Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi szinten mennyi bevételből...

Havi szinten mennyi bevételből lehet megélni 3 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mi az az összeg amiből szerényen, de komolyabb nélkülözés nélkül megélhet egy 5 fős család?
2013. jún. 21. 09:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
52%
Ja és én megint a 19-es vagyok,azt elfelejtettem,hogy jelenleg mi nagyon jól kijövünk ebből a 310-ből(370-lakáshitel) két gyerekkel és szerintem a hárommal is így lesz,tudunk félretenni is,de később ez nehezebb lesz és ezért a megfontoltság. Kis gyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond :)
2013. jún. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ha megírod, hogy mennyi a kettőtök nettó bevétele külön-külön (gyes vagy gyed esetleg gyet is) ki tudnánk számolni mennyi családi adókedvezményt vehettek igénybe.


Nem akarlak ijesztgetni, de 90.000-ből nagyon-nagyon nehéz lesz ezt megoldani. A hitel és a rezsi külön-külön mennyi? A rezsiből esetleg lehet spórolni valamin? Leírhatnád, hogy hogy szoktál takarítani, mosni, főzni, hányszor, stb. Azt is, hogy a gyerekek hány évesek (vagy a 3. még csak most jön?). Esetleg azt is, hogy hol éltek, mennyibe kerül a bérlet és kinek kell?


Így sokkal pontosabb válaszokat tudnánk adni, hogy hogyan oszthatnátok be a pénzt.

2013. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval. Úgy jobban tudnánk segíteni,ha leírnád!
2013. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
64%
Itt nem a 300 000 kevés, hanem a 160 000 hitel+rezsi a kurv@ sok. Ha nem lenne hitel, akkor a 300 000-nek azért elégnek kéne lennie. Jó nem luxus, de annyira nem is borzalom, egy átlagos szinten lehet belőle éldegélni. (manapság az átlag nem a luxus...)
2013. jún. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Mi négyen élünk kb 400.000 + néha bejövő, heti 20-30 ezerből kb, bár van két hitelünk is, a lakásra és az autóra. Szerencsére az autóra jövőre lejár végre, a házra viszont sajna nem. Ebből azért egy viszonylag jó szinten élünk, bár éltünk jobban is, de így szépen beosztva és megtervezve, jut a váratlan kiadásokra is.
2013. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

A hitel nagyjából 40000Ft, a rezsi 120000. Nem nagyon lehet rajta spórolni, mert aránylag nagy a ház (télen anyósomék is itt élnek) és a kert is (ha nem locsolunk kiég minden). Szoktam zöldségeket termeszteni, de idén a terhesség miatt nem csinálhattam szinte semmit, a gyümölcsfák viszont biztosítják a gyümölcsszükségletünk nagyját.

A férjem 105-110000 körül kap nettoban, én most táppénzen vagyok de majd max gyedet fogok kapni. 29 hetes vagyok a babákkal.

Most csak a férjemnek kell a bérlet, pestiek vagyunk.

2013. jún. 21. 11:51
 27/33 anonim ***** válasza:
120.000 rezsiiiiiiiiiiiiiiiiiii ha jól értem most csak 3 emberreeeeee? Ne hülyéskedj, ebből muszáj, hogy tudjatok spórolni. Anyósék miért élnek ott télen? Adnak a rezsibe?
2013. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

A téli fűtés dobja meg főleg. Anyósomék a rezsibe nem tudnak beleadni, mert a nyugdíjuk épp hogy elég az egyéb szükségleteikre. Nyáron az apósom testvérével élnek, ugyanilyen feltételekkel.

Amíg dolgoztam, nem volt gond a magas rezsi, mert még emellett is jutott a ház felújítására és még félre is tudtunk egy keveset tenni, de ez most minden szempontból nagyon nagy váltás.

2013. jún. 21. 12:16
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

ha jól számolom akkor havi kb 90 000.- jut a többire

kaja tisztasági ruha stb....


hát nekem is 3 gyerekem van de havi szintem olyan 70-80 000.- kell ugyan ezt megoldani

és még jut belőle fagyira és strandra is :-)


türkjeim:

a leengedett mosógép vizébe áztatom be a köv adagot így elég a 30 perces program és kevesebb mosószer és víz fogy

előre megtervezem a havi menüt és csak azt veszem meg ami ahhoz kell

zuhanyzás/fogmosás közben elzárom a vizet

10mp-re nem oltom fel a villanyt

lecseréltem a mosógépem 8kg-osra alig 2L fogyaszt többet mint a régi 5kg-os és több fér bele

mosogatni valót beáztatom és a nagyját lemosom abba a vízbe majd gyorsan lassan folyó vízzel tisztára mosom öblítem

kihasználom a kuponokat és az akciókat és betárazok belőle

a legtöbbet a kaján tudsz spórolni és a tisztítószereken

pl ha van két ugyan olyan hatású szer akkor az olcsóbbat veszem

nem ragaszkodom a márkához

pl nem dove a tusfürdő hanem Lidl vagy aldis saját márkás

stb...

2013. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

három gyerek melett maximálisan ki tudjátok használni a családi adókedvezményt, vagyis egyáltalán nem fogtok adózni. A férjed bruttójából vonj le 18,5°%-ot, azt fogják vonni tőle, az összes többit kézbe kapja. A max. gyed családi adókedvezménnyel 121.000 ft körül van meg ugye kapod 3 gyerekre a családi pótlékot, ami 48.000 ft. vagyis csak a te bevételed lesz majdnem 170ezer + a férjed fizuja. Több lesz az, mint 300ezer havonta, nyugi:) meg fogtok élni, most még kicsik a gyerkők, később viszik nagyon a pénzt. De akkor meg már tudsz te is dolgozni és lehet, hogy hiteletek sem lesz már:)

egy 4 gyerekes anya :)

2013. jún. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!