Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem csak...

Az emberek miért nem csak annyi gyereket vállalnak, amennyit felelősséggel fel is tudnak nevelni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 17. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
Azért hogy felelőséggel feltudják nevelni.. pl. Kérdésben a válasz. Amúgy meg sajnos ez nincs mindig így..
2013. jún. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Basszus most látom, hogy NEM-et írtál. Na pont ez az, hogy én se értem.
2013. jún. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ezt már rengetegszer megkérdezték itt, látom egy jó kis vitát szeretnél szítani, nem értem miért, már ezerszer kiveséztük, hogy gyerekből élnek meg, megélhetési bűnözők és társai!
2013. jún. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

AMIKOR valakik gyereke vállanak, akkor sokszor megvan a lehetöség a gyerekeket felnevelni, viszont közben változhat a helyzet: elveszi valamelyik vagy mindkettö a munkáját, meghal valamelyik, tartósan beteg lesz vagy elválnak. EZEKET elöre nem lehet látni.

Ha CSAK akkor vállalnának az emberek gyereket, ha ELÖRE megvan a legalább 25 évi ellátására (meg a szülök megélhetésére) az anyagi lehetöség, akkor gyakorlatilag SENKINEK nem lenne gyereke, pár milliomostól eltekintve.

2013. jún. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Azt viszont megfigyelhetjük, hogy ez kevésbé intelligens embereknél jellemző, ugyanis ők tényleg nem gondolnak át más dolgokat se az életükben.
2013. jún. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Tudod, szerintem egy gyerek is sok, ha hirtelen történik valami elkerülhetetlen. (haláseset, munkanélküliség, tűz) Felet meg ugyebár nem lehet.


Nyilván tudom, hogy az 5-7-8 gyerekesekre gondoltál, akik a semmibe jönnek világra, de az mindenkinek a maga dolga. Addig nem zavar, amíg a gyerekre hivatkozva nem sír.

2013. jún. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A: a gyerekek után járó állami támogatásból és egyéb "seftelésből" akarnak megélni. Tehát tervszerűen úgy potyogtatják a gyereket, hogy mire lejár a GYES, addigra ott legyen a következő, és mire eléri a klimax, addigra a legnagyobb lány elég idős legyen a gyerekszüléshez, hogy ne szakadjon meg ez a szép hagyomány.


B: Nem tervezik, egyszerűen becsúszott. Elvből, vallási okokból, érzelmi alapon, vagy csak simán kicsúsznak az időből, és kénytelenek megszülni: nem mennek abortuszra.

Úgy vannak vele, hogy majd csak megoldják, éhen nem halnak. Aztán ez vagy bejön, vagy nem.


Mindkét esetben van olyan család, aki igyekszik felelősséggel nevelni a gyerekeket, és van, ahol épp csak nem lépnek rájuk.

2013. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
A támogatásokból mire futja? 20-30liter étolaj, 20kg liszt, azt kb ennyi egy gyerek ára... :D
2013. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Az EMBEREK csak annyi gyereket vállalnak, amennyit felelősséggel fel is tudnak nevelni. Vagy sajnos még annyit sem. (Lehet lepontozni.)
2013. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

mert vagy ezt látták a szüleiktől, vagy mínuszban van az IQ-juk. önzők is emellett, hiszen a saját gyerekükkel tolnak ki.

már beszélgettük pár ismerőssel, h röhej, h lassan mindent papírhoz kötnek, mindenből vizsgázni kell, de ezt az egyet valahogy kifelejtik. pedig a társadalom akkor lenne működőképes ha nem a segélyekre menne el a pénz, hanem a tehetséges gyerekek támogatására, vagy a felelősen gondolkodó fiatalok otthonteremtésére.

2013. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!