Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvilágosítod a gyereked? Ha...

Felvilágosítod a gyereked? Ha igen, hogyan? Szerinted mi a legjobb mód a felvilágosításra, hogy ne legyen annyi be nem tervezett baba?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 18:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%

Nem fog kérdezni. Csak a haveroktól. Külön el kell mondani, hogy szerelem meg a szex tényleg jó, ha együtt jár, mert a tévében nem ezt látja. El kell mondani mia csuda értelme van a házasságnak, mert arról sehol nem hallhat manapság, csak tőled!

El kell mondani, hogy fogamzásgátlás MELLETT mennyiféleképpen lehet teherbe esni(fiúknak is) és megbeszélni ELŐRE! hogy akkor mit teszünk, ha ez velünk megesik.

Meg kell beszélni, hogy milyen foggátló módszerek vannak, és mennyire hatékonyak, és mi az előnyük, hátrányuk.

És hogy igenis van AIDS, meg szifilisz, meg mifene, és el is lehet kapni, és akkor mi van.

Azt is el kell mondani, hogy viccesen esetleg, hogy a lányok szeretik a gyöngédséget, és ha lány, nem szégyen az!

És hogy nem csak hátulról, meg korbáccsal meg két néger férfival, meg lány a lánnyal lehet, hanem vannak hagyományos módok, és az a normális...mert nézik a természetfilmeket, ha nem vagy otthon, s az abenyomásuk lehet, hogy az a szex.

És felhívni a figyelmet, milyen érdekes, hogy a magyarban nincs külön szó a szexre, hanem az is szerelem, esetleg testi szerelem. Ezen gondolkodjon el!

És hogy miért nem jó tizenévesen szülni, s örökbe adni! Fiúknak is!

És én nő vagyok, tehát: el kell mondani a lánynak, hogy a ciklussal változó folyás normális, ill. hogy pontosan mikor milyen. És hogy szurkálhat az oldala peteéréskor, és mi utal a peteérésre, és hogy ez nem megfelelő neki azért védekezésre magában!

És ezeket 14 éves de inkább 13 éves kor előtt, mert utólag már minek?

2009. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

én elkezdtem mesélni a méhecskékről és a virágokról, mire fiam közölte, hogy akkor az ugyanúgy működik, mint az embereknél a szex... :D


viccet félre téve, mi mindig a korának megfelelően meséltünk és annyit, amennyit kérdezett.

2009. okt. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

20:32 Nem kérdez?

Dehogy nem az enyém 3 éves volt mikor született a kistestvére és igen is voltak kínos kérdései. hogyan kerül bele anya hasába és hogyan jön ki meg a többi.

Minden gyerek kérdez,mert érdekli apának miért van kukaca anyának meg miért nincs. Ez vele jár az élettel. Csak rajtunk felnőtteken áll,hogyan kezeljük. Ha félünk tőle akkor jönnek a bajok. Mindig a kérdésinek megfelelően és a korához mérten kell válaszolni.

2009. okt. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem, a tizenéves a haveroktól fog kérdezni előbb. vagyis ha nem kérdez, attól lehet még kérdése.
2009. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

pici korban amikor még az egészről SEMMI fogalma nincs, perzse, ghogy kérdez...

de nagyobbnak, mikor már kezdi érteni a témát, kínosnak találja és nem fog!

2009. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tizenévesek is mernek kérdezni a szülőktől, ha úgy szokták meg, hogy lehet hozzájuk ilyennel fordulni. Azért fontos, hogy kisebb korban se zárkózzunk el ezektől a témáktól és ami a legfontosabb, hogy ne nézzük a gyereket hülyének.
2009. okt. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem manapság a fevilágosítás annyira csak a pucér lényegre vonatkozik, szinte perverz néha. Én szeretem a romantikusabb, szerelmesebb meséket, vagy esetleg életközeli sztorikat.


[link]



[link]

2009. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
49%
Oké, csak nem biztos, hogy egy "tomboló" kamasz pont a romantikus szappanopera-jellegű dolgokra kíváncsi, amikor teljesen természetes, hogy szinte minden gondolata a szex körül jár. Sztem álszent dolog lenne ezt tagadni.
2009. okt. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

a szex magyar szó. annak üzenem, aki azt hitte, hogy nem.


ha szerinted pusztán azért nem magyar, mert latin eredetű, akkor szerinted hány "eredeti" szó maradna az európai nyelvekben?:D

2009. okt. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
82%
Hááát én elég korán érdeklődtem és elmondták a dolgokat!Mikor 3 évesen azt hittem,hogy a csóktól gyerek lesz stb. na akkor jött a felvilágosítás!10-12 éves koromra mindent tudtam!Nálunk ez sosem volt tabu téma...én is nyíltan beszélek róla,nem érdekelnek az álszent emberek akik meresztik a szemüket,hogy mit beszélek,közben meg megy a duhajkodás otthon!Na de kérem!A középsuliban 14 voltam,mikor kortárssegítő lettem,kívülről belülről ismerem az ezzel a "munkával" járó témákat,dolgoztam is benne 2-3 évig!!!Na ami megy a gyerekek között az döbbenet!Mi van a szülőkkel mostanában???Elfelejtik,hogy nem csak megcsinálni és megszülni kell!A felvilágosítás beletartozik a nevelésbe...aki ezt nem vállalja az inkább ne szüljön,nem kell még 1 rémült tudatlan tini!Vannak elegen!!!Nah hát 11. osztályba jártunk,mikor jött órára egy "felvilágosítós" csaj,olyan 22-23 volt!Elmondott nyersen uncsin darálva mindent,mikoris lehetett kérdezni!Nah én kipróbáltam,hogy meddig bír izzadni,ugyanis eléggé rémült képe volt!Először azt hittem csak a sok diáktól van!Megkérdeztem tőle,hogy az orális szex eseménye után a szájba eresztett ondó roncsolhatja-e a fogzománcot!!!Erre rám nézett és elvörösödött,pedig ez egy nagyon valós kérdés,ezért kell minden orális szeretkezés után fogatmosni!Csak annyit válaszolt,hogy igen lehet,és az óra felénél azt mondta,hogy ha megvagyunk akkor ő inkább menne!Nem direkt csináltam csak meg akartam tudni,ki is akar minket felvilágosítani...na ez is egy éretlen tini volt diplomával a kezében!Ha ilyenek akarják rám tukmálni a szex rejtelmeit és veszélyeit akkor inkább ne tegyék!Nekem volt ciki,hogy ő mennyire kétségbeesett a kérdéstől!
2009. okt. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!