Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom feldolgozni a...

Miért nem tudom feldolgozni a halálát?

Figyelt kérdés
3 éve a szemem előtt halt meg a gyerekkori legjobb barátom akivel a halála napjáig tartottam a kapcsolatot. Nem kellett volna még meghalnia mert baleset volt. Gyakran azt kívánom, hogy bárcsak én haltam volna meg helyette, mivel én vezettem de megúsztam borda töréssel meg ilyenekkel. Majdnem minden nap sírok miatta. Próbálom kicsit elterelni a figyelmemet róla de nem megy, mindenről eszembe jut vagy ha látok, hallok valamit amiről eszembe jut mindig fel akarom hívni és akkor jut eszembe, hogy nem tudom felhívni. Olyan mi.tha nem is történt volna meg ez az egész,csak egy hosszú álom lenne. Ja, meg álmomban is elő szokott jönni. Van amikor megálmodom a balesetünket vagy azt, hogy még él. Mit tegyek?

2013. jún. 16. 23:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy szakembert!

Fogadd őszinte részvétem!

2013. jún. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Szakembert nem akarok. Hányingerem van tőlük, nem hiszek nekik.

2013. jún. 16. 23:47
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szakember kellene...egyéb tanácsot sajnos nem tudok mondani...
2013. jún. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csak egy pszichologus segithet neked a feldolgozasban....
2013. jún. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
3 év alatt nem sikerült feldolgoznod, ha mi ide írkálunk tanácsokat, az sem fog ezen segíteni...mit veszíthetnél, ha elmennél pszichológushoz?! Látod, hogy magadtól nem megy, mi sem tudunk segíteni...
2013. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Pedig valahogy el kell fogadnod. Nem lesz könnyű az biztos. Nekem a feleségem halt meg 10 év házasság után (szintén baleset) 8 éve. Így utólag ha belegondolok nekem annyiból volt jobb, hogy van gyerekünk aki miatt muszáj volt erősnek lennem, pedig már öngyilkosságra is gondoltam az elején. Az lenne a legjobb ha valakivel tudnál beszélni ha már nem akarsz szakemberhez menni. Valami rokonnal, baráttal akiben megbízol. Jobbat sajnos én sem tudok, nekem így sikerült nagyjából.

Részvétem!

2013. jún. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nem sokan fognak velem egyetérteni, de szerintem ezek természetes érzések, valószínűleg hasonló helyzetben a legtöbb ember ezekkel az érzésekkel küszködik.

Talán az első és legfontosabb lépés lenne, hogy ne hibáztasd magad és ne érezd, hogy neked kellett volna meghalnod. Azt írtad, baleset volt. Sajnos megtörtént. Senkinek sem segítsz azzal, ha azon rágódsz, mi lett volna, ha....

Tudom, ez nem így működik, de mégis próbáld meg élni az életed. A barátod sem akarná, hogy élve eltemesd magad örökre.

2013. jún. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hogy történt a baleset?
2013. jún. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem akarná de már arra is gondoltam, hogy mi van ha haragszik rám? Még csak 24 volt, annyi minden várt volna még rá és úgy érzem, hogy elvettem tőle mindent.


Majdnem elkéstünk valahonnan ezért siettem de esett az eső és valaki pont előzött, belénk jött volna ezért elrántottam a kormányt és neki mentünk egy fának. Csak annyira emlékszem, hogy nézzük egymást de nem tudok segíteni mert nem tudtam mozogni, utána annyi, hogy felébredek egy kórházban.

2013. jún. 17. 00:09
 10/18 A kérdező kommentje:
És közlik velem, hogy meghalt.
2013. jún. 17. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!