Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom feldolgozni a...

Miért nem tudom feldolgozni a halálát?

Figyelt kérdés
3 éve a szemem előtt halt meg a gyerekkori legjobb barátom akivel a halála napjáig tartottam a kapcsolatot. Nem kellett volna még meghalnia mert baleset volt. Gyakran azt kívánom, hogy bárcsak én haltam volna meg helyette, mivel én vezettem de megúsztam borda töréssel meg ilyenekkel. Majdnem minden nap sírok miatta. Próbálom kicsit elterelni a figyelmemet róla de nem megy, mindenről eszembe jut vagy ha látok, hallok valamit amiről eszembe jut mindig fel akarom hívni és akkor jut eszembe, hogy nem tudom felhívni. Olyan mi.tha nem is történt volna meg ez az egész,csak egy hosszú álom lenne. Ja, meg álmomban is elő szokott jönni. Van amikor megálmodom a balesetünket vagy azt, hogy még él. Mit tegyek?

2013. jún. 16. 23:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mért nem bízol a szakemberekben? Olyat kell találni, aki szimpatikus a számodra, ez nem egy olyan eset, amit magadtól meg tudnál oldani...
2013. jún. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Sose szerettem az orvosokat, pszichológusokat. Egyszer valamiért kamasz koromban elmentem egyhez két alkalommal de nincsenek jó emlékeim róla, ha beszélgetésről van szó azt bárkivel lehet.
2013. jún. 17. 00:21
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
Egy alapján azért nem bélyegezném meg az összeset...na de te tudod, úgy sem lehet rád erőltetni. :) Én eddig szinte csak kedves pszichológusokkal találkoztam, és jók a tapasztalataim velük, amúgy ez nem is csak arról szól, hogy beszélgettek, mint, ahogy bárki mással tennéd, hiszen ha ért a munkájához, akkor segít feltárni azokat a dolgokat, amik miatt nem tudod leküzdeni ezt az érzést, és segít a gyógyulásban, erre egy laikus nem feltétlen képes, ők sem azért tanultak annyit az egyetemen, mert ez olyan egyszerű lenne...
2013. jún. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jó lenne elmenni egy pszichológushoz, ha nem akarsz úgy járni, mint az egyik ismerősöm, aki teljesen megbolondult és most diliházban van.
2013. jún. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
4%
Már kb egy éve is mindenki azt javasolta, hogy keress meg egy jó pszichológust, aki segit feldolgozni a halálát.
2013. jún. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%
Sajnálom :(
2013. jún. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ne pszichológushoz menj, de az egyik jó barátom mentálhigiénés lelkigondozó(meg lelkész is, de nem "papol", és ezt a szó legszorosabb értelmében értem, nem mondja mindenre és mindenről, hogy Isten így meg Isten úgy..), és az ilyen lelkigondozók sokat segíthetnek. Ha debreceni vagy környéki vagy, megírhatom, hogy kis is ő. Igazából volt már nála egy nó, aki menyasszony volt, és meghalt a vőlegénye. A csaj azt hitte, nem éli túl az esetet, de aztán szépen végigjártak egy gyászévet, és rendbejött az illető, hihetetlen módon. És tényleg aranyos fickó, barátilag is nagyon kedvelnéd, nagyon jó fej! :) 18/L
2013. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
91%
Legközelebb lökd ki annak a kocsiját aki ijen idiótán előz.
2020. okt. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!