Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá ha párod...

Mit szólnál hozzá ha párod 10x annyit keresne mint te? (külön kassza)

Figyelt kérdés
Párom nagyon jól keres, közel havi 1 millió ft-ot, míg én a 100 e ft-ot sem kapom meg nettóban. És hamarosan a szerződésem is lejár, más hónapok óta munka után kutatok de semmit nem találok :( Nagyon el vagyok keseredve. Olyan vagyok, hogy amennyit tudok azt minden hónapban félreteszek, szeretnék majd egy olcsóbb kategóriás (600 e ft körüli autót venni). Egyre inkább zavar, hogy páromnak ennyire fix a helyzete, hogy neki nem kell aggódnia a miatt, hogy munka nélkül marad. Én pedig nem szeretném a gyűjtögetett pénzemet felélni, pedig az lesz sajnos...Jelenleg is mindent közösen fizetünk. Párom mindig azt mondja,hogy biztos találok magamnak munkát. Az ő házában élünk, ami nagyon szép, és félig meddig én is vettem bele dolgokat. (ágyat, mosógépet, étkezőt, gardróbot). De valahogy nem erre vágyom. Ha ő ennyit keres, akkor igazán biztosíthatna a felől, hogy ne aggódjak ha nem lesz munkám, és nem lesz szükség arra sem hogy a félretett pénzemet feléljem. Még ilyet soha nem mondott.. És szerintem nem is fog. Ő sem költekezős fajta, nem vesz drága dolgokat magának sem, haverokkal sem jár el sehova és káros szenvedélye sincsen. Csak gyűjtöget. Kocsit cserélni. (5 millióért) Meg majd házat akar venni és kiadni... Ilyen tervei vannak. De úgy a hétköznapokban nem költekezik. Én már annak is nagyon örülnék ha lenne egy fix állásom, és megkapnám a 100 ezer ft-omat és nem kellene hogy a munka miatt fájjon a fejem. És akkor apránként de én is gyűjtögethetnék. És mi lenne pl ha gyerekünk lenne? Majd az apját jobban fogja szeretni, mert ő megvehet neki mindent ellenben az anyjával?? Régóta vagyunk együtt, 6 éve, és ebből fél éve jegyben. Szerintetek mi lenne a helyes? Vagy rosszul gondolom? Irigy vagyok? :((( Esküvőnk is majd csak akkor lesz, ha összegyűjtöm rá a felét. (gondolom én) Mert az addig szóba sem jött, hogy pl jövőre elvesz és minden költséget ő áll. (mivel anyámék sem tudnának kifizetni egy lagzira 300 e ft-ot)

2013. júl. 1. 13:30
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
73%
#20... vagy egyszerűen csak egy normális embert, nem egy sóher bunkót akinek a legfőbb érték a pénz...
2013. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
52%

Én nem a sóherségről beszélek, mert hiába osztja meg valaki minden pénzét a másikkal, ha utána egy kevésbé ideális pillanat hevében az egészet a képébe tolja, mint nyomós érvet(én fizettem! én házam! én kocsim!).

És ez csak idő kérdése mindig.

2013. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
89%
úristen, én otthagynám ezt az embert. ne haragudj, de ez nem kapcsolat, egy párkapcsolat nem ilyen. mi lesz, ha gyereketek lesz?
2013. júl. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
14%
Mióta vagytok együtt és mióta éltek együtt?
2013. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg genyóság ez a férjedtől.

Nekem sem lenne pofám azt mondani, hogy ja ha nem tudsz velem jönni drágább nyaralásra, akkor nem is megyünk sehová...

Húgom férje vagy 2,5 évig gyakorlatilag "eltartotta" a húgomat, mert még tanult. Pedig akkor még a férje sem volt, és sokkal rosszabb fizetést kapott, mint most. Nyaralásoknál is maximum egyharmadát tudta kifizetni hugi a dolgoknak. Most már mindketten keresnek, hibrid kasszán vannak:) Mivel hasonló a fizetésük, ezért egyenlő összeget beleraknak hó elején a közösbe. Többivel meg azt csinál midnenki, amit akar.

Nálatok ennek persze úgy illene működnie, hogy ha nem is 10:90-hez arányban, de legalább 33:66 arányban fizetnétek ti a közös költségeket. A nyaralást is ideértve, mert ugye az is közös.

2013. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
75%

hibrid kassza :)

ez tetszik(mármint a megfogalmazás)

2013. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
87%
Menekülnék...
2013. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
73%
#22, persze, az emberek egy veszekedés hevében mondanak mindenfélét, néha alappal, néha tök alaptalanul, semmi jelentősége. A jó kapcsolatban nem csak a pénzeket nem számolják egymás között, de azt sem tartják fejben 30 percnél tovább, hogy ki milyen idétlenséget vágott a másik fejéhez éppen egy vita hevében...
2013. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj de kérdezek vmit.


Hogy lehetsz ilyen idióta,hogy még mindig vele vagy? Válaszolj erre őszintén! Na ne mond már nekem,hogy egy ilyen embert,mint ő annyira lehet szeretni!?

2013. júl. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat elején normális lenne, de egy 6 éves kapcsolatban ez szánalmas. Én nem lennék ilyen zsugori emberrel. Ennyit keres és egy havi bére 10%-át nem éri meg neki az, hogy elmenjetek nyaralni együtt egy szép helyre... Vagy a fizetése 33%-át nem éri meg neki az, hogy összeházasodhassatok most és ne csak 3 év múlva. Egyáltalán hogy van pofája mindennek elkérni a felét?

Szerintem valahogy meg kéne ezt beszélned vele, akármilyen kényes téma is. Persze, ha szakítasz vele, akkor te leszel a pénzéhes és magát hozza ki győztesnek, de ne érdekeljen. Fürödjön a pénzében mint daggobert bácsi, ha ez okoz neki örömöt ahelyett, hogy elmennétek nyaralni.

2013. júl. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!