Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a hugnak valaki tetszik...

Ha a hugnak valaki tetszik aki idősebb, megengedett ha a nővére beleszeret?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom,hogy épp olyan tabunak minősül szerintem.


Épp ezt beszélgettük anyuval.

Adott volt egy 13-14 éves kislány,és egy 17-18 éves lány. A srác annyi idős körüli mint az idősebb lány.

A kisebb lány beleszeretett,de hát ugye nem lehetett köztük semmi, viszont a nővér is ugyanebbe a fiúba szeretett KÉSŐBB bele. Anyu úgy van vele,hogy a nővér is szerette a fiút, miért lenne baj ha jártak,hisz a kislány még kicsi volt hozzá,én pedig azt gondolom,hogy a nővér ilyen téren megtisztelhette volna a huga érzéseit,és kereshetett volna mást.

Hogy gondoljátok? Itt is ér az,hogy némiképp tabu?


2013. jún. 9. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Az érzéseknek nem lehet így parancsolni, ráadásul a húg és a fiú között nem lehetett semmi.
2013. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom,csúnya dolog... Szerelem ide vagy oda, ha az később derül ki, mikor már TUDOM,hogy valaki aki közel áll hozzám az adott fiúért sír éjszakánként,és fáj neki,nem rúgnék bele még egyet ezzel. . .
2013. jún. 9. 21:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Akinek van esze, az keres valaki mást ilyen esetben.
2013. jún. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Anyukád ilyen téren tapasztaltabb, mint te, azt hiszem. A szerelmet nem lehet irányítani. Ha a srác sokat van együtt a húggal, a nővér is sokat találkozhat vele, nincs törvénybe foglalva, hogy nem alakulhat ki kölcsönös vonzalom (a járás ezt feltételezi). Főleg, hogy a fiú részéről nincs semmi, neki a kislány legfeljebb barát, "póthugica". Itt nem látom, hogy arról lenne szó, hogy a nővér "elszerette" a húga mellől a barátját.
2013. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
És mi van akkor, ha a fiúnak inkább a nővér kell? Szerintem ilyen helyzetben a fiú dönt. Kissé off topik, de én mondjuk azt sem értem hogy a barátnőm/barátom exe miért tabu? (Pláne ha már több éve szakítottak. És annak a félnek aki korábban az exxel járt már van is valakije.)
2013. jún. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez csak azért gáz helyzet, mert a húg nem egy 6 éves, hanem már 13-14, aki képes szerelmet érezni. Legalábbis én 13 évesen iszonyat szerelmes voltam egy fiúba, és nem volt különb érzés, mint beleszeretni 17 évesen egy másikba.

Igazából ha a nővér tudná magát szabályozni, neki sem illene járnia a fiúval, másfelől ki tudja, sok házaspár van, akik 18 évesen jöttek össze, szóval lehet, hogy egy komoly kapcsolat lehetne a nővér és a fiú között, tehát nem feltétlenül egy háromhetes járás lenne az eredmény. Az biztos, hogy a hugi okkal utálhatná három évig a nővérét, mert ilyet barátnővel sem illik eljátszani, nemhogy testvérrel.

2013. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A belszeretés nem engedélyezés kérdése. Az ÉRZÉS, aminek nem lehet megálljt szabni. Én azt gondolom, a nővér nyugodtan járhat vele. Sőt sztem barátságban sem tabu, legalábbis nálam nem. Ha a sráccal egyikük sem járhat, mind a ketten szenvedni fognak. Ha az egyikük járhat vele, az egyikük legalább boldog. És elég önző dolog sztem a másik boldogságának útjába állni, azért, mert jaj, ha az enyém nem lehet, ne legyen a tied sem. Mennyivel jobb, ha a srác aztán elmegy, és keres egy 3.-at magának? Akinek fontos a barát/tesó, az meg fogja érteni, nem fog hisztizni, és örül a másik boldogságának, akkor is, ha ő is érez vmit a srác iránt. Ráadásul azért egy 13 év körüli lánynak, ha értelmes, tisztában kellene vele lennie, hogy a legtöbb 18-as srác nem olyan kis tinit fog keresni magának, mint ő.
2013. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem arról szól, hogy a másik boldogságának útjába állsz azzal, hogy megkéred, ő se járjon a fiúval. Képzeld magad a kiscsaj helyébe. Szerelmes egy fiúba, sajog érte a szíve, ha rá gondolo, jönnek a pillangók, meg egy csomót fantáziálgat vele és stb, erre nemhogy nem lehet az övé, a nővére nap mint nap hazaállít vele a suliból, és eltűnnek a szobában. Szerintem én ilyen helyzetben állandóan bőgnék, és marha rosszul esne. Barátok esetében meg az lenne a legjobb, ha a két barátnő együtt heverné ki a fiút, együtt szídnák, együtt röhögnének rajta, együtt sóhajtoznának. Közös vicc tárgya lenne egy idő után, és az élet menne tovább anélkül, hogy szétcs*szték volna a kapcsolatukat.
2013. jún. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

Rettentően megoszlottak, anyu szerint is pont úgy van ahogy itt sokan írták,hogy a szerelemnek nem lehet parancolni,én mégis úgy gondolom ahogy utolsó írta: Milyen érzés az,hogy nap mint nap átéled,hogy nővér hazahozza a fiút,és neked látnod kell?!

2013. jún. 10. 16:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel te nem kellett volna beleszeressél a18 éves pasiba. -.-
2013. jún. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!