Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja a többség önzőnek...

Miért mondja a többség önzőnek azt a férfit, aki nem akar a párjával elmenni egy családi képmutató, heherészős összejövetelre? Ilyen alapon a nő is lehetne önző, amiért olyat vár el a férfitől, amit az nem akar, nem?

Figyelt kérdés
Miért mindig az őszinte emberek húzzák a rövidebbet, és a társadalmi elvárásoknak megfelelő szerepjátszóknak áll a világ?

2013. jún. 12. 15:31
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Dehát tényleg képmutatók, hazugog, irigyek. A párom szerint is!! Csak ő nem mer nemet mondani a meghívásra, pedig ő is szenved tőle. Mi ez a duma, hogy nem való nekem család? Való lenne nekem, csak nem mindegy, hogy milyen! A páromat is bántja a családja! Ezért is nem szeretem őket. És nem tudom így elfogadni őket. A párom szívében nem foglalják el azt a fele helyet, csak ő félénk, nem mer a sarkára állni. Így tőlem várja mindenki az alkalmazkodást.
2013. jún. 12. 16:03
 12/32 A kérdező kommentje:
De elcsöndesedtek az észosztók...
2013. jún. 12. 16:09
 13/32 anonim ***** válasza:

"Miért mindig az őszinte emberek húzzák a rövidebbet, és a társadalmi elvárásoknak megfelelő szerepjátszóknak áll a világ?"


Mert a világ már csak ilyen.

2013. jún. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Hét percig nem kaptál új üzenetet, és ettől már azt gondolod, hogy elcsendesedtek :D


Mennymá'...


Kaptál válaszokat, nem tetszett neked. A pároddal együtt kapsz egy másik családot, ezt tudomásul kell venni. Amíg a párod megy, addig jó lenne neked is menni vele. Tudod, 'illik'.

2013. jún. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Na ja, a topic elején még egy-két-három percenként jöttek az okosságok, amikor még nem írtam, hogy a páromat pártolom ebben az egészben. :))


"Mert a világ már csak ilyen."


Mi tesszük ilyenné, rajtunk, embereken a felelősség.


Illik... ja... az már biztos. :) Azért én el tudnék képzelni másfajta illemszabályt: virág, bonbon, bizonyos szófordulatok stb helyett fokozottabb empátia, megbocsátás és hasonló "jelentéktelen" dolgok. De tény, hogy az értékrendszerem szemben áll a többségével, és többségben az erő, úgyhogy valamennyire alá kell rendelnem magamat.

2013. jún. 12. 16:18
 16/32 anonim ***** válasza:

Azért te is megéred a pénzed. Kidobsz néhány semmitmondó mondatot, majd később közölsz fontos tudnivalókat.

Ha a párod ennyire nyámnyila, hogy elmegy, akkor azért menj el vele, hogy legalább megvédd, ha elkezdik piszkálni, nem?

2013. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
De azért azt megerősíteném, hogy ha két ember egymással ellentétes igényt támaszt a másikkal szemben, akkor egyformán önzők. Vagy egyikük sem az. De semmiképp sem csak az egyik.
2013. jún. 12. 16:20
 18/32 anonim ***** válasza:
...mert a párodat valószínűleg nem az utcán szedted össze, hanem egy családból hoztad el. Attól még, hogy társad lett tagja maradt a családnak és őáltala te is tagja lettél ugyanannak a családnak. Amikor az életedet összekötötted az övével ezt is vállaltad. Ő ugyanúgy. Persze vannak kellemetlen helyzetek, de az általad "képmutató, heherészős összejövetelt" nem nevezném annak.
2013. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

"De azért azt megerősíteném, hogy ha két ember egymással ellentétes igényt támaszt a másikkal szemben, akkor egyformán önzők. Vagy egyikük sem az. De semmiképp sem csak az egyik."


Ez még nem önzés. Pusztán az, hogy máshogy vélekednek/más az igényük. Egy egészséges, szerető párkapcsolatban a felek arányosan megosztva időnként engednek a másiknak. Egyszer te, egyszer én. Nálatok ez nem működik?

2013. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Igazad van, az infót írhattam volna előbb is.

A védekezés sajnos nem jött be, csak parttalan vita lett belőle, vagyis még vitának se nevezném, mert ott észérveket lehet felsorakoztatni. Szerintem van az a határ, ahol a kapcsolat megszakítása már indokolt lehet. Vagy pedig megtanulni kezelni a rosszidulatot, csak én még ezt eddig nem igazán gyakoroltam az életben, mert máshol ilyen mértékűvel szerencsére nem találkoztam még.

2013. jún. 12. 16:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!