Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá ha párod...

Mit szólnál hozzá ha párod 10x annyit keresne mint te? (külön kassza)

Figyelt kérdés
Párom nagyon jól keres, közel havi 1 millió ft-ot, míg én a 100 e ft-ot sem kapom meg nettóban. És hamarosan a szerződésem is lejár, más hónapok óta munka után kutatok de semmit nem találok :( Nagyon el vagyok keseredve. Olyan vagyok, hogy amennyit tudok azt minden hónapban félreteszek, szeretnék majd egy olcsóbb kategóriás (600 e ft körüli autót venni). Egyre inkább zavar, hogy páromnak ennyire fix a helyzete, hogy neki nem kell aggódnia a miatt, hogy munka nélkül marad. Én pedig nem szeretném a gyűjtögetett pénzemet felélni, pedig az lesz sajnos...Jelenleg is mindent közösen fizetünk. Párom mindig azt mondja,hogy biztos találok magamnak munkát. Az ő házában élünk, ami nagyon szép, és félig meddig én is vettem bele dolgokat. (ágyat, mosógépet, étkezőt, gardróbot). De valahogy nem erre vágyom. Ha ő ennyit keres, akkor igazán biztosíthatna a felől, hogy ne aggódjak ha nem lesz munkám, és nem lesz szükség arra sem hogy a félretett pénzemet feléljem. Még ilyet soha nem mondott.. És szerintem nem is fog. Ő sem költekezős fajta, nem vesz drága dolgokat magának sem, haverokkal sem jár el sehova és káros szenvedélye sincsen. Csak gyűjtöget. Kocsit cserélni. (5 millióért) Meg majd házat akar venni és kiadni... Ilyen tervei vannak. De úgy a hétköznapokban nem költekezik. Én már annak is nagyon örülnék ha lenne egy fix állásom, és megkapnám a 100 ezer ft-omat és nem kellene hogy a munka miatt fájjon a fejem. És akkor apránként de én is gyűjtögethetnék. És mi lenne pl ha gyerekünk lenne? Majd az apját jobban fogja szeretni, mert ő megvehet neki mindent ellenben az anyjával?? Régóta vagyunk együtt, 6 éve, és ebből fél éve jegyben. Szerintetek mi lenne a helyes? Vagy rosszul gondolom? Irigy vagyok? :((( Esküvőnk is majd csak akkor lesz, ha összegyűjtöm rá a felét. (gondolom én) Mert az addig szóba sem jött, hogy pl jövőre elvesz és minden költséget ő áll. (mivel anyámék sem tudnának kifizetni egy lagzira 300 e ft-ot)

2013. júl. 1. 13:30
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
49%
Jó egy sóher emberrel élsz együtt, közös kasszán kéne lennetek. Nem szeretnétek gyerekeket? Simán lehetnél háztartásbeli és vállalhatnátok már gyereket...
2013. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
86%
Majd akkor vesz el, ha megspórolod a nemlétezőből a fele lagzi árát? Te komolyan egy ilyen emberhez akarsz férjhez menni?
2013. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
38%

Az egyik része: a párod sóher.


A másik része: te viszont irigy vagy és valamilyen szinten pénzéhes is.


Ha adna, segítene az szép LENNE, de az, hogy elvárnád egyáltalán nem szép. Attól meg a gyomrom forog, hogy a végén még feldobod, hogy esetleg az édesanyád fizethetné a TE lagzidat, de nincs rá...

2013. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
91%

Együtt éltek és ilyeneket nem beszéltek meg?


Hogy működik a külön kassza nálatok pl bevásárlásnál? tételesen elszámoltok,egymásnak nem vesztek semmit?

sosem tudtam ezt elképzelni.


Számlánk nekünk is külön van,de felváltva fizetünk,az évek alatt kialakult az egyesúly,mindent közösen fizetünk,csak hol az egyikről,hol a másikról.


hány évesek vagytok,nem akartok gyereket lassan?

eljegyzésnél nem került szóba hogy ő milyen esküvőt és hogy képzel?

2013. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tudnék ilyen emberrel együtt élni így. Nagyobb lenne a büszkeségem és inkább legyen egy csóró, de érezzem, hogy nem sajnálja tőlem az utolsó szelet kenyeret sem. egyáltalán így lehet érezni azt, hogy szeret, érzed azért?
2013. júl. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
68%

nekem meg az ilyen emberektől forog a gyomrom, mint a kedves utolsó...


Mégis, hol írta, hogy ELVÁRJA? Nekem egyáltalán nem ez jött le! Az ő helyzetében nekem is rosszul esne, hogy még csak fel sem ajánlja! És ha hiszed, ha nem, nagyon sok helyen még a szülők állják a lagzit!



Kérdező! Én megkérdezném a páromtól (ha már találsz másik munkát), hogy mégis hogy képzeli el a közös jövőt? Mikor szeretne esetleg lagzit, gyereket? Mert neked ezekre a dolgokra nem lesz pénzed.

2013. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
78%

Ezt a lagzis dolgot a párod mondta neked, vagy te mondtad neki, hogy oké, de te is összerakod a felét?

Sosem beszélgettek a jövőről? Pl. hogy lesz, ha babát akartok? Amikor bevásároltok ki fizet? Feleztek, vagy általában ő?

2013. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
50%

Én ezért nem tudnék sose olyan kapcsolatban élni, ahol ekkorák a különbségek: az egyik mindig kitartottnak vagy kevesebbnek fogja érezni magát, ami megrontja az egész kapcsolatot.


Az viszont nem tiszta, hogy ha külön kasszán vagytok, akkor miért írod, hogy mindent együtt fizettek? A lakást ki vette? A rezsit ki fizeti? A kaját ki fizeti? Neked mit kell megvenned? A ruhát? Az autót?

2013. júl. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az lenne a legtisztább,ha megbeszélnéd vele.


Lehet maradi,konzervatív vagyok,de nekem ez így nagyon furcsa...6 éve együtt vagytok,és mégis ennyire teljesen külön.Ráadásul szerintem elvárható (bár egyesek úgy gondolják nem),ha segít,akárcsak addig amíg nem találsz munkát.A szerelem nemcsak arról szól,hogy finoman csókol,jó vele az ágyban,hanem arról is,hogy örömet szerzek neki (márpedig a párod ezzel nyilván örömet szerezne neked),nem hagyom "szenvedni" (a pénzhiány elég nagy gond),megosztom vele amim van.Tudom,persze gondolni kell arra is,mit hoz a jövő,de ha igazán szeret segít rajtad.

Az meg úgyszint' nagyon érdekesen hangzik,hogy te álld a lagzitok felét.Én kétszer megfontolnám,hogy férjhez megyek-e egy ilyen emberhez.És ez akkor fog igazán nagy problémát jelenteni,amikor gyerekeitek is lesznek.Nekem írásodból az jön le,hogy ez a pasi nem igazán lelkiismeretes...

Kívánom,hogy megoldódjanak a dolgaitok!

2013. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
74%
Szerencsetlen szitu, es ez keves info ahoz, hogy kivulallokent lehessen itelkezni. En is voltam hasonlo helyzetben. Ha felesben fizettunk az volt a gond (milyen soher vagyok), ha en fizettem az volt a gond (rosszul erezte magat, mert eltartom). Olyan is volt, hogy neki nem volt munkaja, az viszont tenyleg szar volt. Ugy ereztem, hogy csak eltartatja velem magat, neki kenyelmes, hogy egesz nap teng-leng, en meg gurizek mint az allat. Hiaba szerettuk egymast, megromlott a kapcsolatunk. Szoval nehez szitu, szerintem az az idealis, ha kb ugyanannyit keresnek, pasi mondjuk 20-30%-al tobbet......
2013. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!