Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi szinten mennyi bevételből...

Havi szinten mennyi bevételből lehet megélni 3 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mi az az összeg amiből szerényen, de komolyabb nélkülözés nélkül megélhet egy 5 fős család?
2013. jún. 21. 09:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
66%
Azért azt ne írjuk hogy 300 ezer kényelmesen elég, mert nem igaz. Meg lehet belőle élni 3 gyerekkel, de nem dőzsölve, és nem is kényelmesen. Nagyon beosztva, spórolósan, szűkösen.
2013. jún. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
70%
mi ketten élünk 150ből saját lakásban. ruhát mondjuk nemigen szoktunk vásárolni, de más "luxusra" szoktunk költeni (nekem pl. sokkal fontosabb heti pár sör a barátaimmal, mint az, hogy lecseréljem a szakadt cipőmet. tudom, gáz, de kinek a pap...). szóval szerintem 5-en 300-ból ki lehet jönni, mert ugye fűteni meg villanyt kapcsolni nem kell többet csak azért mert többen vagytok.:) ez az én meglátásom.
2013. jún. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
73%

# 11

Anyám minket egy fizetésből nevelt fel, mi is 3-an voltunk. Na az volt a spórolós, meg szűkös. ;)

2013. jún. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
44%

A 11-esnek nagyon is igaza van.


Egyébként kérdező, ez most komoly? Hitel és rezsi után 90.000 marad - ez 5 embernek egy havi étele és szükségletei (tisztálkodási szerek, stb.), semmi több. Benzin, ruhapénz, gyógyszer, bérletek, szórakozás hol van? Különórák a gyerekeknek, strandbelépő, játékok, elektronikai cikkek, tanszerek, zsebpénz??


Szerintem normálisan úgy lehet megélni 3 gyerekkel 300.000-ből, ha abban nincs hitel, csak rezsi. Teszem azt elmegy 150-200.000 a rezsire és az ételre, marad 100.000 egyébre. 20.000 fejenként még mindig szűkös, de abból már el lehet lenni.

2013. jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

"300-ból ki lehet jönni, mert ugye fűteni meg villanyt kapcsolni nem kell többet csak azért mert többen vagytok.:) ez az én meglátásom."


Ebben igazad van, de azt elfelejtetted, hogy 2 főre gondolom nem akkora térben éltek, mint 5 fő. Magyarán több szobát kell világítani és fűteni sajnos. A víz pedig szintén nagyon drága, és az jelentősen több +3 emberkére.

2013. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
34%
Ebből szerintem meg lehet oldani, amennyi bevételt írsz. Ha van nagyobb kert, akkor ültessetek paprikát, paradicsomot, málnát, stb, ezekkel is spórolhattok. Jótanács: ne a minőségen spórolj sosem. Ha veszek tíz babazoknit ezerért, és három hét alatt szétnyúlik, akkor jobban jártál volna három pár 1500 Ft-os zoknival, amik bírják fél évig. Vagy ha van lottyadt paradicsom százért, akkor inkább vegyél szépet háromszázért. Azt mind meg fogjátok enni, a lottyadtból meg kidobtok egy csomót.
2013. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
13. 11 vagyok. Bizony az, ahogy írod. Nagyon nagyon szűkös, nem vitatom. Sajnálom, biztos sok lemondással járt a gyermekkorod, nehéz lehetett édesanyádnak is, és nektek is nagyon.
2013. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Mi sem így terveztük, de már így van.

Ha majd vissza tudok menni dolgozni, nem ennyit kell majd beosztanunk, de ugye addig is meg kell élnünk valahogy és ez az amitől nagyon be vagyok gazolva.

2013. jún. 21. 10:31
 19/33 anonim ***** válasza:

Szerintem 300ezer forint tényleg az alsó határ 5 fő részére. Meg persze az sem mindegy,hogy mekkora az a 3 gyerek. Mert más egy babával,meg két ovissal,mint három középiskolással,egyetemistával.


Mi kettővel élünk kb. 370ezer forintból,de ebből 60ezer lakáshitel. Ha megérkezik a harmadik baba,akkor ez az összeg kb. 420 ezer forint lesz egy hónapban úgy,hogy én gyest fogok kapni. Mi nem mertünk kevesebbre vállalni,de ezt mindenkinek magának kell tudnia. :)

2013. jún. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
15. igazad van, ebbe nem gondoltam bele:)
2013. jún. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!