Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvilágosítod a gyereked? Ha...

Felvilágosítod a gyereked? Ha igen, hogyan? Szerinted mi a legjobb mód a felvilágosításra, hogy ne legyen annyi be nem tervezett baba?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 18:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Tudjátok az a baj,hogy sok szülő úgy gondolja a felvilágosítás valami egyedi és serdülőkori dolog. De ez nem így van. akkor lesz kevesebb a nem várt terhesség, a nemi betegség ha ez a téma ugyan olyan természetes már kicsi kortól kezdve, mint ahogyan a gyerek megtanul enni, inni önállóan, aztán járni, beszélni és önállóan öltözködni. Ezért írtam,hogy a korának és kérdésnek megfelelően kel beszélni vele a dolgokról. Nem baj ha óvodában még nem érti teljesen és a csókból lesz a baba. De később folyamatosan megfogja érteni ha merünk vele róla beszélni. Nem fog kétségbe esni kamaszként ha késik egy-két napot a mensi, nem fog megijedni ha a marha higiénikus női wc-n gombát kap stb.

Nem szabad az egészet serdülőkorra hagyni,mert akkor már elkésett a dolog. Azt igen is eél kell és szabad mondani,hogy hogyan lesznek a gyerekek, főleg annak van könnyebb dolga ahol testvérek vannak a családban, hiszen a testvér érkezése felveti ezeket a kérdéseket. Nem kell a teljes pucér valóságot elmondani egy 3-6 évesnek, de igen is az életkorához mérten el szabad mondani,hogy anya és apa így meg úgy kinek kinek a szája íze szerint ( gondolok itt a szülőkre, ki mennyire kezeli kényesen).

Aztán mire kiskamaszok lesznek tudnak tényleg szinte minden és nem a haverok,meg a védőnő,meg az iskola ahonnan biztos infóik vannak, hanem én a szülője és ebből tudja,hogy ha kérdése van vagy bajban van hozzám jöhet. Persze a neki kínos dolgokat nehezebben fogja felhozni egy kamasz, de azért számíthatsz rá,hogy téged is megkérdez. Aztán jön ez első szerelem és ilyenkor kell újra elbeszélgetni vele arról, hogy mi az amikor szerelmesek vagyunk, hogy mindent akarunk ,de nem kell minden. Aztán amikor 16-17 évese odáig jut ( vagy korábban) akkor le kell ülni megint és beszélni a gumi és a társairól.

S kiskamaszunknak azt is el lehet mondani,hogy a magömlés természetes, nem szégyen, a mensi megjön fájdalommal jár. Vannak betétek és tamponok ,hogyan használjuk stb. Aztán felhívhatod a figyelmét fiúnak lánynak, hogy a suliban legyen a táskájában wc-papír ülőke, pzs, esetleg nedves törlőkendő. Mert bizony a nap végére a wc-kben sem wc papír, sem kéztörlő nem szokott lenni és ez hasznos dolog. Nem szégyen egy fiúnál sem ha nem szeret idegen WC-re ülni, ezért van az említett WC-papír ülőke. Így elkerülhetők a gombás fertőzések, csökkenthetők a hányós hasnemnős járványok.

De persze ez utóbbiakat nem hogy mi szülők nem mondjuk el nekik, be sem készítjük az elsősnek, és erről még nem hallottam sem védőnőt sem mást beszélni. Pedig ez is hozzá tartozik ahhoz, ohgy ne rohangáljanak lányaink feleslegesen gobmás fertőzéssel idejekorán nődokihoz.S tudnék még mit mondani a témában...

2009. okt. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én mindig is beszélgettem a gyerekeimmel ilyesmiről, amióta kérdezni tudnak és kérdeztek. Szerintem sem elég egy egyszeri alkalom, hogy most akkor mindent elmondok nekik, hanem folyamatosan, ahogy nőnek, a kérdések jellegéből adódóan a válasz is egyre konkrétabb lehet.


Szerintem nem kell szégyellni a témát, sőt, én örülök, hogy mire kamaszok lesznek, már mindennel tisztában lesznek.


Amikor ezt elmondtam anyámnak, aki persze sose mondott nekem semmit erről, elvörösödött és kiment a szobából.

2009. okt. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

06:40

Nagyon igazad van, sajnos tényleg ez megy ... nagy átlagban. Olyanok járnak "felvilágosítást" tartani, akik maguk is elvörösödnek az első kényesebb kérdésnél, és ez a durva nagyon.

Én is jártam egy időben, na nekem nem volt ilyen gondom, és tudod az érdekes az, hogy amit a diákok is tapasztalják, hogy nincs olyan amivel zavarba hozhatnak, mert teljesen természetes vagy, azt bizony észre veszik, és nagyon is értékelik.

Szóval ha nektek egy ilyen "oralsex = elvörösödés" típusú csajszi tartott előadást, na akkro csak sajnálni tudlak titeket. Nekem is szegeztek hasonló kérdéseket, de nyilván egy másodpercre sem éreztem magam se kellemetlenül se zavarban, és ez így van jól.

A ti esetetekben akkor az illető maga volt zavarban és ez meg olyan visszatetszést kelt a diákokban, hogy "nemá egy ilyen akarja nekünk megmondani mi a jó és helyes". És sajnos a többség ilyen. Amíg az orális szex is többnyire tabu és igen érdekes dolgokat hallok róla sokszor, addig én nem is tudom mégis mit várjunk, egyszerűen borzalmas.


Hát ilyen ez a világ, meg ez az ország, nálunk különösen zártak az emberek és különösen tabuként kezelnek sok témát, csak tudnám akkor mégis mitől várják a nagy "felvilágosodást", mert ez így ahogy leírtad, pont az ellenkező hatást váltja ki, és a diákok jót röhögnek ...

Nem értem az illető miért nem tudott erre nyílatn, egyenesen válaszolni nektek, de lényeg, hogy egy ilyen nem való erre a feladatra.

Csak tudod ilyenkor jönnek a szövegükkel mindig (én is szoktam tartani hasonló előadásokat, azért tudom), hogy " de hát nem mindenki nőtt fel nyílt gondolkodású családban és nem lehet elvárni, hogy nyíltan tudjon beszélni a szexről" ..... na puff, én pedig dobok egy hátast ilyenkor. Akkor miért ő tartja az előadást ??? Jó kérdés, ugye? De én is azt veszem észre, hogy még a fiatalabb korosztályoknál is nagyon sok tabu van, és frissen végzett pszichológus is hiába pszichológus, egyszerűen képtelen nyíltan beszélni ls bizony elvörösödik egy ilyen témától. Sztem ez borzalom, de pedig vannak szép számban sajnos.

2009. okt. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!