Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most őszintén normális, aki...

Most őszintén normális, aki kamionosnak megy? Sokan minden 2. hétvégén vannak itthon vagy 1 hónapban 2-3 napot, milyen családi élet ez? Élet ez?

Figyelt kérdés

Sok kamionos elmegy otthonról, hazajön 2-3 hét múlva akkor is csak 1-2 napra. Vannak, akik ún. UNIO-nak és 1 hónapokat távol vannak vagy még többet. Milyen az ilyenek családi élete? Szexuális élete? Hokiznak, meglett férfi léttükre? Normális ez?

Azom kívül nem éri meg pénzben sem, odautazás-visszautazás, bevásárlás 2-3 hétre vagy 1 hónapra, fizetni-fizetni...

Van, amikor ki sem fizetik a sofőrt, sokakat kihasználnak.



2013. júl. 1. 17:06
 211/220 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, te egyébként mivel foglalkozol? A fa.zságokból, amit leírsz, nehéz következtetni, talán arra gondolnék, hogy a statisztikai hivatal munkatársa vagy, annyira tudsz mindent... :D Csak szarul ;-)
2020. aug. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/220 A kérdező kommentje:

211@. Arra gondolsz, hogy nem akarják jobban megfizetni a sofőröket?


Végül is igazad van, hiába van a vírus, a béreket még visszább is vették. De, egyébként az alap kérdésem is erről szól, nincsenek jól megfizetve.

2020. aug. 14. 14:39
 213/220 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kamionos lánya vagyok és amióta megszülettem(26 éve) azóta apu kamionos. Olyan melót soha nem vállalt el, ahol 1,5 hétnél tovább kellett volna távol lennie. Meg fizették régen is, biztos vannak másoknak rossz tapasztalataik, de szerette és szereti csinálni és pénzben is megérte, ország azon részén élünk ahol amúgy is valamivel jobbak a fizetések. Manapság már nem autókat szállít mint régen ( 20 évig ezt csinálta ugyanannál a cégnél),most minden nap itthon van, és minden 3.hétvégén dolgozik csak és már csak a környező országokba szállít. 300-350 körül keres. Nekem mindig tök természetes volt gyerekként, hogy apu nincs otthon, de majd jön és akkor kapok valami csokit vagy valamit és ha itthon lesz akkor csinálunk valami programot. Anyura maradt minden, hogy elintézze, de apu amúgy is az a típus aki ha itthon lett volna minden nap akkor is anyura bízza az itthoni dolgok elrendezését.
2020. aug. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/220 A kérdező kommentje:

213@. Gratulálok!

Most ez a hozzászólásod, nem tudom, hogy pozitív vagy negatív vagy meg akarsz cáfolni valamiben, vagy éppen megerősíteni!


Végül is, csak leírtad saját tapasztalatod ezen a téren egy családtagként.


Ma, aki Nemzetközi kamionosnak jelentkezik, nem mondhatja azt, hogy:-Minden nap otthon akarok ám aludni!! Különben irgum-burgum! :))


Van ilyen cég is biztosan, amit leírtál,de kevés és az inkább belföldesnek számít.


A fő kérdésem "az igazi Nemzetközi, hosszú utakat végző kamionosokra vonatkozik" főként, de meghallgatok természetesen belföldes vagy rövid nemzetközis tapasztalatokat is!


Mára már igyekszik Európa kicsit "megrendszabályozni" a Kelet Európai fuvarozó cégeket, lásd: megint felhozták, hogy 2 heti 45-ös pihenőt csak szállodában vagy otthon,...azért menjen hazafelé is az autó, ne csak Uni-ban mozogjon, az autók szigorú környezetvédelmi és műszaki szempontoknak megfeleljen....és jön az uj tachográf rendszer is, ami már többet tud.


De, akkor sincsenek még kellőképpen megfizetve a Magyar sofőrök, Magyar Nemzetközi fuvarozó cégeknél. Valamit valamiért. Aki 3 hetet vagy 4 hetet elvállal és kint tölt külföldön, úgy hogy nem jön haza, ezt nagyon meg kellene fizetni!

2020. aug. 16. 09:36
 215/220 anonim ***** válasza:
Ismerősöm 50 éves, màr nagyok a gyerekei, havonta jàr haza és 500 ezret keres. Neki igy jó, és a feleségének is.
2020. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/220 A kérdező kommentje:

215@. Feleségének is? Hogy a fenébe ne lenne jó neki egy jól tejelő kecske? :))

A gyerekeinek is jó! Hogyne! Alig látják és pénzben segíti őket is!


Kinek nem lenne jó? Majd az 50 éves ürgének. Ha előbb-utóbb, leesik a lábáról, kiszuperálják...majd kiöregszik....eddig alapbérrel volt bejelentve, a fejemet tenném rá és mit gondolsz mennyi lesz a nyugdíja? Kb. 60 ezer Ft.


Ez után a fickót majd lenézik otthon, pénzt nem tud haza adni, egyre lejjebb fog csúszni a lejtőn.


Érdekességképp leírok egy esetet:


Egy jó középkorú 50-es kamionsofőrrel találkoztam nyáron Párizs mellett egy parkolóban. Töltötte a heti 45 órás pihenőjét. Beszélgettem vele és elmondta, -hááát.....az asszony most ment Afrikába nyaralni 2 hétre!


Megrökönyödve néztem rá!


-És Te? Mit csinálsz akkor itt?


A szerencsétlen ürge csak hebegett-habogott. Ő csak dolgozik. Keresi a pénzt. Még 4 lerakója van itt Franciában.

Kiderült, már nem is ez az első eset, hogy az asszony elment nyaralni külföldre egyedül vagy a "barátnőjével".

Ez a szerencsétlen mókus, meg húzza az igát szó nélkül a tűző napon külföldön egy elhagyatott parkolóban....

Szexuális élet=0. Megbecsülése csak most a pénz miatt van, amíg bírja.

2020. aug. 20. 15:21
 217/220 anonim ***** válasza:
Fú, de frusztrált vagy.
2020. aug. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/220 anonim ***** válasza:
istenem... mi a fasz? fogd már be a pofád végre. jéézus
2020. szept. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/220 anonim ***** válasza:
Baszdmeg menj el kamionsofőrnek, ha ennyire okos vagy a témában. Ha meg nem fogsz és soha nem is voltál, akkor maradj kussban, senkit nem érdekel a maszturbálós történeted. Vissza a raktárba! Gyökér.
2020. szept. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/220 A kérdező kommentje:
219>. Van, akit érdekel. Nem fenékik tejfel ez a szakma elhiheted. Mára már egy kicsit változott a helyzet, pénz terén és elismerés terén, de ezt csak kényszerből teszik a vadak, mert egyre kevesebb sofőr van.
2020. szept. 18. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!