Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nincs pénzünk...

Mit csináljak? Nincs pénzünk lassan semmire. (többi lent)

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Eddig a családunk remekül megvolt anyagilag meg nagyjából mindenhogy, de mára már semmi nem a régi. Ételre is már alig jut pénzünk :( persze nem éhezünk, de egyéb dolgokra (ruha, egy kis édesség, családi utazás vagy csak fürdőhelyre elmenni)nem jut pénz. Apukám nagyon rosszul viseli ő egy erős ember soha nem láttam még sírni de ma kicsúszott a szeméből egy könny csepp szóval biztosan nagy már a baj. Mondta, hogy amit tud azt meg ad nekünk de a gazdagokkal nem tud versenyezni. Régen nagyjából jól áltunk anyagilag (6 éve) akkor még Spanyolba is kijutottunk azóta semmi nyaralás.Egyre feszültebb itthon is a hangulat nem is szeretek már itthon lenni. Mégis mit tudok csinálni? Dolgozni nem tudok pedig azt is megtenném, most is néztem egy oldalon kukorica címerezést de csak 16 éves kortól lehet. Szerintetek egyszer újra a régi lesz és boldogok leszünk vagy teljesen tönkre megyünk? Már én sem bírom nézni tehetetlenül ahogy elszegényedünk..szerintem ettől jobb már nem lesz soha :(
2013. júl. 3. 12:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
A legtöbb családnak nem jut nyaralásra, meg fürdőre meg ilyenekre, mert ezek extráknak számítanak! Ez még nem szegénység, csak az átlag, sajnos.
2013. júl. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
66%

Dehogynem!


Először is, érd be annyival, amennyit nyújtani tudnak a szüleid. Ahogy írtad, mindent megadnak neked, amit tudnak.

A gazdagok és a szegények közt egyre nagyobb a különbség, és egyre látványosabb.

Van, akinek minden kütyüre telik, nyaralásra, külön órákra, lovaglásra, bulizásra, menő cuccokra, meg ami eszébe jut. Másnak elég küzdelmes a rezsit is fizetni és enni is minden hónapban.

Még pár év, és lassan te is elvégzed a sulit. Most küzdj azért, hogy minél jobb tanuló legyél, minél jobb fősulira tudj majd bejutni. Így jobb esélyekkel indulsz majd egy jó állásért, mint a gazdagok elkényeztetett porontyai.

Akkor, ha már te is elhelyezkedsz, és lesz állásod (rendes állás, tehát nem diákmunka), nagyon sokat fog ez lendíteni a szüleid anyagi helyzetén is.


A boldogság és az összetartás nem az anyagi háttéren múlik. Ismerek olyat, aki bármit megvehetne, mégis boldogtalan, válófélben van, utálják a gyerekei, kitagadta a családja, iszik, szerencsejátékozik, stb.

Mit ér a pénzével? Lesz mit elverni pár éven belül...


Közös családi programot így is csinálhattok, ha látják a szüleid, hogy jól érzed magad, neked "ez is elég", ők is kiegyensúlyozottabbak lesznek. Ilyen pl. egy kirándulás a környéken, városnézés, egy-két napot te töltesz egy barátnőnél, aztán ő nálatok, szalonnát süttök tábortűznél vacsorára, vizipisztoly csatát vívtok az udvaron, stb.



Ha kis zsebpénzt szeretnél, keress olyan oldalakat, ahol a saját kreatív alkotásaid tudod eladni. Biztos segítenek a szüleid regisztrálni, pl. megteszik helyetted.

Gyöngyöt fűzhetsz, karkötőt csomózhatsz, varrhatsz táskát, könyvjelzőt, horgolhatsz, köthetsz, stb. Mindenkinek van kézügyessége valamilyen téren, csak ki kell próbálni.

Eladod, és ha sok nem is lesz belőle, egy-egy strandbelépő, vagy családi fagyizás árát meg tudod spórolni, még ha nem is idén nyáron.

2013. júl. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%

Sajnálom. Nem tudom miért kerültetek ilyen helyzetbe, esetleg hitel vagy munkahely elvesztése.

Amit Te tudsz tenni, hogy jól körülnézel, és figyelsz hogy mi mindennel lehet spórolni: ne égjen feleslegesen a villany, ne menjen egyszerre a tv, sztg, ne folyasd a vizet, csak akkor és annyit telefonálj, amennyit nagyon muszáj, hajmosás után ne használj hajszárítót hagyd megszáradni stb. Nézz körül otthon, milyen megunt , kinőtt holmijaid vannak, ezeket el lehet adni.

2013. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sokan így élnek Magyarországon, nem csak ti. Amíg van étel az asztalon és az alapvető dolgok megvannak a háztartásba, addig örülj. Nálatok ezerszer szegényebbek is vannak.

Abba se halsz bele, ha felülsz a vonatra és lemész fürödni oda egy napra, este meg hazajössz. Mi így csináljuk.

Egyébként úgy tudom szórólapozni 14 év felett lehet.

2013. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
44%

Balatonra lemész fürödni. Igaz nem spanyol tengerpart.

Ruhát turkálni is tudsz.

2013. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
62%

A gond nem a szegénységgel van. Végül is ti nem vagytok szegények. Van étel az asztalon, van hol aludnotok. van hol fürdenetek, és még egy kis szórakozás is van az életedben. (végül is számítógép van)

A szegénység ott kezdődik amikor már nincs mit enni, és nem édesség hanem kenyér sincs. Amikor már az utcán élsz mert nincs hol aludnod, és nincs a szó szoros értelemben semmi szórakozási lehetőséged.


A gond nálatok az, hogy a szüleid nem tudnak alkalmazkodni a változásokhoz. Apád részéről elég hülye mondat volt, hogy Nem tud a gazdagokkal versenyezni. Miért is kéne?? A gazdagok más világ. Sokan- nagyon sokan nem gazdagok, hanem munkás emberek akik a kevéske pénzüket is megtanulták jól beosztani. Van aki sosem járt nem hogy Spanyolországban de még a szomszédos országokban sem. Mégis meg tudja oldani, hogy Magyarországon viszonylag kevéske pénzből nyaralgasson. (lásd sátorozás)

Nektek a szüleiddel együtt alkalmazkodni kell. Ha nem tudtok, és csak sírtuk hogy "ej, de szegények vagyunk" akkor nem is fog semmi sem változni. Csak mélyebben fogtok süllyedni a sárban..

Legyen egy kis önbizalmatok. Én például amikor úgy érzem nincs semmim, csóró vagyok akkor elég megnézem másokat, elég megnéznem pár dokumentumfilmet, és hamar rájövök hogy piszok szerencsés vagyok.

Csináljátok ti is ezt. Nézzétek meg mások nyomorát, tehetetlenségét, és rögtön észreveszitek, hogy nem is vagytok szegények..

2013. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem a Kérdező családja régebben nagyon jól élt, most kicsit visszaesett az életszínvonaluk és egyből szegények.

A Kérdező egy elkényeztetett kislány, aki kevesebb zsebpénzt kap és nem tud ide-oda járkálni, nem tud ruhákat vásárolgatni, mert apuci vállalkozása taccson van, vagy valami hasonló.

Apuci meg szintén nehezen viseli, hogy nem tud luxusban élni tovább!

Méghogy szegények. Tudod ki a szegény gyerek? Aki csak a menzán kap meleg ételt, hétvégén meg az iskolai szünetben éhezik, na az a szegény gyerek! Neki még számítógépe sincs, örül ha minden nap eszik!

2013. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
48%
Méghogy szegények.... Ugyan már...
2013. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
40%
Úgy látszik a kis asszonynak nem tetszenek azok a válaszok, akik megmondták, hogy nem szegények!
2013. júl. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
74%
Üdv a csórók klubjában. A mi családunkban kb 2007-ben kezdődött a pokol. Egyszerűen minden sz@r lett, minden folyamatosan romlik. Már nem vásárolnak be olyan sok kaját, csak kenyeret, meg a legfontosabb dolgokat, azt csá. Nyaralásról meg nem is álmodok. Bár én már nagy lány vagyok, dolgozok, de akkor is rossz látni ezt a nyomort, hogy mennyire fo.s lett minden és hogy mindenki depressziós, senki se boldog és nemhogy javulna az élet, de még az apró örömök is vesznek el. nem tudom, mikor lesz vége ennek a lejtőnek és hogy csak az én családomban van-e ez, vagy máséban is? De nagyon rossz.
2013. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!