Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvilágosítod a gyereked? Ha...

Felvilágosítod a gyereked? Ha igen, hogyan? Szerinted mi a legjobb mód a felvilágosításra, hogy ne legyen annyi be nem tervezett baba?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 18:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

A lanyom meg 12 eves, es mindent megbeszelunk aprolekosan ez szerintem termeszetes. Viszont anyukammal meg mai napig tabu a szex. :(

32/N

2009. okt. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%
Konkrétan nem fogom felvilágosítani, csak arra válaszolok, amit kérdez. Az én szüleim is így csinálták velem.
2009. okt. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
Én felvilágosítottam, hogy gumival, csak pettinggel, számolgatással, megszakítással még simán teherbe eshet, és elkísértem a nőgyógyászhoz tablettáért. És kínosan figyelem, hogy bevette-e, volt-e hasmenése, nem szed-e más gyógyszert stb.
2009. okt. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt ugynevezett felvilágositás, egyszerüen a nemiség is ugyanolyan téma volt kezdettöl fogva, mint bármi más. Már picinek tudták, hogy a nénik meg a bácsik nem egyformák, hogy a baba az anyuka hasában nö (egy terhes ismerös kapcsán jött elö - miért nagy a Kati néni hasa?), az elsö menses nem érte a lányokat sem váratlanul, a fiuk is tudták, hogy ilyen kor a lánytestvérek ingerlékenyebbek, hogy ha valaki szexet akar, akkor elöször kell a védekezésröl gondolkodni, stb.

Természetesen mig kicsik voltak, addig csak vázlatosan kaptak infot, késöbb egyre részletesebben, viszont folyamatosan lehetett kérdezni és mindig kaptak választ is.

2009. okt. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%
Részletesen, még mielőtt az első fiút bemutatta volna otthon. A srácot meg kb. másodjára elhívtam egy külön randevúra,(ciki volt, de mindent a célért) és jól ráijesztettem, hogy le ne merje még tépegetni az én kis rózsabimbómat. Erre azt mondta hogy volt már dolga nővel, de nem akarja megrontani a lányomat. :) 14 volt. Max. Kértem, hogy szóljanak, ha komolyabbra fordul a dolog, tudjunk felkészülni a védekezésre.
2009. okt. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám soha nem világosított fel, még a menstruációról sem beszélt, amit megtudtam azt vagy a suliból kaptam vagy a nagymamámtól. És ez nagyon rossz. A mai napig még csak erről sem beszélünk, nemhogy a szexről, vagy bármi másról. Még csak azt sem mondom el neki, ha nőgyógyászhoz megyek. Most született fiam, én biztos mindenről felvilágosítom majd.
2009. okt. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%

meglepő hogy mennyien állnak hozzá ehhez passzívan "Majd akkor elmesélem, ha kérdez".

És a gyerek nyilván kérdez is, de mi van, ha nem? Ha érzi, hogy ez kellemetlen téma, és nem akar problémát okozni a szülőnek? Utána mekkora probléma lesz vajon az abortuszból, vagy a 16 évesen szülésből?

és nem csak a felvilágosítás ám a lényeg, hanem a felelősségteljes gondolkodás. nem elég azt tudni, hogy a maci beszalad a málnásba, hanem tisztában kell azzal lenni, hogy minden tettünknek következménye van! hogy fogja ezt megtanítani, megértetni a gyerekével az, aki a gyerekre hárítja a felelősséget úgy, hogy "Majd ha kérdezd elmondom"...?!?

gratulálok!!

2009. okt. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

anyum nagyon prűd, nem szeret ilyenekről beszélni, de vett egy felvilágosító könyvet, mikor kb 12-13 éves voltam, amit "véletlenül elöl hagyott" én meg persze betűről-betűre kiolvastam :)

benne volt minden, amit tudnom kellett

2009. okt. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

Nem is idős és mégis prűd ..

Jaj emberek ez borzalmas komolyan mondom, akkor mégis mikor várjuk már, hogy az egyre fiatalabb generációk mégis ilyen szempontból normálisabbak lesznek? de úgy látom hiábavaló itt minden várakozás.

Nálunk gimiben azzal jönnek mindig, hogy hát az idősebb kollegáktól nem lehet elvárni, hogy nyíltan beszéljenek pl. az orális szexről, hiszennagyon prűd környezetben nőttek fel. Oké, na de akkor még most is? Na neeeeee Nekem ez egy horror komolyan. Árulja már el valaki, miért nem lehet erről nyíltan, egyenesen beszélni ? Pedig higgyétek el, a fiatalok baromira igényelnék (még ha természetesen ezt el nem ismernék soha), de meglepően egyenesek és őszinték tudnak ők is lenni, amint azt tapasztalják, hogy az aki beszél velük, szintén őszint és nyílt. De én is azt tapasztalom, hog ynálunk még mindig divat a tabura hivatkozni és kész, ezzel eintézve, csak aztán akkor ne csodálkozzunk majd semmin. Egy biztos, az én kisgyreekeimmel telejsen nylítan beszélek, és már 9 évesen pl tudja mi az h homoszexualitás és stb, de könyörgömn, amikor mellesleg bérmelyik sorozatban a tv-ben úgyis lát ilyet, akkro én most miért álszenteskedjek vele? Pont én, akitől őszinteséget várna?

Úgyhogy aválaszom röviden: egyszerűen miért kell ezt időhöz kötni? Mindig! Eleve így kell indítani, és akkor nem lesz amolyan törés, hogy na hűha most kellene beszélni a gyerekkel, és mindegyik fél számára kicsit kellemetlen lesz, de na ez az amit nem szetretnék megérni soha. Inkább szegezze nekem a meredekebb kérdééseit is ...

2009. okt. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp fel fogom világosítani mindig a korának megfelelően. Nemcsak amikor kamasz lesz, hanem már kisebb kortól folyamatosan. Most még 1 éves, szóval nem ott tartunk, de nem fogok elzárkózni a felvilágosítástól, mert az nem óv meg a bajoktól. Inkább tőlem, a szülőtől hallja, ne valami idegentől vagy osztálytársaktól, akik talán nem is jól adják át neki az információt. Fontos, hogy érezze, hogy bármiről beszélhet a szülővel, ezért vagyunk, nem?
2009. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!