Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja a többség önzőnek...

Miért mondja a többség önzőnek azt a férfit, aki nem akar a párjával elmenni egy családi képmutató, heherészős összejövetelre? Ilyen alapon a nő is lehetne önző, amiért olyat vár el a férfitől, amit az nem akar, nem?

Figyelt kérdés
Miért mindig az őszinte emberek húzzák a rövidebbet, és a társadalmi elvárásoknak megfelelő szerepjátszóknak áll a világ?

2013. jún. 12. 15:31
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

" Egy egészséges, szerető párkapcsolatban a felek arányosan megosztva időnként engednek a másiknak. Egyszer te, egyszer én."


Eddig mindig engedtem, és elmentem vele.

2013. jún. 12. 16:24
 22/32 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy köszönöm a válaszokat mindenkinek, akár egyetértett, akár nem! :)
2013. jún. 12. 16:28
 23/32 anonim ***** válasza:

Az őszinteség témája elég komplikált. Milyen sokan takaróznak például azzal, hogy ők kíméletlenül őszinték, holott csak bunkók (ne vedd magadra, kérdező, csak egy példa). Vagy ott vannak, akik kéretlenül őszinték: a kutya sem kérdezi a véleményüket, de azért beszólnak valami bántót. Meg vannak akik megpróbálnak nem bántóan őszinték lenni, ha kell hallgatni és esetleg még kompromisszumokat is hajlandók kötni.


Az illik-nem illik kérdése: Az, hogy betartok bizonyos illemszabályokat, vagy nem, rólam árulkodik. Nem arról, hogy képmutató vagyok, vagy sem, hanem hogy képes vagyok-e kulturált emberként viselkedni, nem szimpla ösztönlényként. Ez régen is így volt, és ma is így van.


A családi összejövetelről pedig: én, ha csak nem tűrhetetlen a viszonyom a párom családjával, nem sértettek meg úgy, hogy ezen felül ne tudnék emelkedni, még ha amúgy nem is sűrűn járnék hozzájuk, azért nagyobb családi rendezvényre, ahova meg vagyok hívva, elkísérném. Feltéve persze, ha az egészségem engedi és nem ütközik áthidalhatatlan akadályba.

Nem azért, mert be akarom magam hízelegni a családjánál, hanem mert ezzel a páromnak adom meg a tiszteletet és főleg: neki ez fontos, én meg szeretek neki örömet szerezni, még ha ennek az is az ára, hogy évente egyszer-kétszer két-három óráig néznem kell a nemszeretem após, vagy anyós ábrázatát.

2013. jún. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Kérdező,gratulálok. -.-" Családi vendégségek a legjobbak,csomót lehet ŐSZINTÉN,és nem képmutatóan nevetni! Ha valamely családban ez tényleg csak "muszájból" történik,ott nagy gondok vannak.
2013. jún. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

"Ha valamely családban ez tényleg csak "muszájból" történik,ott nagy gondok vannak."


Igen, pontosan erről van szó, hogy az ő családjában nagy gondok vannak..."


" hanem hogy képes vagyok-e kulturált emberként viselkedni, nem szimpla ösztönlényként."


Értem, amit mondasz, és részben egyet is értek, de nem hinném, hogy szimpla ösztönlény lennék, csak mert nem akarok elmenni. Ilyen alapon én is mondhatnám, hogy egy szimpla birka az, aki behódol. Ezek mind túlzások. Az őszinteséget meg nem is annyira a szavakra vonatkoztatva értettem, hanem magára az életmódra, a természetességre, a valós igény-kielégítésre.


"még ha ennek az is az ára, hogy évente egyszer-kétszer két-három óráig néznem kell a nemszeretem após, vagy anyós ábrázatát."


Igazad van, ennyi kompormisszumot még lehetne vállalni. Mondjuk itt évi több alkalomról van szó, de hátha sikerül valahogy leredukálni 2-3-ra.

2013. jún. 12. 16:39
 26/32 A kérdező kommentje:
De egyébként az alaptermészetből is adódhat a félreértés, hogy nálam ez fordítva is így működik: nem csak én nem akarok kényszerből vendégeskedni, hanem én se várom el mástól, vagy hogy bármilyen alkalommal megjelenjenek, ballagás, fellépés, legyen bármi, sosem sértődtem meg, és nem is vártam el, és valószínűleg ebből adódik, hogy annyira nem érzem át, hogy a másiknak mi a baja ezzel.
2013. jún. 12. 16:43
 27/32 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy önzőség, bár lehet hogy a családtagok megsértődnek, jó indokot kell kitalálni.

Én sem járok már családi összejövetelekre, mert az a vége hogy valaki kölcsönkér.

2013. jún. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy végleg megszakítottad velük a kapcsolatot, vagy mindig keresel valami ürügyet, hogy ne kelljen menni? Csak azért kérdezem, mert utóbbi esetben minden egyes alkalommal ki kell találni egy kibúvót, viszont az első esetnél meg nagyobb a sértődés.
2013. jún. 12. 17:28
 29/32 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, itt mindenkinek tökéletes, idilli családja van.. Én eddig azt tapasztaltam, hogy az emberek le se sz@rják, hogy a rokona vagy e, ha nincsenek veled azonos hullámhosszon, akkor le fognak nézni, sosem fognak maguk közé valónak gondolni. A mi családi összejöveteleink sem állnak másból, csak, hogy mindenki a saját hülyeségét löki, próbálják tartani a szintet, okoskodnak, anyámékat meg lenézik, mert egy kicsivel kevesebb a pénzünk,( persze erről is meg van a véleményem, hogy miért, de más téma). Az igaz, hogy konkrétan a szemünkbe nem mondják, de azért lerí rendesen.. Én meg aztán végképp fekete bárány vagyok, egyik családba sem tudok/akarok rendesen beilleszkedni, aminek az az oka, hogy teljesen mást képviselnek, mint én és hiába próbálnék akármilyen felületes beszélgetést kezdeményezni, már az elején látszik az a fölényes undor a képükön, hogy mit képzelek én ostoba, rosszéletű gyerek, hogy meg merem zavarni a köreiket. Emiatt én is rühellem az efféle összeüléseket, gyerekkoromban mindig kötelező volt elmennem, egész idő alatt csak ültem és vártam, mikor megyünk haza. Mivel még nem sikerült elköltözzek, anyámék folyton rám akarják erőszakolni, hogy menjek mert engem is felköszöntenek, illendő, stb.. én szinte sosem megyek, mert nem akarok több órákat áldozni az életemből ilyen idiótákra.. a másik dolog, hogy teljesen mindegy, mert általában szinte észre sem vették soha, ha ott voltam. Bocsi a regényért, a lényeg annyi, hogy megértelek és nem vagy önző, azért, mert a rokonaitok és idősebbek még nem kell seggre ülni tőlük. (20L)
2013. jún. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Csak a flow elejét olvastam és két dolog ötlött a szemembe. Az egyik, hogy a kérdező stílusa engem irritál, a másik, hogy ugyanezen én is átmentem egykor. Az, hogy szeretsz vkit nem jelenti azt, hogy a huszonhatod unokatestvére - akit lehet, hogy ő imád - ne lehetne neked unszimpatikus vagy unalmas társaság. Pláne kínos amikor összejön egy olyan szent család akik egymás háta mögött fűt-fát, szembe meg puszi-nyuszi. Én egy idő után sz@rtam a protokollra, ha nem volt kedvem nem mentem, megvolt az a haszna, hogy egy idő után már nem is hívtak.
2013. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!