Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kasszánál nem téma,...

Közös kasszánál nem téma, hogy a pasi esetleg 3-4-szer annyit eszik, mint a nő?

Figyelt kérdés

Nálunk még nincs napirenden a dolog, de eszembe jutott, hogy nálunk ez a helyzet az evéssel, és valószínűleg eléggé lehúzná a pénztárcámat a kajavásárlás közösen... Diák vagyok ugyanis, és nagyon szűkös az anyagi helyzetem.

Vagy a női kozmetikai cuccok kiegyenlítik a helyzetet?:P



2013. jún. 26. 15:57
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%

IZÉ.


1:1

2013. okt. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Rossz példa 30-as, 31-es, ugyanis a fogamzásgátlás MINDKÉT FÉL felelőssége, így mindkét felet terheli a költség. ;)
2013. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

És mi lenne, ha nem lennétek közös kasszán?

De akkor a vizet is meg az áramot is mérni kellene.

2013. okt. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Nálunk pont az van, hogy én többet tudok beletenni a közösbe (22/L, mert kb. ugyanannyit dolgozunk, elég sokat, de engem támogatnak még otthonról, amíg tanulok), és így a bevásárlásokat (tesco, eurofamily, lidl) közösen fizetjük, plusz az albérletet, rezsit, internetet, viszont amire csak nekem van szükségem, pl. tampon, állataim kajája, ruha, stb., azt fizetem magamnak, mert ő így is nehezen jön ki, nem várom el, hogy beleszálljon ezekbe.

Viszont ilyen sose merült fel bennem, hogy amit veszünk kaját, abból ő többet eszik, és ez így nem igazságos...


Nektek max. azt tudom javasolni, amit én is csinálok, csak nálatok fordítva. Ha többet keres, mert ő már nem diák, és neked vállalnod kell az albérletet mondjuk a szülői ház vagy koli helyett (amik lényegesen kevesebbe kerülnének), akkor igenis vegye ezt figyelembe, és állja a pluszköltségeket. Ez az én véleményem... Én is úgy voltam, hogy párom többedmagával lakott albiban, kb. fele ennyit fizetett, de szerettünk volna összeköltözni, és csak így volt megoldható. Nekem megéri ennyivel többet fizetni, mert szeretem, és vele akarok élni.

2013. dec. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Zavard el a bélpoklost a halál f@aszára.
2014. szept. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
Az én házasságomban senki nem nézegette mennyit eszik a másik. Egyen amennyi jól esik, egészségére.
2022. okt. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!