Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kasszánál nem téma,...

Közös kasszánál nem téma, hogy a pasi esetleg 3-4-szer annyit eszik, mint a nő?

Figyelt kérdés

Nálunk még nincs napirenden a dolog, de eszembe jutott, hogy nálunk ez a helyzet az evéssel, és valószínűleg eléggé lehúzná a pénztárcámat a kajavásárlás közösen... Diák vagyok ugyanis, és nagyon szűkös az anyagi helyzetem.

Vagy a női kozmetikai cuccok kiegyenlítik a helyzetet?:P



2013. jún. 26. 15:57
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
8%
Nincs ilyen, hogy közös kassza vagy nem külön kassza, teljesen egyéni megállapodások vannak, csinálj sajátot! Én is közalkalmazottként 80 E-t keresek, ebből épp kijön a lakásrezsi meg az alapszükségletek szűken, nem tudnék egy fillért se valaki másra költeni, mondjuk összeköltözni sem akartam soha. Anyukám úgy csinálja, hogy mindenki magára vásárol, és külön polca van mindenkinek a hűtőben, és senki nem eszik a másik kajájából.
2013. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Ha nincs akkora bizalom, hogy ez a kérdés ne merüljön fel, akkor inkább maradjatok külön kassszán.
2013. júl. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, szerintem az evés épp a külön kasszánál a gázabb, mivel egy párkapcsolatban óhatatlan, hogy főztök és együtt étkeztek. Többnyire ez ugye úgy megy, hogy van egy kajapénz, amit szintén felesben fizettek, mint a villanyt.


Barátnőmék külön kasszán vannak, ami úgy néz ki, hogy elfelezik a rezsit, megvan, hogy mennyi pénzből esznek egy hónapban és azt is elfelezik. Az felesben összerakott összegből mennek bevásárolni. És akkor a kasszánál a pasija volt olyan, hogy eljátszotta, hogy észrevette, hogy a csaj két x fajta joghurtot rakott oda magának és visszarohant, hogy akkor ő mivel olcsóbból rakott kettőt, azért abból hoz magának még egy harmadikat is, hogy egyensúlyban legyen! Viszont ugye mikor megfőzik az ebédet a felesben összerakott pénzből, akkor a pasi eszik többet ez nyilvánvaló, de az ugye normális és természetes.


Ezeken felül a tusfürdőjét meg mindent mindenki magának áll.


Nálunk lehet, hogy férjem többet eszik, viszont én meg joghurtokat is eszek, meg kekszet, és betétet használok, meg körömlakkot, és testápolót és és és és.... És minden a közösből megy.

2013. okt. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van a közös kassza hogy ő fizet mindent, de néha én is bevásárolok a saját pénzemből és azt nem adom a közösbe. Persze nekem sokkal kevesebb van mert nem dolgozom, ezért alakult így.


Ne parázz ezen, úgy is ő fogja fizetni a közös nagybevásárlásokat.

2013. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem, közös kasszánál nem téma.

PONT ezért közös a kassza, mert már túl vagyunk ezen. Közös célok, közös pénz - ÉS kompatibilis pénzügyi hozzáállás.


Ha ezek egyike is hiányzik, nincs értelme a közös kasszának.


Pl.: ha te vagy a párod sajnáljátok, hogy a másik erre vagy arra költ (vagy többet eszik!), és ezt nem tudjátok megbeszélni,

ha ez örök problémaforrás, akkor a legrosszabb döntés a közös kassza.

Pl.:

"-Mi a fenét kell annyit kenceficékre költeni!

-Te meg annyit zabálsz, mint egy disznó!"

2013. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Nádszálkisasszony ***** válasza:
100%
Mindketten diákok vagyunk, nem vagyunk eleresztve és nem is téma. Úgy gondolom, hogy aki ilyeneken gondolkozik az vagy nem is szereti igazán a párját vagy fejben még nagyon éretlen.
2013. okt. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Kapható a boltban olyan füzet, amelynek a lapjai középen el vannak osztva. Általában nyelvtanuláshoz használják, szótározni, de bármire jó.


Ha ennyire fontos neked az adok-kapok TÖKÉLETES egyensúlya, akkor vegyél egy ilyen füzetet és vezesd: ennyi a bevétel, lebontva személyekre (ez a te bevételed, ez a pasidé), a másik oldalon pedig a kiadás, szintén lebontva.


Egyébként pedig ha közösen életk, akkor közös a kassaz is, nemde? Ha te beteg leszel és keresőképtelen, akkor éhen fogsz halni? ha gyereked lesz, akkor felszámolod nekik kamatos kamattal a törődés és a pelenkázás, meg a bébiétel árát is? Ugyan már! ... :((

2013. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
53%

A tamponod, a fodrászod, a kozmetikusod téma?? Vagy amikor gyesen leszel és a gyerekedre kell tápszert/pelenkát/gyógyszer venni az téma lesz?!

Aki így áll hozzá, ne menjen bele még egy komoly kapcsolatba szerintem!

2013. okt. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. Igaz, amikor én nagyon csóró voltam, nem voltam közös kasszán senkivel, de soha fel se merült a párommal, hogy kinek mennyi jövedelme van és mennyit használ a közösből. Amennyi kell neki és belefér. S valahogy nincs az, hogy vagyok én, meg van ő, a kettő között elválasztóvonal és mi az igazságosság (az a takarításnál van, egyikünk se szereti, így nem akarja a zömét végezni :D de ott sem figyeljük, hogy ki mit és mennyit csinált)... MI vagyunk, a mi egységünknek vannak igényei és korlátozott anyagi lehetőségei s szépen próbálunk lavírozni, hogy jusson arra, amire kell. Szerencsére egyformán vagyunk takarékosak és nagyvonalúak, nem pazarlunk, de élni kell. Fel se merül, hogy ez az enyém, ez meg az övé. Ha az egyiknek kell egy autó vagy egy új motor s telik rá, vesz, a másiknak attól még nem kell egy ugyanannyi értékű fényképezőgépet venni (a párom egyik objektívje több, mint feleannyiba került, mint az autó) :D Fura ez nekem, na. De mint írtam, azért annnyira nem vagyunk csórók. Csak kevesebb pénzünk van, mint amennyi a ház átalakítása minimálisan igényel s ez árnyalja a dolgokat. De ha ételre se jutna elég, akkor beosztanánk úgy, hogy mindketten hasonlóan lakjunk jól. Még szép, most osszak neki egyenlően akkor is, ha neki korog a gyomra utána, én pedig jóllakott vagyok? (A valóságban kb. hasonló mennyiség kellene mindkettőnknek, de mit se változtatna, ha ez nem így lenne.) Pokolian igazságtalannak érezném és nemcsak empatikus vagyok, de szeretem is őt, nyilván azt akarnám, hogy ne éhezzen nagyon, inkább mindketten picit.
2013. okt. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
8%
ő több kaját eszik, mert férfi. de nem kell fogamzásgátlóra költenie. mert nem nő. te meg erre költesz miközben kevesebbet zabálsz. 1:2
2013. okt. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!