Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom anyukája erőlteti...

A barátom anyukája erőlteti az eljegyzést, hogy ne szégyenkezzen a fia miatt a rokonok előtt. Hogy lehet ezt elfogadni?

Figyelt kérdés
Szóval, a párom már elég idős ahhoz, hogy férj, vagy legalább vőlegény legyen belőle. A családban az a hagyomány, hogy ennyi idősen, mint ő, a férfinek már van 1 gyereke. (Hülye hagyomány, tudom.) Én viszont még iskolába járok, eszemben sincs fél év után eljegyzést tartani, egy vagy 2 év múlva meg férjhez menni. Az anyósjelölt viszont nagyon erőltetni, hogy "jajj, mit szólnak majd a rokonok..". A barátom 8 évvel idősebb mint én.
2009. okt. 9. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy eljegyzés túl meghitt és fontos esemény ahhoz, hogy kényszerből történjen meg! Meg kell értetni az barátod anyukájával, hogy nem szeretnél hagyományok miatt ilyesmibe belemenni. Azt szeretnéd, hogy amikor megtörténik, az a saját döntésetek legyen és akkor kerüljön rá sor, amikor úgy érzitek, hogy eljött az ideje.

Ha nem érti meg, akkor duzzog egy kicsit, de ne hagyjátok magatokat!

Lehet érvelni olyasmivel is, hogy a világ dolgai is változtak. Pl régen 16 évesen simán férjhez mentek már a lányok, most ez egy kicsit meglepő lenne...

2009. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt ő is tudja, de hát szégyenkezik a fia miatt, mert az még otthon lakik, és egy gimnazistával jár. És, miért nem költözünk össze? Szeretem, mert egyébként jó fej, és kedves de ebben az egy témában elviselhetetlen, hogy ránk akarja erőltetni az akaratát.
2009. okt. 9. 19:10
 3/10 anonim ***** válasza:

Az legalább jó pont, hogy alapból kedves nő...

Ha jól értem, akkor nem is őt zavarja, hanem kizárólag a rokonok véleményétől tart? Nincs a fiú rokonságában hasonló helyzetben senki, akivel lehetne "takarózni", hogy "bezzeg ő"? Mármint nem ilyen veszekedés szinten, hanem csak finoman rávezetni a párod anyját, hogy nem is olyan vészes ez...

2009. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Arról egy szót sem írtál, hogy a barátod mit szólna ehhez az eljegyzősdihez, mert a későbbiek szempontjából azért ez nagyon nem mindegy...

Ha magadtól nem tudod meggyőzni a leendő anyósodat arról, hogy fél év együttjárás után épeszű ember nem kötelezi el magát egy életre, kérd meg a szüleidet, hogy segítsenek. Mondják meg, hogy nálatok meg az a családi hagyomány, hogy a 18 éves lányok érettségizzenek, aztán szakmát, diplomát szerezzenek. Ha közben megtalálták az igazit, az nem fog elszaladni azért mert ezt a néhány évet ki kell várnia. Ha mégis, akkor nem volt az igazi:-))

2009. okt. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A barátom sem akarja az eljegyzést. A rokonok szerint az lenne a legjobb, ha elhagyna, és egy vele egyidőssel járna, akit feleségül vehet és 2-3 éven belül szül neki gyereket. :S
2009. okt. 10. 06:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A rokonok hogy jönnek ahhoz, hogy bármilyen véleményt is kinyilvánítsanak ilyen intim kérdésekkel kapcsolatban?? Meg se hallgasd az ilyen véleményeket! Pár év múlva azon fognak vitatkozni, hogy mikor van peteérésed és mikor kéne szexelnetek? Már bocsánat, de ez hihetetlen. Csak a pároddal és magaddal törődj.
2009. okt. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A barátod anyukájának semmi köze,a rokonoknak pláne.

Esetleg elmesélném neki azt a történetet,hogy szegény unokatesóm mennyire szégyenkezett az anyukája miatt,mert beleszólt mindenbe.A barátai meg a munkatársai lenézték ezért,aztán beszedett egy levál altatót.-anyuka meg talán kapcsol,aztán békénhagy.

2009. okt. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekelnek a párom rokonai, nincs is velük jóba, épp emiatt, mert szerintük mi nem illünk össze. Persze ha összeházasodnánk jövő nyáron, máris én lennék a kedvencük.
2009. okt. 11. 11:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Sz*rjátok le a rokonokat! Bőven ráértek még 1-2 év múlva eljegyzést és újabb 1-2 év múlva esküvőt tartani.
2009. okt. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én szeretném őket lesz*rni. De a párom anyukája minden egyes bevásárláskor megemlíti, hogy a tescoban az ékszerboltnál olyan szép eljegyzési gyűrűket látott.
2009. okt. 12. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!