Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két fős háztartásban mennyi a...

Két fős háztartásban mennyi a villanyszámlátok havonta?

Figyelt kérdés
Forintban, illetve kWh-ban?
2013. júl. 1. 19:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
5000 körül, de néha kapunk vissza.
2013. júl. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

9000-11000ft között mozog.

Épp tegnap küldtük be a legutóbbit, az 210kw volt, de van, hogy 260kw-t is elfogyasztunk.

Számítógépek, lcd tv rengeteget megy.

Úgy vettem észre, akkor lesz több a fogyasztás, ha sokszor elalszunk éjszaka a tv-n, úgy, hogy reggelig megy. Ez ráadásul nem is lcd, hanem hagyományos, nagyképernyőjű.

2013. júl. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

2.300 Ft de olyan 2.000-2.500 Ft között mozog.

Bp.X. emelet, két laptop délutántól estig megy, az

égők energiatakarékosak,2-3 naponta megy a mosógép

nincs sütő :((((

2013. júl. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Én kivettem fogyasztásmérőt al ELMŰ-től.

tapasztalat: Hűtő baromi sok, szerezzetek be A++-osat (mindenképp évi 180 kWh alatti fogyasztásút, ami 10-36 C-ig megy, szóval a klímaosztályt is kell nézni!!! Ilyet szépséghibásból lehet olcsón kapni.)

A pihenőálláson menő dolgok baromi sokat fogyasztanak, pl. egy lehalkított Tv, rádió PONT annyit fogyaszt mint egy hangos, és egy bekapcsolt, de nem használt CD, DVD uyganannyit, mintha néznéd, egy 60-as villanykörtényit!

Ha ezeket otthagyod csak úgy a háttérben, mint 12ágú csillár százas körtékkel, annyi megy el észrevétlenül!

A bojler, sütő véletlenül se legyen villany!!!

2013. júl. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ja, és a fűtés se legyen villany, az is horror.

A csillárnál nézd meg, hogy fölfele kell a körtéknek állnia, vagy lefele - csak lefele állósat végy, rengeteget számít a fényerőben!

Én csak 1 vagy 2 körtét csavarok be egy lámpatestbe, akárhányra van lehetőség, mindig helyileg világítok, ha kell erősebb fény valahova.

Vettem fényfüzéreket is, az ég állandóra minden helyiségben, hoyg legyen annyi fény, hogy lássak, nem pedig egy 60-as villanykörte (a hagyományos izzós is 12-16 Wattot fogyaszt csak)

Azt hiszem, ennni.:)

2013. júl. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

4500-5000 körül

De a konyhai vizmelegitő is áramos,két szgép,tv,hifi,mosógép heti háromszor,ventillátor,hidegpárásitó,kávé-teafőző,mikró...

2013. júl. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
27.000 ft, villanyfűtés. :(
2013. júl. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Villany tűzhelyünk van, igy havi 7-10ezer ft. Attól függ hogy nyáron mennyit megy a ventilátor, télen meg sokat megy a nagy lámpa a nappaliban.
2013. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

14-es a gáz sem olcsóbb- tapasztalat. Tök mindegy, hogy a sütőt villanyos-e vagy gázos, a számlán meg fog látszani, ha használod. Ezen persze most lehet vitatkozni, mert kinek milyen a sütője, mennyit fogyaszt, ez mind változó, akár villany, akár gáz, ha meg palackos, akkor hagyjuk is...

Mellesleg SOHA nem vennék gázos sütőt. Akkor inkább inkább nem sütök.


Valaki kérdezte, hogy annyi az annyi.

Én írtam, hogy 7-9 ezret fizetünk. Panelban lakunk. Egy tévénk van, két laptop, bár abból csak egy van bedugva, mert a másik 12 órát is bír, és a párom feltöltve szokta hazahozni, mert a munkahelyén általában dokkolóban van.

Még nincs mindenhol energiatakarékos égő, majd ahogy használódnak, lecseréljük. Van mosógép, mosogatógép 2 naponta szokott menni ECO programon, mosógép átlag hetente 1-2x megy gyors programon. A nappaliban sötétedéstől lefekvésig mindig ég a villany, mert nem szeretek sötétben tévézni, szám.gépezni, olvasni meg nem is tudok sötétben :) Fürdő, wc ablaktalan, szóval ha ent vagyunk ég a villany és ezekben a helyiségekben még nem energiatakarékos az izzó.


Kicsit én is sokallom, de igazából router, média box folyamatosan zabálja az áramot, bár nem hiszem, hogy ez dobná meg nagyon a fogyasztást :) Valószínű, hogy a hűtő a ludas, mert ingyen kaptuk, modern, de nem mai csirke, és elég nagy is, szóval valószínű, hogy fogyaszt rendesen.

2013. júl. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Csak forintban tudom megmondani, havi 14 eFt.
2013. júl. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!