Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kasszánál nem téma,...

Közös kasszánál nem téma, hogy a pasi esetleg 3-4-szer annyit eszik, mint a nő?

Figyelt kérdés

Nálunk még nincs napirenden a dolog, de eszembe jutott, hogy nálunk ez a helyzet az evéssel, és valószínűleg eléggé lehúzná a pénztárcámat a kajavásárlás közösen... Diák vagyok ugyanis, és nagyon szűkös az anyagi helyzetem.

Vagy a női kozmetikai cuccok kiegyenlítik a helyzetet?:P



2013. jún. 26. 15:57
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
94%

Közös kasszánál nem lehet téma, hogy a pasi többet eszik.

Azért "közös" kasza, hogy mindenki a szükségletei szerint gazdálkodjon belőle. Pasi többet eszik, nekünk nőknek meg nem kevés összeg havonta a tampon, betét.

Közös kaszánál azért közösen illik beosztani a jövedelmet is. Nem fillére, hogy ennyit ehetsz, hanem úgy nagyvonalakban.

2013. jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ő jóval többet eszik, meg sokszor költ mekis kajára, chipsre, üdítőre, édességre. Én kajára siznte semmit nem költök, a munkahelyemen eszek napi 3szor, nekem az elég, délutén már nem eszke itthon, csak hétvégén. De, én vásárolok kozmetikumokat, sminket, parfümöt, ruhákat, ő meg ilyesmit csak ritkán, amennyi épp szükséges. Nálunk nincs ebből gond.
2013. jún. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
94%

Én nem értem. Ha közösen vesztek valamit, akkor az nem a te pénztárcádból megy. Értelem szerűen.


Biztos velem van a baj, de nálam még egy pasim sem evett többet. 3-4-szer többet eszik? Kivel jársz, Hulk-kal vagy valami test és vasútépítővel? :-D Vagy akkor Te eszel ilyen baromi keveset? Nekem ez fura. Pedig én sem vagyok egy nagy darab.

2013. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Diákok vagyunk, közös kasszán. Mivel mi tényleg komolyan gondoljuk egymással nincs "enyém-tiéd", annyit eszünk amennyi jólesik, nem számolgatjuk, hogy kire "megy el több pénz." Szerintem ez nem pénz kérdése hanem csupán a párodhoz és a pénzhez való hozzáállásodon múlik.


21/L

2013. jún. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
82%

Nekem nem téma,csak szimplán fő a fejem,hogy vajon miket kéne majd főzni,ami olcsó is és jól is lakunk majd tőle. Még nem élünk együtt,de mivel én egyetemre járok,párom meg nem egy milliomos,ki kell majd centizni a pénzt,mert rettentő sokat eszik. Szegény anyukáját sajnálom... Egy olyan háztartást vezet,ahol 4 (majdnem) felnőtt férfi van:) Ráadásul 2 sportoló...:D Egy nap annyi kaját esznek,mint mi 4en 4 nap alatt.


Hát ha külön kasszán lesztek,akkor ja,megterheli a pénztárcádat. De szerintem jobb az,ha közös kasszán vagytok,mert ha össze van költözve egy párocska,már igen érdekes elszámoltatni a másikat,hogy na te 5 kiflit fizetsz,míg én csak 2-t...

2013. jún. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
81%

Ahol ez a kérdés felmerül, ott mág jópár évig hessegessétek el a közös kassza gondolatát.


Mellesleg diákként mit agyaltok még ezen? Majd ha már együtt éltek, akkor lehet ezen gondolkozni, de msot minek? Addigra meg nyilván más lesz az anyagi helyzetetek is.

2013. jún. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
95%

szerintem nem kell közös kasszán lenni, főleg, ha diákként ennyire rosszul járnál. max az albérletet meg a rezsit osszátok be közösen. nem kell eltartanod a barátodat.

majd ha már nem leszel diák, és nem kell filléreskedni, akkor nem lesz gond a közös kassza.

2013. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
11%
Mondjuk általában a férfi többet is keres, így többet is tesz a közös kaszába.
2013. jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
50%
Megosztotok egymással mindent, mint a tesók, ennyi. Mit kell ezen filózni?
2013. jún. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Többet eszik a Párom,de nekem 4x annyi ruhám van. Szóval no problem...
2013. jún. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!