Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne szóljon...

Mit tehetnék, hogy ne szóljon bele ennyire az életembe?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, de anyukám szinte mindenbe beleszól:S nagyon nehezen bírom és persze állandó feszültséget okoz.

Emellett még mindig nagyon félt, pedig nem adtam rá okot semmivel. Tudom, hogy ez a "dolga" végülis, de ez már sok.

Most már ott tartok, hogyha ezt nem fejezi be, jövőre elmegyek egy másik városba tanulni, ahol albérletbe laknék. De biztosan ezt is ellenezné. Megbeszélni még nem sikerült a problémát, mert nagyon könnyen kiakadok, egyszerűen nem képes megérteni.

Légyszi adjatok valami tanácsot:|


2009. okt. 13. 20:07
 1/7 anonim válasza:
100%
Mondjuk összeszedsz egy kis pénzt, hogy elmehess valahova egy időre, hogy ne vele legyél, és akkor lehet hogy rájön hogy annyira kiakaszt téged, hogy elmenekülsz előle. De persze nem biztos hogy ez a megfelelő út, de ez is egy választás.
2009. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik lehetséges út, hogy visszafogod magad azon a téren, hogy könnyen kiakadsz, és leülsz anyukáddal, és megbeszélitek a problémát, felnőtt emberek módjára.
2009. okt. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet nálunk is. Túl nagy közöttünk a korkülönbség. Ismerek olyan velem egyidős (19) évest, akinek a nagymamája annyi idős mint, az én anyukám.


Ez persze oda vezet, hogy rettentő sokmindent nem ért meg. Például nem vehetek fel csípőnadrágot, mert szerinte az kúrvás. Vagy a póló kb a fenekemig kell, hogy érjen, mert ha nem, akkor ha előredőlök kilátszik egy sáv a hátamból és az milyen "rondán" néz ki.


Folyton veszekedünk, és már nem is tudunk egymáshoz szólni rendesen. Már rögtön reggel undok (biztos én is vele). Alig nyitom ki a csipám ő már szapul, hogy milyen kupis a szobám, meg hogy reméli, hogy elrakom az ágynemüt és nem neki kell majd már megint mint tegnap.


Erre én undokul visszaszólok neki, hogy "Neked is jó regelt!"

Mire ő végképp felkapja a vizet, és elkezd üvölteni.


Én jövőre Pestre megyek egyetemre

Nekem is segíthetne, aki tud.

2009. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Írj konkrét példákat, így nem tudhatjuk, hogy nem te reagálod-e túl.
2009. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, csajok, lehet lepontozni, de én tudok egy tuti módszert arra, amikor felnőtt emberek nem szeretnék, hogy más beleszóljon az életükbe, meg csak üvöltve tudnak beszélni azzal az emberrel, aki megszülte, felnevelte őket, most meg azért kel fel reggel dolgozni, hogy nektek legyen meleg lakás, kaja, csípőgatya, meg ágynemű:

El lehet menni otthonról albérletbe, munka mellett dolgozni és TUTI senki nem szól bele az életetekbe többé! Hogy ez miért nem jutott eszetekbe???

Tudod, anyukád dolgozik érted, elvárhatja, hogy 19 évesen azt a k.rva ágyneműdet ne neki kelljen elrakni utánad (bocs, kérdező, ezt asszem a hozzászóló írta, ne te... de tökmindegy...)! Eszem megáll!

Kérem, gondolkozzatok, mielőtt kérdeztek! Felnőtt emberek vagytok, mukaképesek, nem rokkantak, van két kezetek, van eszetek, lehet elmenni dogozni, ha nem tetszik otthon a rendszer és képtelenek vagytok 3 értelmes szót beszélgetni anyukátokkal üvöltözés nélkül, hogy mi a bajotok. Meg nem halljátok meg, hogy ezzel szemben NEKI mi a baja veletek.

Na, piros kéz oldalt, tudjátok...

2009. okt. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ami a szobát illeti, abban megegyezhettek, hogy ki-ki a magsa szobájába megy be. De legelső kérdés maga a veszekedés. Tudod, az embereknek, tehát mindkettőtöknek rengeteg a belül hordozott séremük, egy élet folyamán "lenyelt békák". Ezek a séremek lesben állnak bennetek, és mihelyt va egy alkalom, vagy akár csa feltételezett sérelem, rögtön ugranak, és ütnek, harapnak. Az az egy megoldás va, ha leglább egyikükben (monjuk benned), tudatossá válik ez az állapot, és ilyen szemmel nézed. Ez esetben, ha megérzed, hogy előugrik a "béka", azt mondod neki,MÉGSE. sajnos az emberek nagy része szenved ettől, és hiába költöznek szét a párjuktól, új párt keresnek, vagy szülőt, nagyszülőt, anyóst, mindegy, és a veszekedéstől nem tudnak megszabadulni. Eckhart Tolle jól elmagyarázza ezt, ő "fájdalomtest"-nek nevezi az ott lapuló séremek halmazát.esetleg próbáld a "veszekedés elleni pirulák"-at, habár az főképp párkapcsolatokról szól, de a lényeg ugyanaz.
2009. okt. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2009. okt. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!