Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá ha párod...

Mit szólnál hozzá ha párod 10x annyit keresne mint te? (külön kassza)

Figyelt kérdés
Párom nagyon jól keres, közel havi 1 millió ft-ot, míg én a 100 e ft-ot sem kapom meg nettóban. És hamarosan a szerződésem is lejár, más hónapok óta munka után kutatok de semmit nem találok :( Nagyon el vagyok keseredve. Olyan vagyok, hogy amennyit tudok azt minden hónapban félreteszek, szeretnék majd egy olcsóbb kategóriás (600 e ft körüli autót venni). Egyre inkább zavar, hogy páromnak ennyire fix a helyzete, hogy neki nem kell aggódnia a miatt, hogy munka nélkül marad. Én pedig nem szeretném a gyűjtögetett pénzemet felélni, pedig az lesz sajnos...Jelenleg is mindent közösen fizetünk. Párom mindig azt mondja,hogy biztos találok magamnak munkát. Az ő házában élünk, ami nagyon szép, és félig meddig én is vettem bele dolgokat. (ágyat, mosógépet, étkezőt, gardróbot). De valahogy nem erre vágyom. Ha ő ennyit keres, akkor igazán biztosíthatna a felől, hogy ne aggódjak ha nem lesz munkám, és nem lesz szükség arra sem hogy a félretett pénzemet feléljem. Még ilyet soha nem mondott.. És szerintem nem is fog. Ő sem költekezős fajta, nem vesz drága dolgokat magának sem, haverokkal sem jár el sehova és káros szenvedélye sincsen. Csak gyűjtöget. Kocsit cserélni. (5 millióért) Meg majd házat akar venni és kiadni... Ilyen tervei vannak. De úgy a hétköznapokban nem költekezik. Én már annak is nagyon örülnék ha lenne egy fix állásom, és megkapnám a 100 ezer ft-omat és nem kellene hogy a munka miatt fájjon a fejem. És akkor apránként de én is gyűjtögethetnék. És mi lenne pl ha gyerekünk lenne? Majd az apját jobban fogja szeretni, mert ő megvehet neki mindent ellenben az anyjával?? Régóta vagyunk együtt, 6 éve, és ebből fél éve jegyben. Szerintetek mi lenne a helyes? Vagy rosszul gondolom? Irigy vagyok? :((( Esküvőnk is majd csak akkor lesz, ha összegyűjtöm rá a felét. (gondolom én) Mert az addig szóba sem jött, hogy pl jövőre elvesz és minden költséget ő áll. (mivel anyámék sem tudnának kifizetni egy lagzira 300 e ft-ot)

2013. júl. 1. 13:30
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
67%

Az esküvőt nem a szüleid (szüleitek) akarják, hanem ti. Szerintem jogos, hogy kettőtöknek kell kifizetni.

Sokkal jobban értékeli az ember azt, amiért megdolgozik.

2013. júl. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
30%
Megkérdezhetem hogy a párod mit dolgozik? Esetleg nem tudnál te is ott elhelyezkedni?
2013. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%

A párommal volt olyan időszakunk, mikor én semmit nem kerestem (még tanultam), ő havi 300 ezer körül. Soha nem volt én pénzem - te pénzed közöttünk! Én megcsináltam a házimunkát, kapott mindennap főtt ételt, segítettem beosztani a pénzt. (Ő erre képtelen, bármilyen abszurd is, de többet költött, mikor egyedül élt, mint mikor engem is eltartott. Folyamatosan késedelmi kamatokat, pótlékokat fizetett minden szolgáltatónak a csúszásokért, baromi drágán vásárolt be magának ételeket, amiknek a fele végül kukában végezte stb.)


A lagzit is így fizettük. Azóta dolgozom, kb. egyforma a bevételünk. Neki kimaradt pár hónapja munkakeresés miatt, akkor az én bevételemből éltünk, de ez sem volt soha téma köztünk, folyt tovább az élet, mintha mi se történt volna.


Biztos vagyok benne, hogy nagyobb különbség esetén is ugyanilyen jól működne, mert házastársak vagyunk. Megosztjuk egymással az életünket, az időnket (ami soha vissza nem kapható érték), az ágyunkat... épp a pénzt, ami bármikor pótolható, pont azt sajnálnánk a másiktól? :)

2013. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Nem tudnék vele együtt dolgozni, mert amit csinál az férfi meló.Nőként nem csatlakozhatok. (kérdezte egy kommentelő)

Kaját-rezsit-háztartási cuccokat együtt fizetjük, fele-felébe. Ezen túl mindenki fizeti a saját dolgait. (gyógyszer, telefonszámla, ruha, kozmetikai cuccok....)

Pedig tudja hogy szorgalmas vagyok, minden megcsinálok itthon is, heti 2x főzök 2 félét.

Én is úgy érzem, hogy megrontja a kapcsolatunkat ez a hatalmas különbség.

Kérdezi hogy nem akarok-e nyaralni menni? Mondom maximum egy belföldi nyaralás 25 e ft/fő-vel. De ő úgy elmenni külföldre, ami meg 120 e ft/fő lenne. Mondtam neki hogy nekem nincs annyi pénzem. Erre nem mondott semmit. Tehát a mindennapokban is vannak ilyen problémák. Ő pl venne egy drága italt (néha) míg én inkább 2 sört amig csak 300 ft stb....

2013. júl. 1. 14:01
 15/35 anonim ***** válasza:
90%

Az én exem, pont egy ilyen különkasszás p.cs volt. Itt nem arról van szó, hogy kell a pénze, de egy normális párkapcsolatban fel sem merül, hogy az alábbi helyzetben ne támogassuk egymást:


Gondolj bele a következőkbe: Mit csinálsz, ha közös gyerek lesz?

Nőgyógyászat (ha nem magán, alkalmanként 10 ezer + szülés), terhesruhák, mert ugye ez a te tested, így ő nem fog beszállni ebbe., Gyerek- te szülöd, így a tiéd annak minden anyagi vonzatával együtt.(kezdő 1 év minimum 600ezer ft, ha van tejed). Teljes munkából kiesés, fizedésed fél évig még csak csak elmegy, de utána mi lesz? Bölcsibe nem biztos, hogy beveszik, és akkor még ott van, hogy mi van ha vissza se vesznek? Esküvőt is felesbe fizetitek, vagy kiszámoljátok, kinek hány vendége lesz, és százalékos megosztás..Aztán igények, ki milyet szeretne. Nem mindegy, hogy neked ilyen fizuval hány ezer ft/fő-re jön ki a lagzi? Nászút? Ha neked nem lesz rá kereted, majd meghív, vagy kölcsönad rá? Ő all inclusive, te félpanzió? Ilyen helyzetre alapozni? Ezek a tipusok nem változnak meg soha. Van egy orvos ismerősöm, pont ilyen, mit amiket fent feésoroltam. A gyereket a csaj alig tudja miből etetni, mert nem vették vissza dolgozni, elmenni nem tud, mert nincs hova. Közös házban élnek,a rezsi fele persze a nőjé. A pasinak saját hűtője van, és + járatja magának a kaját is. Amikor a csaj sír, hogy így nem mehet tovább, a pasi csak röhög, hogy mi a baja, mert 10 éve is így volt. Olvasni olyan, mint egy szappanopera. Nevetséges nem igaz? De megélni szerinted milyen??!!

2013. júl. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Elég gáz szitu,beszéljétek meg,mert ez így nem lesz jó.
2013. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
39%

Sok ilyen kérdés van és az én párom is elég sóher, mielőtt összeköltöztünk nem tűnt annak. Most viszont ha 5 Ft-al többet fizet, akkor meg kell neki adnom pedig duplaannyit keres, még a haverjának vett ajándék felét is elkérte.

Neki ki tudja hány millió megtakarítása van, nekem semmi.

Pár drága műszaki cikket ő vett és a kocsija költségeit is fizeti (kivéve a benzint, pedig leginkább ő használja).

Egyébként megvagyunk, csak a későbbiekben nem tudom, hogy hogyan tovább, mert én nem akarom úgy leélni az életem, hogy hó végén felírogatja, hogy 30ezer Forinttal tartozom.


A szülei kasszája nem tudom, hogy működik de hasonló lehet, a mama megvette neki a lakást, sok mindennel ellátta, most is vesz nekünk mindenféle drága dolgot, a papa viszont éjjel-nappal dolgozik, sosincs pénze, mindig fáradt.

Elvileg jól megvannak, de ez szerintem nem normális dolog.

2013. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
93%
Ezen mit kell megbeszélni, még drágább italt se vesz a párja, mert ő nem tud, vagy egy nyaralásra nem hIvná el. Ritka nagy sóher, 6 év után még egy jobb italt is sajnál tőled.
2013. júl. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
94%
Nézd Kérdező, én (férfiként) nem mennék bele egy ilyen kapcsolatba, mert szerintem egy kapcsolatban az "én pénzem" meg a "te pénzed" a havi pár ezer, amit a zsebünkben hagyunk személyes kiadásokra. Azon túl meg ott a közös doboz, aki keres az belerakja, aki vásárol vagy számlát fizet, az meg kiveszi, nincs "én pénzem" meg "te pénzed" - és hát van amikor az egyikünk keres sokkal többet, van amikor a másikunk, de ez nem érdekel senkit, mert tök mindegy...
2013. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
88%

Ebből szokott az lenni, hogy ha bármilyen döntési helyzet vagy vita van, akkor a gazdagabb szépen felemlegeti a pénz témát, mint adut és zsarolási eszközt.

Az ember vagy elnyomja a büszkeségét, és szépen alárendeli magát a másik pénzének, vagy keres egy magához hasonló csórót.

2013. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!