Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan rendezzem ezt le a...

Hogyan rendezzem ezt le a párom exével? Nekem is kötelességem lenne anyagilag támogatni a fiukat?

Figyelt kérdés

A fiuk 16 éves, közös felügyelettel nevelik, a kiadások is közösek.

A párom munkanélküli lett néhány hónapja, alkalmi munkái ugyan akadnak, de az érte kapott pénz csak annyira elég, hogy a számláit, a hitelét kifizesse és még tud valamennyit adni a gyereknek, de az eddigiekhez képest jóval kevesebbet. Legnagyobb meglepetésemre megkeresett a párom exe és már-már követelte, hogy én is adjak pénzt a gyerekre, mert így nem jön ki a hónap végén. Szóhoz sem jutottam. Szerinte ez kötelességem lenne. Én megmondtam, hogy nekem sincs arra pénzem, hogy neki adjam és elküldtem. Erre ma írt egy sms-t, hogy adjak neki 20000Ft-ot, mert nem tudja kifizetni a gyereknek valami nyári táborát.

A páromnak még nem szóltam erről. Nem is igazán tudom, hogy kezeljem a helyzetet.


2013. jún. 7. 10:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked akkor lenne ehhez közöd, ha a párod kérne meg rá. De az exfeleség sunyin téged zsarol. Ez nekem nem kerek. Egyébként meg a nyári tábor azért nem létszükséglet, főleg nem az, ami 20e! Ft-ba kerül...
2013. jún. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Én is egyedül nevelem a gyerekeimet. A párommal nem élünk együtt.

Segítek, amiben tudok, bevásárolok, főzök nekik is mikor a nála van a fiú, de még pénzt is adni nem tudok.

A párom eddig minden hónapban adott nekik pénzt 20-30000 Ft-ot, mikor mennyi jutott, amikor fix állásban dolgozott többet adott. Mindenképp szólni fogok neki, hogy megint megkeresett az exe, de az előző beszélgetésük sem volt túl eredményes, félek, ez sem lesz.

2013. jún. 7. 12:02
 13/17 anonim ***** válasza:
8%

#10

Hát pont ezért helyezik a gyereket a legtöbbször az anyához, mert bennük nagyobb a felelősségtudat.

Persze, forítva is megesik, de nézzük meg a százalékos eloszlást!

2013. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja még te nem is az élettársa vagy, nem közös háztartásban éltek???? Akkor küldd el a sunyiba, mert ebben az esetben fikarcnyi kötelezettséged nincs a párod gyereke felé.


Ha szépen megkér a párod, adhatsz neki kölcsön vagy bármi, de ez a te jóindulatod, nem kötelességed.

2013. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A Te helyzetedben semmiféle kötelezettséged nincs.

Még lelkiismereti okokból sem, hiszen ahogy írták is nem kajára kell neki. Kibírja, ha most nem megy nyári táborba. Más gyerek is járt már így.


Mellesleg, ha szorul a helyzet, a gyerkőc is elmehet nyári munkára, vagy év közben diákmunkázhat és akkor jut a nyári táborra is. Már nem csecsemő, meg kell értenie a dolgot.

2013. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez több, mint pofátlanság! Nekem eszembe se jutna ilyen, főleg ha együtt sem éltek!

Nehogy adj neki pénzt!

Még, ha kajára nem lenne pénze akkor talán, de nem ilyen követelésre... Mik vannak...

2013. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát az eszemet eldobom. Ilyenről még nem is hallottam. Szerintem elküldtem volna melegebb éghajlatra.

Házasok vagytok? Mert akkor esetleg lehet már mondani, hogy elvégre házasok vagytok.

De míg élettársi kapcsolat áll fenn köztetek, addig takarodjon a telhetetlen...

Tábor 20ezerért? :O Ha! Mi is elvált család vagyunk, de nem járogattunk táborokba 20ezerért!!! (lehet, most irigykedem, de felesleges pénzkidobásnak tartottuk, és inkább letáboroztunk uncsitesóméknál :DDD)


25/L

2013. jún. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!