Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem le édesanyáma...

Hogyan beszéljem le édesanyámat az MLM-ről?

Figyelt kérdés

Már jócskán elmúlt 40 éves, a számítógéphez nagyon nem ért, és nehéz is a felfogása ilyen téren. Egy ismerősöm 1-2 éve próbálja beszervezni valami "online-marketing" MLM üzletbe. Már 2 éve is azt állította ez az ismerős, hogy pár hónap múlva milliomos lesz (nem anya, hanem ő), annyira tuti ez az üzlet. Hát azóta kiköttette a telefont, mert nem tudja fizetni..


Persze magabiztosnak mutatja magát, hogy anyát meggyőzze. Én meg mit tudok tenni, semmit. Pedig eddig csak a pénzt ölte bele, több, mint százezer forintot, pedig nagyon szegények vagyunk, ő munkanélküli. Most kapott takarítói állást, jobb mint a semmi, azt hittem, majd most letesz az MLM-ről..de nem..3 gyereket kell eltartania (+ apa minimálbéres fizetése), szerintem meggondolatlanság lenne még több pénzt beleölni ebbe..


De hogyan győzzem meg erről? Vélemények?


2008. jún. 21. 20:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szóval: így virtuálisan tegye fel a kezét, aki utána nézett/olvasott, mit jelent pontosan az MLM.

Vagy fogalmazzak úgy, hogy Network Marketing (azaz Hálózati Marketing), vagy éppen Speciális Struktúrában épített Franchise Vállalkozás.

Az MLM-ről annyit, hogy sokan összekeverik a pilóta és piramis-rendszerekkel. Ezek a fogalmak nem azonosak. Különböznek.

Az MLM lényege, hogy nincs semmilyen kötelezettség (se havi, se éves), nincs hatalmas belépőcsomag (maximum 1-2 ezer Ft, de nem több).

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy az ilyen fajta kereskedelemben a termékek (!) a bolti ár töredékéért kaphatók és jobb minőségűek. Vagyis a pénz, a jutalék csak forgalom után keletkezik.

Nem minden cég MLM-ben működik, ami annak mondja magát.

2010. okt. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!