhöz, ha nem boldogulnak. Gondolom a ház közös, ha anyud úgy döntene, akkor eladják és a fele az övé. csak a tettek mezejére kellene lépni, de ahhoz akarni kell. Ezek szerint nem akarja. Azt meg maximálisan megértem, hogy a babát nem akarod majd odavinni. Inkább apukáddal kellene családilag elbeszélgetni, hogy ez így nem jó!
2013. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbáltunk már, rengetegszer, de semmi eredménye. :(

Tényleg nem tud hová elmenni, apu válni nem fog, nem akar, a házat eladni nem fogják, apu nevén van.

Csak úgy tudna anyu elmenni, ha összepakolna, és szó nélkül lelépne, de úgy meg nincs hová. Mindkettejük nevén van hitelünk is, anyu rokkantnyugdíjas (de dolgozik), valahogy megélne, de próbálná inkább helyrehozni a házasságot. Bár mi már látjuk, hogy fölösleges, nem fog menni...

2013. máj. 24. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én apám is ivott, és anyukámnak annyira elege volt már belőle, hogy ott akarta hagyni. Keresett munkát magának, azt se mondtuk volna meg, hogy hova megyünk, mindent ott hagytunk volna. Apám ettől tért észhez, azóta sem iszik.

Szerintem kérleléssel semmire sem fogtok menni, de ehhez anyukád elhatározása kellene, nem a tiéd. Te sajnos itt nem fogsz tudni segíteni, ha anyukád nem akar lépni.

2013. máj. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs valaki más, aki tudna apukádra hatni? A család előtt gondolom saját magának is kellemetlen az, hogy részegen megy haza, hogy másképp kezelitek, nem kap annyi tiszteletet (azért sértődik meg, ha nem őt kínálják meg előbb). Ennyi idő alatt sajnos rászokhatott a piára, és keveseknek van annyi erejük, hogy le is jöjjenek róla. Úgy érezheti magát, mint egy hisztis gyerek, aki egyszerre állítja szembe magát az anyjával, és vágyik a szeretetére. Ha ilyenkor támadjátok, teljes kilátástalanságba kerül, és így az ördögi kör...
2013. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!