Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi szinten mennyi bevételből...

Havi szinten mennyi bevételből lehet megélni 3 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mi az az összeg amiből szerényen, de komolyabb nélkülözés nélkül megélhet egy 5 fős család?
2013. jún. 21. 09:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legalább 300 ezer,de nagyon be kell osztani.
2013. jún. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
70%

Át ez sok mindnetől függ.


Hitel van? Saját ingatlan vagy albérlet? A közlekedés milyen, hol élnek? Autóból elég egy, vagy mindkét szülő azzal járna dolgozni? Ételügyben mi a helyzet - van-e olyan aki külön diétát követ (pl. betegség miatt) vagy finnyás? Egyáltalán van aki gyakran vagy tartósan beteg és gyógyszert szed? Milyen színvonalat szeretnének biztosítani a gyerekeknek - használt kiságy és babakocsi meg ruhák, cipők, játékok is szóba jöhetnek, vagy csak vadiújak? Szeretnék majd később egyetemre, főiskolára küldeni őket? Stb. Mindenkinek más a normál szint, fontos lenne tudni, hogy mire is gondoltál.

2013. jún. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
84%
Ne sértődj meg de nemrégi s volt ilyen kérdés. Most ki az aki tudja, hogy mit szabad ennetek, ha mondjuk valamire érzékeny vagy, vagy minek a közelébe laktok azaz van e pl teszkó ahol olcsóbb pár dolog, van e hitel ahogy más is írta, mennyi vizet használtok, stb stb. De háromszáz ezerből amit sokan írtak, az kb belegondolva már kényelmesen lehetne. de cáfoljatok meg.
2013. jún. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
75%
Mi négyen élünk 300ezer körüli összegből.
2013. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
A 300 ezer szerintem is szükséges alapszinten hitel nélkül/hitelt levonva. 3 gyerek rengeteg pénzt visz
2013. jún. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Saját ház van, hitel is van, de nem sok és 4 éven belül ki is fizetjük. A gyerekholmik, főleg az elején használtak lesznek, mert rengeteget kaptunk a családból, ismerősöktől, de később szeretnénk, ha nem csak ebből kellene gazdálkodnunk. Mondjuk ha majd vissza tudok menni dolgozni, akkor már könnyebb lesz, de addig... Van egy kevés félretett pénzünk is, de ahhoz csak végszükség esetén szertnénk nyúlni (betegség, tönkremenő műszaki cikk stb)

Amíg még itthon vagyok addig nagyjából havi 250000Ft lesz a bevételünk + családi adókedvezmény, de abból még nem tudom mennyit tudunk igénybe venni. Hitel+rezsi 160000Ft, a többiből kell megoldani a bérletet (autó nincs), élelmiszereket, pelust, tisztasági szereket.

2013. jún. 21. 09:34
 7/33 anonim ***** válasza:
37%
Attól függ ha van saját ház és nincs hitel akkor 250 körül is elég, ha van akkor jóval több.
2013. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
58%

#7

Persze az is lényeges hogy vidék vagy nagy város.

2013. jún. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
90%
Mi albérletben lakunk, igaz, csak 2 gyerekkel, a férjemnek 120 a nettója, nekem meg 130 + 20 ezer kajacsekk.
2013. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem havi 300-ból hitel nélkül már viszonylag jól élnétek. Viszont így ha belegondolsz, akkor 90-etek marad hitel+rezsi után egy hónapra, ez elosztva 5 felé 18 ezer Ft fejenként kajára, tömegközlekedésre, tisztálkodásra, öltözködésre és minden egyébre. Nem mondom, hogy nem lehet így megélni, de szűkös.
2013. jún. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!