Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez a fura szitu? A srác...

Mi ez a fura szitu? A srác feszegeti a határait, barátom meg féltékeny? Ki érti ezt?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok, barátom 22, az öccse pedig 17.

4hónapja járunk, és mostanság már egymásnál alszunk, nemrég töltöttem náluk 3napot.

Az öccse aranyos, jófej, jól kijöttem vele amióta megismertem.


De a srác egyre jobban oldódik, és rengeteget beszélget velem, és észrevettem hogy olykor zavarba ejtően sokat bámul, rajtam felejti a szemét, ha valami tetszik nekem, ő is kedveli hirtelen, és minden dologgal imponálni akar, amiről tudja hogy szeretem.

Ez eddig nem is baj, mert kedves vagyok vele, de nem félreérthetően kedves, mivel ő a szememben egy családtag, szóval értitek, az a tipikus "kissrác".

Szóval én ennek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, de az érdekes része ezután jön:


3asban társasoztunk minap, és a srác sokat pártfogol, plusz olykor közel hajol hozzám, bámul stb. Ezzel sem foglalkoztam, DE: barátom tegnap szóvá tette a következő képpen: "amikor az asztalnál ültünk észrevettem, hogy öcsém bámul téged...meg mindenben leutánoz téged, meg ad a szavadra, és jófejkedik, meg csüng a szavaidon"

Mivel ez elég fura szitu volt, rákérdeztem:

én: "ez baj? csípem, tök jófej. vagy ez zavar téged?"


erre ő. "Jaaa, nem, jó hogy elvagytok"

és az elmúlt 3napban barátom ezt 4x tette szóvá, hogy az öccse milyen... komolyan nem értem...ahogyan mondja, olyan lekezelő olyan fura a hangja. FÉLTÉKENY LENNE??? O.o


Ma 3an utaztunk a vonaton, barátom oldalról bámult az öccse meg szemből, barátomnak is feltünt ilyenkor magához húz, és puszilgat mégjobban... esküszöm már zavarban voltam.


Erre az öccse elővett egy játékot, amiről tudja hogy engem leköt, mert ügyesnek tartom benne, és azzal kezdett menőzni, erre barátom oldalra nézett, és csak akkor mosolygott, ha én szépen néztem rá.


Pénteken megyek hozzájuk, és mivel barátomnak d.u. még dolga van, az öccse felajnálotta, hogy eljön elém a suliból, (ez is érdekes, mert sokat kell utaznia ezért hogy elém jöjjön) és mondta, hogy cseréljünk számot, nehogy elkerüljük egymást pénteken. Erre barátom olyan furán nézett....mint aki keresztülnéz a saját öccsén.

Meg tesója mostanság azt csinálja, hogy leáll velem kettesben dumálni mihelyt a bátyja lelép kicsit, és egyből félrehív+mutogatja a cuccait stb.

Meg mondta az öccse, hogy majd küld nekem üziben egy videot kiváncsi a véleményemre. erre barátom az öccsének: "jól van már, nem kell okoskodni, minek kell most ez?"


Mikor kettesben maradtunk ismét szóvá tette, hogy az öccse milyen velem... KOMOLYAN MI EZ AZ EGÉSZ??? azt mondja őt nem zavarja, akkor miért teszi mindig szóvá, mibaja? féltékeny a saját tesójára??? nem értem...


plusz a srác miért lett hirtelen ilyen? anyumnak elmeséltem ezeket, szerinte tetszek a kis srácnak, és barátomnak meg ez feltünt és féltékeny.


Istenem most mi ez a szitu? esküszöm ez nekem kellemetlen.


2013. jún. 4. 17:19
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

ha nem szólnék a gyerekhez, biztos az lenne hogy gyökér sznob p*csa vagyok, aki nem barátkozik, meg antiszoc.


nem akarok én senkivel sem kicseszni, csupán kedves akartam lenni, és azt hittem barátomnak is meg az öcsinek is egyértelmű, hogy kihez megyek át, és kit szeretek, kivel járok és kit csókolok meg, és kihez bújok... ezek szerint mégsem. NEM ÉN VAGYOK GYEREKES HOGY KEDVES VAGYOK, ÉS KOMMUNIKÁLOK, HANEM ŐK KETTEN.

2013. jún. 4. 17:39
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Oké. Akkor ha a párod gyerekes, miért vagy vele? Hagyd ott és keress magadnak egy érett, felnőtt embert, így mindenki boldog lesz. A család egyben marad, neked meg nem kell értetlenkedned naphosszat.
2013. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

most én jövök ki rosszul ebből?


barátom sem ellenezte amugy azt hogy az öccsével megyek hozzájuk, egy szót sem szólt, csak elmosolyodott.

Ha ennyire zavarja nem tudja kinyitni a száját, hogy ez így nem okés? azt várja hogy találjam ki mi esik rosszul meg jól neki? ha rákérdezek hogy valami bántja-e vagy zavarja-e valami, akkor elmosolyodik, és azt mondja "dehogyis, tök aranyos vagy itthon mindenkivel és ennek örülök" NA HÁT ERRE MIT LEHET MONDANi??? HA NEM TESZI SZÓVÁ, HÁT NEM TESZI...


Nehogy már még én legyek a hibás, olyan dolgokért, amiért itt szídtok engem és el sem követtem és nem is követném el.

az eszem megáll... valaki kedves, meg hülyül a másikkal és az máris r*banc meg ilyenek? nevetséges.

ne is beszélgessek senkivel ennyi erővel? vagy mindenhez vágjak fapofát, ne is mosolyogjak már fiú poénjain, mert egyből megcsalom a pasimat?? EZ VICC

2013. jún. 4. 17:44
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
Anyádnak szerintem is igaza van. A kissrác szemében te vagy a NÖÖÖÖÖÖÖ. Beszéld meg a barátoddal, hogy magyarázza meg az öcsikének a szitut. (Vszinüleg ugy kellene, hogy te is ottlégy.)
2013. jún. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt lehetsz valakivel úgy is kedves, hogy kissé távolságtartó vagy, így biztos nem fogja félreértelmezni a közöttetek lévő kapcsolatot. amikor észrevetted, hogy számodra kellemetlen a "kis srác" viselkedése, akkor egy kicsit visszább kellett volna venned, hogy ő is érezze, csak családtagként tekintesz rá.

Másrészt mégis mit vársz szegény barátodtól? Ő a tudtodra adta burkoltan, hogy zavarja a testvére viselkedése (ne várd azt, hogy bárki is beismeri hangosan, hogy féltékeny a saját testvérére). Erre te pedig tetted a hülyét, és ahelyett, hogy megmondtad volna, hogy valóban, egy kicsit túlzás amit művel a tesó, inkább adtad a barátod féltékenysége alá is a lovat azzal, hogy úgy tettél, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne ez a viselkedés.

2013. jún. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Régesrég túllépted azt a bizonyos "csak kedves vagyok" határt. Lehetsz kedves valakivel úgy is, hogy az illető nem veszi bíztatásnak, illetve abban a pillanatban amint valaki rádmozdul, úgy mint itt a kisöcsi, kkor neked hátra kellene lépned kettőt. Ha a barátod nem mondja, hogy ne pippantsd le az öccsét, akkor nyugodtan megteszed, hogy ne nézzenek sznob csicsának? Fura logikád van.
2013. jún. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is úgy tűnik, hogy Kérdezőnek igenis jól esik, hogy ketten is "rajonganak" érte. Nem így van?:)

Átlagos értelmi és érzelmi szinten álló nő ezeknek a jeleknek a feléből (!) is leszűrte volna, hogy tetszik egy másik embernek.

Döntsd el, hogy te átlag alatti képességekkel rendelkezel, vagy pedig nagyon is bejön neked ez a helyzet.

Kedves pedig lehetsz úgy, hogy a másiknak eszébe sem jut közeledni hozzád, még ha szeretne akkor sem. Aki nem tetszik, de tudom, hogy én tetszem neki azzal NEM vonulok félre semmi miatt sem. Igyekszem nem kettesben maradni vele (pl ne menjen ki eléd a buszhoz - papíron nagylány vagy már, meg tudod oldani, hogy eljuss ahová kell) NEM cserélek vele telefonszámot, mert felesleges. barátod pedig nyilván féltékeny. Mert ő kívülről csak azt látja, hogy öcséd küldi neked ezerrel a jeleket, te meg fogadod, és partner vagy.

Még egyszer hangsúlyozom: nem bunkónak kell lenni, szólni is szólhatsz öcsikéhez. Normálisan, kultúremberek módjára. De a szükséges kommunikáción kívül ne menj bele többe. Ennyi.

2013. jún. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
Egy 20 éves lány ne egy 17 éves gyerekkel szórakozzon, hanem keressen egy érett 25-30 éves férfit, aki azért többet tudna nyújtani, érettem gondolkodású is, mint egy 17 éves fejlődésben lévő "kisfiú". Amikor a '90-es években én voltam tini, akkor volt egy 16 éves osztálytársam az egy 30 éves férfivel "járt", még a tanár se szólt semmit. Egy 20 évesnek minimum 25 éves lenne ideális! Mi van itt?!
2013. jún. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 18-as!

Teljesen igazad van, hogy 20 éves lányhoz nem való 17 éves fiú, de úgy érzed, hogy a Kérdező egy 20 éves érett felnőtt szintjén van?! Mert én nem...

2013. jún. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
A barátod nem szereti ha egyedül utazol? Meg rengeteg a parás alak? Egyedül bolyongani az utcán? Mi vagy te, valami ovódás?! Te jó Isten....
2013. jún. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!